2023. gada 28. novembris

Video: Konference “Koordinēta kopienas rīcība ģimenes vardarbības gadījumos”

23. novembrī, ieskandinot ANO 16 dienas vardarbības pret sievietēm novēršanai, Centrs MARTA rīkoja starptautisku konferenci “Koordinēta kopienas rīcība ģimenes vardarbības gadījumos”, kurā ar mērķi izvērtēt paveikto un dalīties ar labo praksi starpinstitucionālajā sadarbībā vardarbības ģimenē novēršanai piedalījās eksperti no Latvijas, Nīderlandes, Īrijas, Lielbritānijas un ASV.

Konferenci, ko moderēja Centrs MARTA vadītāja Iluta Lāce, atklāja Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis, Nīderlandes vēstniece Klaudija Pīterse, Īrijas vēstniece Īmera Frīla un Lielbritānijas vēstnieka pienākumu izpildītājs Filips Bārklijs. 

"Vardarbība ģimenē pelna vislielāko nosodījumu, jo tai ir ilgstošas sekas – tā ne tikai iznīcina dzīves šodien, bet posta un kropļo arī nākamās paaudzes, jo atstāj dziļas pēdas bērnos, kuru klātbūtnē nereti notiek vardarbība. Pat viens vardarbības gadījums ģimenē būtu par daudz. Bet šogad deviņos mēnešos Valsts policijas iesaiste visā Latvijā bijusi nepieciešama, risinot vairāk nekā 6300 ģimenes konfliktsituācijas. No tām 636 situācijās policisti pieņēmuši lēmumu par varmākas nošķiršanu. nīgā sieviešu tiesību aizstāvības organizācija Latvijā un ar vardarbības sekām saskaras ikdienā. MARTA kā pastāvīgs valdības un Iekšlietu ministrijas sadarbības partneris ar savu ekspertīzi ir devis lielu ieguldījumu, lai palīdzētu kopumā sabiedrībā veidot izpratni par dažādām vardarbības formām un par vardarbības postu,” savā atklāšanas runā sacīja Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. 

Pieredzē un zināšanās par tiesisko regulējumu un kopienas koordinētām rīcības sistēmām dzimumā balstītas vardarbības gadījumos dalījās Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics (Ieskats vardarbības apkarošanas tendencēs Latvijā), Īrijas Probācijas dienesta Vardarbības Ģimenē nodaļas vadītāja Karmela Donnelli (Uzraudzības mehānismi cietušo aizsardzībai: Īrijas probācijas dienesta prakse), Globālo sieviešu tiesību izpilddirektore Šerila Tomasa (Kopienas koordinēta rīcība – iestāžu sadarbība Dulūtas praksē) un Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ilze Celmiņa (Par izvērtējumu tiesu sistēmas darbam vardarbības lietās).


Šeit aplūkojamas un lejuplādējamas konferences ekspertu prezentācijas.


Paldies par atbalstu: Īrijas vēstniecībai Latvijā, Lielbritānijas vēstniecībai Latvijā, “Global Rights For Women”, Nīderlandes vēstniecībai Latvijā un Iekšlietu ministrijai. 
Lasi vēl
Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu
Interešu aizstāvībaVardarbība

Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu

ES likumdevēji panākuši provizorisku ilgi gaidīto vienošanos par noteikumiem, lai apkarotu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu tās upurus, īpaši sievietes un vardarbības ģimenē upurus, liecina informācija Eiropas Parlamenta mājaslapā.Neoficiālā vienošanās, ko otrdien panāca Parlamenta...

2024. gada 8. februāris Lasīt vairāk
Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību
Aktualitātes

Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību

Šodien, 6. februārī, ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” jau 21. gadu pēc kārtas tiek pieminēta Vispasaules Drošāka interneta diena, aicinot vairot zināšanas par drošību interneta vidē, lai mēs visi kopā veidotu nevardarbīgāku komunikāciju ikvienam, neatkarīgi no...

2024. gada 6. februāris Lasīt vairāk