2014. gada 19. jūnijs

Trešais Ziemeļvalstu feministu forums 2014

Trešais Ziemeļvalstu feministu forums 2014 risinājās Malmē, Zviedrijā no 12. līdz 15. jūnijam, pulcējot vairāk kā 20 tūkstošus jauniešu, sieviešu un vīriešu no visām Ziemeļvalstīm, Baltijas, Krievijas, ieskaitot Ziemeļvalstu nacionālo valdību pārstāvjus un starptautisku institūciju augstas amatpersonas.

Latviju vērienīgajā Forumā pārstāvēja Resursu centrs sievietēm MARTA, iesaistoties gan 2 darba grupu organizēšanā un satura veidošanā par grupu metodi darbam ar jauniešiem un sieviešu atbalsta un kapacitātes veicināšanu, gan piedaloties virknē citu ekspertu un organizāciju vadītās diskusijās un darbnīcās.

„Tā bija izcila pieredze un iespēja satikt un iepazīt tik daudz dzimumu līdztiesības ekspertus, aktīvistus, akadēmiķus un māksliniekus. Tā bija iespēja iesaistīties nākotnes veidošanā, reaģēt uz ANO Sieviešu statusa komisijas un Ziemeļvalstu Padomes ministru iniciatīvām un aicinājumiem,” Iluta Lāce, Centra MARTA vadītāja.

 Foruma darbs bija organizēts lielajās paneļdiskusijās, darbnīcās un semināros, kur tika diskutēti dzimumu līdztiesības un sieviešu tiesību jautājumi, aptverot zinātni, dažādas reliģijas, medijus, kultūru, izglītību, drošību, medijus, politiku, militāros konfliktus, privātumu un personas brīvību.

14. jūnijā notika iespaidīgs Foruma dalībnieku gājiens, manifestācija Malmes ielās, kurā piedalījās vairāk kā 1000 Foruma dalībnieku vēršot uzmanību uz sieviešu drošības, vardarbības mazināšanas un sieviešu tiesību aizstāvības svarīgajiem jautājumiem.

MARTA savu pieredzi dalīja seminārā "Jaunatnes pašpaļāvības un pašapziņas veicināšana un neformālā izglītība no dzimumu līdztiesības perspektīvas", strādājot zēnu un meiteņu grupās, mainot tradicionālās dzimumu lomas, novēršot vardarbību.

Savdabīgu pieredzi Foruma darbā ienesa Krievijas pārstāvji, atklājot, kā neiespējamo padarīt iespējamu, mainot tradicionālos un kultūras priekšstatus par vīrieša un tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Krievijas nevalstiskās organizācijas ir izveidojušas sadarbību ar Pareizticīgo baznīcu, sniedzot zināšanas un praktiskās rīcības scenārijus, lai mazinātu vardarbību ģimenēs un sabiedrībā kopumā, apstrīdot tradicionālo maskulinitāti.

Forums ir devis konkrētas idejas un sadarbības iespējas.

Vairāk informācijas: http://nf2014.org/en/
Lasi vēl
Tiešsaistes seminārs  “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas
Aktualitātes

Tiešsaistes seminārs “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas"

2021. gada 30. novembrī no plkst. 11:00 līdz 14:15 aicinām visus interesentus uz tiešsaistes semināru “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas“. Semināru tiešsaistē varēs vērot gan "Centrs MARTA", gan Labklājības...

2021. gada 30. novembris Lasīt vairāk
Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām
Vardarbība

Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām

KAS, KUR, KAD? Online formātā (Zoom) Otrdienās no 12.oktobra 13:00-15:00 Kopā 12 nodarbības Nodarbības vadīs biedrības “Centrs MARTA” sociālā darbiniece un psiholoģe Pamatvaloda: latviešu. Veiksmīgai dalībai grupā nepieciešams saprast latviešu valodu. Runāt iespējams arī krieviski...

2021. gada 28. septembris Lasīt vairāk