2023. gada 19. septembris

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no mazāk aizsargātākām grupām, veidojot un īstenojot savus brīvprātīgā darba projektus. 

Bezmaksas kursi paredzēti jaunatnes darbiniekiem, skolotājiem un koordinatoriem, kuri strādā vai grasās strādāt ar jauniešiem no mazāk aizsargātākām grupām, lai smeltos zināšanas par jaunatnes iespējām, mazinātu aizspriedumus un veicinātu jauniešu no mazāk aizsargātām grupām iekļaušanu un iesaistīšanos sabiedriskos procesos.

Koncentrētos video un praktiskos uzdevumos jūs uzzināsiet, kā jauniešus uzrunāt, kā viņus iesaistīt un izveidot pašiem savu brīvprātīgā darba projektu, lai palīdzētu savai kopienai, kā arī – kā apmācīt, trenēt, mentorēt un atbalstīt viņus ilgtermiņā.

Kursi ir sadalīti piecos moduļos:
 
- ievaddaļa, kas iepazīstina ar kursa saturu un uzdevumiem;
- pieejas: neformālā izglītība, uz risinājumu vērsta pieeja un traumas aspektu iekļaujoša pieeja;
- brīvprātīgā darba projekti: iedvesmas un pieredzes stāsti;
- četras brīvprātīgā darba stadijas: komandas veidošana un saliedēšana, plānošana, brīvprātīgais darbs, novērtējums;
- “ražas ievākšana” jeb pašnovērtējums.

Kursu saturs veidots, paplašinot praksē pārbaudītu metodi darbā ar ungāru jauniešiem, kuri dzīvo audžuģimenēs un/vai segregētās minoritāšu kopienās. Metodes nosaukums ir: “From Us to You” (No mums – jums), un tā tiek pielietota kopš 2011. gada. 

Papildus tiešsaistes apmācībām pieejami arī resursi un materiāli, ko projekta autori izstrādājuši jaunatnes darba jomā vai ārpus tās. Papildu materiāli sniedz iespēju dziļāk iedziļināties trīs iepriekš minētajās pieejās, kas var palīdzēt gūt dziļāku izpratni un pielāgot kursos iegūtās zināšanas savam darbam. Kursu moduļi ir balstīti pašmācības principā, lai tos varētu gan iziet intensīvi īsākā laika periodā, gan “pastiept” garākā atkarībā no savām iespējām.

Kā piekļūt apmācībām?


- Reģistrējieties ar savu e-pasta adresi vietnē “Salto”: https://hop.salto-youth.net/

- Pēc reģistrācijas pievienojieties kursam: https://hop.salto-youth.net/courses/Youth+


NB! Gan kursi, gan materiāli ir angļu valodā. 


Projektā, kas norit sadarbībā ar “Elmenyakademia”, “Outward Bound Romania”, “VIA Kreaktion”, “Hungarian National Agency for International Programs for Youth” un Eiropas Komisiju, iesaistīti vairāk nekā 300 jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ungārijas un Rumānijas. Rezultātā riska grupu jaunieši veido pašpārvaldītas grupas un uzsāk vietējos projektus, liekot lietā projektā gūtās zināšanas un prasmes.

Vairāk informācijas par projektu var lasīt Centra MARTA mājaslapā vai skatīt TV3 ziņu sižetā. 

Foto: “Pexels”, Vanessa Garcia 
Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
#EsGaidu: Stambulas konvencijas gaidīšanas pietura ceļā uz vardarbības izskaušanu
Vardarbība

#EsGaidu: Stambulas konvencijas gaidīšanas pietura ceļā uz vardarbības izskaušanu

Centrs MARTA sadarbībā ar mākslinieci Anitu Rupeiku uzsāk kampaņu #EsGaidu, aicinot vērst gan sabiedrības, gan lēmējvaras uzmanību Stambulas konvencijas ratificēšanas nepieciešamībai. Kopumā 10 Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās no 18. līdz 24. septembrim būs izvietoti plakāti, pie kuriem mudinām...

2023. gada 18. septembris Lasīt vairāk