Pastiprināta un modernizēta jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai (Re-GROUP) ir stratēģiskās partnerības projekts, ko finansē Eiropas Savienības programma Erasmus+. Projekts ir vērsts uz Jauniešu grupas metodoloģijas izmantošanu, ko Latvijā izstrādā centrs MARTA, kā arī projekta partnervalstīs - Latvijā, Bulgārijā, Rumānijā, Spānijā.
2010. gadā Centrs MARTA uzsāka profilakses programmu – Jauniešu grupu metodoloģiju. Tā tika izveidota, vairāku gadu garumā kopā ar jauniešiem (vecumā no 12 līdz 18 gadiem), uzsvaru liekot uz nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un attieksmēm veselīgu attiecību veidošanai. Metodoloģija ir sevi pierādījusi kā jēgpilnu izglītības līdzekli Latvijas kontekstā, un tagad Re-GROUP šo metodiku ir pilotējis un ratificējis citās valstīs (Bulgārijā, Spānijā un Rumānijā). Noslēguma pasākums Sofijā bija lieliska iespēja prezentēt visu projektā paveikto un demonstrēt metodoloģijas efektivitāti arī starptautiskā kontekstā.
No Jauniešu grupu metodoloģijas svarīgākajām tēmām Re-GROUP nolēma koncentrēties uz nacionālo pētījumu veikšanu mūsu četrās valstīs, koncentrējoties uz labklājību un vardarbību jauniešu vidū. Tā kā mūsu darbs ir pierādījis, ka pārāk bieži jauniešu balsis, kas runā par savām vajadzībām netiek uzklausītas, mēs veicām lielu šī pētījuma daļu, tieši uzrunājot jauniešus. Lai līdzsvarotu un nodrošinātu pētījuma mērogu, mēs sazinājāmies arī ar jaunatnes darbiniekiem, kuri ikdienā saskaras ar jauniešiem un cieši zina viņu cīņas un uzvaras. Mēs arī izskatījām esošos datus, tiesiskos regulējumus un literatūru, lai nodrošinātu šim pētījumam nepieciešamo ietvaru.
Mēs uzskatām, ka šī pētījuma atklājumi būs noderīgi jaunatnes darbiniekiem un citiem jaunatnes jomā, nākotnes politikas veidošanai, atsaucēm un turpmākām iniciatīvām. Re-GROUP Pētījuma dokumentā sniegtais ieskats par jauniešu vardarbības un labklājības tēmām varētu ietekmēt turpmāko rīcību ne tikai projekta partneriem, bet arī visiem jaunatnes un vardarbības novēršanas jomā iesaistītajiem partnervalstīs.
Šo pētījumu veidoja: Raya Tsvetkova, Ali Honaramiz, Madara Mazjane, Kourosh Honaramiz, Anna Kurska, Alise Švandere, Marta Muižniece, Ako Cekulis, Mihai Lupu, Vlăduț Andreescu.
Pētījuma metodoloģiju veidoja un koordinēja “The Future Now Association” (Bulgārija).
Pētījums īstenots Erasmus+ programmas Stratēģiskās partnerības projekta ietvaros.
Lejuplādēt pētījumu