2014. gada 19. jūnijs

Trešais Ziemeļvalstu feministu forums 2014

Trešais Ziemeļvalstu feministu forums 2014 risinājās Malmē, Zviedrijā no 12. līdz 15. jūnijam, pulcējot vairāk kā 20 tūkstošus jauniešu, sieviešu un vīriešu no visām Ziemeļvalstīm, Baltijas, Krievijas, ieskaitot Ziemeļvalstu nacionālo valdību pārstāvjus un starptautisku institūciju augstas amatpersonas.

Latviju vērienīgajā Forumā pārstāvēja Resursu centrs sievietēm MARTA, iesaistoties gan 2 darba grupu organizēšanā un satura veidošanā par grupu metodi darbam ar jauniešiem un sieviešu atbalsta un kapacitātes veicināšanu, gan piedaloties virknē citu ekspertu un organizāciju vadītās diskusijās un darbnīcās.

„Tā bija izcila pieredze un iespēja satikt un iepazīt tik daudz dzimumu līdztiesības ekspertus, aktīvistus, akadēmiķus un māksliniekus. Tā bija iespēja iesaistīties nākotnes veidošanā, reaģēt uz ANO Sieviešu statusa komisijas un Ziemeļvalstu Padomes ministru iniciatīvām un aicinājumiem,” Iluta Lāce, Centra MARTA vadītāja.

 Foruma darbs bija organizēts lielajās paneļdiskusijās, darbnīcās un semināros, kur tika diskutēti dzimumu līdztiesības un sieviešu tiesību jautājumi, aptverot zinātni, dažādas reliģijas, medijus, kultūru, izglītību, drošību, medijus, politiku, militāros konfliktus, privātumu un personas brīvību.

14. jūnijā notika iespaidīgs Foruma dalībnieku gājiens, manifestācija Malmes ielās, kurā piedalījās vairāk kā 1000 Foruma dalībnieku vēršot uzmanību uz sieviešu drošības, vardarbības mazināšanas un sieviešu tiesību aizstāvības svarīgajiem jautājumiem.

MARTA savu pieredzi dalīja seminārā "Jaunatnes pašpaļāvības un pašapziņas veicināšana un neformālā izglītība no dzimumu līdztiesības perspektīvas", strādājot zēnu un meiteņu grupās, mainot tradicionālās dzimumu lomas, novēršot vardarbību.

Savdabīgu pieredzi Foruma darbā ienesa Krievijas pārstāvji, atklājot, kā neiespējamo padarīt iespējamu, mainot tradicionālos un kultūras priekšstatus par vīrieša un tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Krievijas nevalstiskās organizācijas ir izveidojušas sadarbību ar Pareizticīgo baznīcu, sniedzot zināšanas un praktiskās rīcības scenārijus, lai mazinātu vardarbību ģimenēs un sabiedrībā kopumā, apstrīdot tradicionālo maskulinitāti.

Forums ir devis konkrētas idejas un sadarbības iespējas.

Vairāk informācijas: http://nf2014.org/en/
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk