2021. gada 23. jūlijs

Turpinās atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai

2021. gada februārī-maijā palīdzība sniegta 187 Baltkrievijas politisko represiju un spēka struktūru upuriem, tai skaitā palīdzība sniegta 8 nepilngadīgām personām.

83 jeb 44,4% sievietes

104 jeb 55,6% vīrieši

73 jeb 39% no Minskas

114 jeb 61% no reģioniem

Represijās cietušajiem tika nodrošināta šāda palīdzība:

 • 92 personām segti izdevumi par saņemtajiem advokāta pakalpojumiem
 • apmaksāti 85 pārtikas produktu grozi ieslodzītajiem, kuri ieslodzījuma vietās un īslaicīgās aizturēšanas izolatoros atrodas politiski motivētu apsūdzību dēļ, un viņu tuviniekiem
 • 43 personām sniegta psiholoģiskā palīdzība
 • 18 personām segti izdevumi, kas radušies saistībā ar uzturēšanos īslaicīgās aizturēšanas izolatorā (piezīme- par uzturēšanos izolātorā Baltkrievijā ir jāmaksā)
 • 2 personām nodrošināta sprieduma izpildes izdevumu apmaksa. 

Turpinās darbs pie dokumentu, kas pierāda spīdzināšanu, represijas, nežēlīgu izturēšanos, sagatavošanas starptautiskai tiesvedībai. 

No palīdzības saņēmēju stāstiem:

 • Ierosināja piecas krimināllietas par vienu “aizvainojošu un bīstamu” komentāru internetā (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību un pārtikas produktu grozu). 
 • Internetā pieejams video, kurā redzams, kā apsūdzētais ar telefonu filmē pilsētas centrā notiekošo. Pret viņu ierosināja krimināllietu, apsūdzībā teikts- “meta ar nūju OMON” (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņam tikko palika 18 gadi un šīs bija viņa pirmās vēlēšanas. Tāpat kā daudzi, viņš nepiekrita vēlēšanu rezultātiem un 9. augusta vakarā devās uz pilsētas centrālo laukumu. Aizturēšanas laikā smagi piekauts, ierosināta krimināllieta (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņas vīru aizturēja martā netālu no mājām, kad viņš bija izgājis uz ielas, lai dotos uz darbu. Apsūdzība- figurants krimināllietā par komentāru Telegram čatā (sieviete, sniegta juridiskā palīdzība). 
 • Aizturēts 9. augustā, kad bija iegājis kafejnīcā, lai iedzertu tasi kafijas. Paspēja veikt pasūtījumu, kad ēkā ielauzās spēka struktūru darbinieki, kuri sāka apmeklētāju aizturēšanu (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu).
 • “Spīdzināšana, pazemojumi un nežēlīga izturēšanās mēneša garumā. Nebija nekā- ne matraču, ne segu. Dažreiz nebija dzeramā ūdens, citreiz- ēdiena. Nebija grāmatu, pildspalvu un burtnīcu. Tas viss bija aizliegts. Ja kaut ko atrada, sita. Kaut gan tāpat sita katru dienu” (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību).
 • “Mūsu 7-gadīgā meita smagi pārdzīvo situāciju valstī. Kad aizturēja viņas tēvu, sāka mosties naktī, parādījās enurēze.” (sieviete, psiholoģiskā palīdzība)    
Lasi vēl
Apmācības
Jaunatnes programmas

Apmācības "Neformālās izglītības metodes darbam ar jauniešiem atkarību prevencijai"

Aicinām pieteikties tiešsaistes apmācībām projekta Prevention++ ietvaros! Apmācību norise: 23.09.-01.10.2021. tiešsaiste, platforma ZoomApmācību ietvaros tu:  piedalīsies starptautiskās tiešsaistes apmācībās: 23. septembris - 1. oktobris 2021, lai kopā ar kolēģiem no Igaunijas un Rumānijas...

2021. gada 9. septembris Lasīt vairāk
Ziņojums “Pamani atšķirību” par cilvēku tirdzniecībā seksuālās ekspluatācijas un izmantošanas nolūkā cietušo sieviešu, trešo valstu pilsoņu, vajadzībām, atbalstu un integrāciju
Cilvēku tirdzniecība

Ziņojums “Pamani atšķirību” par cilvēku tirdzniecībā seksuālās ekspluatācijas un izmantošanas nolūkā cietušo sieviešu, trešo valstu pilsoņu, vajadzībām, atbalstu un integrāciju

Pasaules dienas pret cilvēku tirdzniecību ietvaros #COALESCE partnerība, kurā mēs piedalāmies, iepazīstina ar ziņojumiem “Pamani atšķirību”! Šie ziņojumi ir sieviešu, trešo valstu pilsoņu, kas cietušas no cilvēku tirdzniecības seksuālās ekspluatācijas nolūkā, vajadzību...

2021. gada 30. jūlijs Lasīt vairāk