2021. gada 23. jūlijs

Turpinās atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai

2021. gada februārī-maijā palīdzība sniegta 187 Baltkrievijas politisko represiju un spēka struktūru upuriem, tai skaitā palīdzība sniegta 8 nepilngadīgām personām.

83 jeb 44,4% sievietes

104 jeb 55,6% vīrieši

73 jeb 39% no Minskas

114 jeb 61% no reģioniem

Represijās cietušajiem tika nodrošināta šāda palīdzība:

 • 92 personām segti izdevumi par saņemtajiem advokāta pakalpojumiem
 • apmaksāti 85 pārtikas produktu grozi ieslodzītajiem, kuri ieslodzījuma vietās un īslaicīgās aizturēšanas izolatoros atrodas politiski motivētu apsūdzību dēļ, un viņu tuviniekiem
 • 43 personām sniegta psiholoģiskā palīdzība
 • 18 personām segti izdevumi, kas radušies saistībā ar uzturēšanos īslaicīgās aizturēšanas izolatorā (piezīme- par uzturēšanos izolātorā Baltkrievijā ir jāmaksā)
 • 2 personām nodrošināta sprieduma izpildes izdevumu apmaksa. 

Turpinās darbs pie dokumentu, kas pierāda spīdzināšanu, represijas, nežēlīgu izturēšanos, sagatavošanas starptautiskai tiesvedībai. 

No palīdzības saņēmēju stāstiem:

 • Ierosināja piecas krimināllietas par vienu “aizvainojošu un bīstamu” komentāru internetā (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību un pārtikas produktu grozu). 
 • Internetā pieejams video, kurā redzams, kā apsūdzētais ar telefonu filmē pilsētas centrā notiekošo. Pret viņu ierosināja krimināllietu, apsūdzībā teikts- “meta ar nūju OMON” (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņam tikko palika 18 gadi un šīs bija viņa pirmās vēlēšanas. Tāpat kā daudzi, viņš nepiekrita vēlēšanu rezultātiem un 9. augusta vakarā devās uz pilsētas centrālo laukumu. Aizturēšanas laikā smagi piekauts, ierosināta krimināllieta (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņas vīru aizturēja martā netālu no mājām, kad viņš bija izgājis uz ielas, lai dotos uz darbu. Apsūdzība- figurants krimināllietā par komentāru Telegram čatā (sieviete, sniegta juridiskā palīdzība). 
 • Aizturēts 9. augustā, kad bija iegājis kafejnīcā, lai iedzertu tasi kafijas. Paspēja veikt pasūtījumu, kad ēkā ielauzās spēka struktūru darbinieki, kuri sāka apmeklētāju aizturēšanu (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu).
 • “Spīdzināšana, pazemojumi un nežēlīga izturēšanās mēneša garumā. Nebija nekā- ne matraču, ne segu. Dažreiz nebija dzeramā ūdens, citreiz- ēdiena. Nebija grāmatu, pildspalvu un burtnīcu. Tas viss bija aizliegts. Ja kaut ko atrada, sita. Kaut gan tāpat sita katru dienu” (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību).
 • “Mūsu 7-gadīgā meita smagi pārdzīvo situāciju valstī. Kad aizturēja viņas tēvu, sāka mosties naktī, parādījās enurēze.” (sieviete, psiholoģiskā palīdzība)    
Lasi vēl
Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!
Jaunatnes programmas

Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!

Noslēdzies Centra MARTA Jaunatnes programmu stratēģiskās partnerības projekts Re-GROUP: Pilnveidota un uzlabota Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai! Projekta aktivitātēs 28 mēnešu garumā tika iesaistīti vairāk kā 400 jaunieši (vecumā 12 līdz 18) un apmācīti vairāk kā...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk
MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros
Interešu aizstāvība

MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros

Pagājušonedēļ Ņujorkā notiekošajā NVO forumā un pilsoniskās sabiedrības sanāksmē notika MARTA organizētā paneļdiskusija. NVO forums no 5.-17.martam norisinājās paralēli 67. ANO Sieviešu statusa komisijas sanāksmei. Šajā pasākumā centrs MARTA nodrošināja drošu telpu, lai...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk