Ieklausāmies.
Palīdzam.
Strādājam.
Kopā

Kas ir MARTA?

Centrs MARTA ir dibināts 2000. gada maijā.

Centrs MARTA ir vienīgā sieviešu tiesību aizstāvības organizācija Latvijā.

Centrā MARTA sniedz profesionālus sociālos, juridiskos, psiholoģiskos pakalpojumus vardarbībā un cilvēku tirdzniecībā cietušām pieaugušām personām, nodrošina palīdzību sievietēm un viņu bērniem, kuri atrodas ievainojamās dzīves situācijās.

Centrā MARTA attīsta un īsteno jaudīgas jauniešu programmas, lai mazinātu vardarbību jauniešu vidē un nodrošinātu apmācības izglītības speciālistiem.

Centra MARTA eksperti ir iniciējuši Forumu CELIES, lai iesaistītu vīriešus sarunās un rīcībā, mazinot vardarbību un dzimumu stereotipus.

Centra MARTA darbības uzmanības centrā ir kompetence, konsekvence, saskaņotība, emocionāli vērtīga pieredze un atbildīgi lēmumi.

MARTAs mērķis: veidot uz dzimumu līdztiesību balstītu pilsonisko sabiedrību, kalpojot sievietēm un aizstāvot tiesības.

Centra MARTA speciālisti ir pieraduši meklēt vissarežģītākos risinājumus sieviešu un viņu bērnu dzīvju uzlabošanai, iedvesmojoties no pasaules sieviešu tiesību ievērojamiem piemēriem.

Centrā MARTA uzskata, ka pārmaiņas ir iespējamas, piedaloties procesā ar idejām, ietekmējot politiskos lēmumus un panākot pārmaiņas sabiedrības izpratnē.

Par Centra MARTA biedru ir iespējams kļūt, aizpildot anketu un nosūtot to uz biedrības e-pasta adresi centrs@marta.lv . Biedrības valde mēneša laikā izskata pieteikumu un nedēļas laikā pēc lēmuma pieņemšanas sazinās ar pretendentu, lai informētu par pieņemto lēmumu.

Kas darbojas MARTĀ?

Iluta Lāce, biedrības vadītāja
Dita Lāce, finanšu vadītāja
Lolita Borovska, administratore
Madara Kanasta-Ieviņa, jaunatnes programmu vadītāja
Viktorija Tkačenko, jaunatnes programmu koordinatore
Līga Kalniņa, galvenā grāmatvede
Beata Jonite, politikas koordinatore,
Marta Kraujiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste,
Linda Saviele, speciālistu komandas vadītāja,
Madara Lapsa, Liepājas filiāles vadītāja
Ieva Dzerkale, projekta asistente
Alīse Potaša, Rēzeknes filiāles vadītāja
Sandra Pleikšne, operatore/administratore

Diāna Lukašenoka
Elīna Rivlina
Karlīna Jansone
Kristīne Krūmiņa
Anna Mutore
Lauma Kadiķe
Līga Latiševa-Čudare
Madara Meļņika
Tatjana Burmeistere
Viktorija Gilberte
Alīsija Dašenko
Jānis Lazovskis
Līga Skrode
Inese Klepere
Elvijs Irklis
Dins Kondrašs
Helēna Diena Švanka
Justīne Novika
Kārlis Šverns
Krista Čistjakova
Madara Pole
Beatrise Rihtere
Līna Nerina Gludiņa

Sievietes un vīrieši, meitenes un zēni līdztiesīgā pasaulē, droši un brīvi. Viņu tiesības sargā. MARTAs misija ir veicināt sieviešu, jauniešu un bērnu tiesību aizsardzību, uzlabot sociāli ekonomisko situāciju un veidot drošu vidi. Mēs sekmējam savstarpēja atbalsta, izpratnes un solidaritātes veidošanos sieviešu vidū neatkarīgi no vecuma, etniskās piederības vai sociālekonomiskā stāvokļa.
Inge Engelands Johansens

Inge Engelands Johansens Valdes priekšsēdētājs

58 gadi. No Ārendāles, Norvēģijas. Kopš 1994. gada atbalsta un līdzdarbojas sociālā darba projektos Latvijā. Norvēģijas sociālo darbinieku un sociālo izglītotāju reģiona sekretārs.

Camilla Komonen

Camilla Komonen Valdes locekle

Camilla strādā kā izpilddirektore uzņēmumā "Finlands svenska Marthaförbund rf", kurš darbojas, lai uzlabotu cilvēku ikdienišķās prasmes - labāk rūpēties par mājsaimniecību, finansēm, ekoloģiju u.c. Uzņēmuma un Camillas mērķis ir veicināt izmaiņas sabiedrībā, kas pasauli padara par labāku vietu visiem.

Dita Lāce

Dita Lāce Valdes locekle

Profesionāla vides speciāliste, kuras pārliecība ir dzimumu līdztiesīga nākotnes sabiedrība un aicinājums dzimumu līdztiesības veicināšana.

Iluta Lāce

Iluta Lāce Valdes locekle

Centra MARTA dibinātāja. Feministe – aktīviste, kas aktīvi iestājas par sieviešu tiesībām. Sniegusi ekspertīzi par sieviešu tiesībām Krievijā, Moldovā, Turcijā, Vidusāzijas reģionā, Seišelu salās un citviet, veicinot sociālo pakalpojumu attīstību sievietēm ievainojamās situācijās.