2021. gada 23. jūlijs

Turpinās atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai

2021. gada februārī-maijā palīdzība sniegta 187 Baltkrievijas politisko represiju un spēka struktūru upuriem, tai skaitā palīdzība sniegta 8 nepilngadīgām personām.

83 jeb 44,4% sievietes

104 jeb 55,6% vīrieši

73 jeb 39% no Minskas

114 jeb 61% no reģioniem

Represijās cietušajiem tika nodrošināta šāda palīdzība:

 • 92 personām segti izdevumi par saņemtajiem advokāta pakalpojumiem
 • apmaksāti 85 pārtikas produktu grozi ieslodzītajiem, kuri ieslodzījuma vietās un īslaicīgās aizturēšanas izolatoros atrodas politiski motivētu apsūdzību dēļ, un viņu tuviniekiem
 • 43 personām sniegta psiholoģiskā palīdzība
 • 18 personām segti izdevumi, kas radušies saistībā ar uzturēšanos īslaicīgās aizturēšanas izolatorā (piezīme- par uzturēšanos izolātorā Baltkrievijā ir jāmaksā)
 • 2 personām nodrošināta sprieduma izpildes izdevumu apmaksa. 

Turpinās darbs pie dokumentu, kas pierāda spīdzināšanu, represijas, nežēlīgu izturēšanos, sagatavošanas starptautiskai tiesvedībai. 

No palīdzības saņēmēju stāstiem:

 • Ierosināja piecas krimināllietas par vienu “aizvainojošu un bīstamu” komentāru internetā (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību un pārtikas produktu grozu). 
 • Internetā pieejams video, kurā redzams, kā apsūdzētais ar telefonu filmē pilsētas centrā notiekošo. Pret viņu ierosināja krimināllietu, apsūdzībā teikts- “meta ar nūju OMON” (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņam tikko palika 18 gadi un šīs bija viņa pirmās vēlēšanas. Tāpat kā daudzi, viņš nepiekrita vēlēšanu rezultātiem un 9. augusta vakarā devās uz pilsētas centrālo laukumu. Aizturēšanas laikā smagi piekauts, ierosināta krimināllieta (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu). 
 • Viņas vīru aizturēja martā netālu no mājām, kad viņš bija izgājis uz ielas, lai dotos uz darbu. Apsūdzība- figurants krimināllietā par komentāru Telegram čatā (sieviete, sniegta juridiskā palīdzība). 
 • Aizturēts 9. augustā, kad bija iegājis kafejnīcā, lai iedzertu tasi kafijas. Paspēja veikt pasūtījumu, kad ēkā ielauzās spēka struktūru darbinieki, kuri sāka apmeklētāju aizturēšanu (vīrietis, saņēma pārtikas produktu grozu).
 • “Spīdzināšana, pazemojumi un nežēlīga izturēšanās mēneša garumā. Nebija nekā- ne matraču, ne segu. Dažreiz nebija dzeramā ūdens, citreiz- ēdiena. Nebija grāmatu, pildspalvu un burtnīcu. Tas viss bija aizliegts. Ja kaut ko atrada, sita. Kaut gan tāpat sita katru dienu” (vīrietis, saņēma juridisko palīdzību).
 • “Mūsu 7-gadīgā meita smagi pārdzīvo situāciju valstī. Kad aizturēja viņas tēvu, sāka mosties naktī, parādījās enurēze.” (sieviete, psiholoģiskā palīdzība)    
Lasi vēl
projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas aktivitāte
Jaunatnes programmas

projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas aktivitāte

2022.gada 25.novembrī Hotel Bergs Riga norisinājās projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas pasākums jaunatnes darbniekiem - “Vardarbības prevencija jauniešu vidē”. Vairāk kā 35 jaunatnes un sociālie darbinieki, pedagogi, psihologi un citi jomas profesionāļi no visas Latvijas pilnveidoja savas...

2022. gada 30. novembris Lasīt vairāk
Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi
Rēzeknes filiāle

Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi

2022.gada 28.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Nīderlandes Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Klaudija Magdalena Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse) un Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā vecākā politiskās un publiskās diplomātijas...

2022. gada 30. novembris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.