2015. gada 27. februāris

Starptautiskā darbnīcā meklēs veidus vardarbības mazināšanai un ekonomiskās neatkarības stiprināšanai ES un Centrālāzijā

Rīga, 2015.gada 27.februāris. Lai sniegtu ieguldījumu ANO un ES diskusijā par šķēršļu pārvarēšanu ilgtspējīgas un labklājīgas globālās sabiedrības attīstībā, Resursu centrs sievietēm MARTA otrdien, 3.martā, rīko starptautisko darbnīcu “Vardarbības novēršana - garants sievietes ekonomiskajai neatkarībai”.

Starptautiskās tikšanās laikā nevalstisko organizāciju pārstāvji no Igaunijas, Itālijas, Kirgizstānas, Lietuvas, Somijas, Tadžikistānas, Uzbekistānas, Zviedrijas un Latvijas diskutēs par risinājumiem ar dzimumu saistītās vardarbības problēmām – agrīnās laulības, vardarbība ģimenē, cilvēku tirdzniecība seksuālai ekspluatācijai un vardarbības, dzimuma un ekonomikas ietekme uz vidi.

Tikšanās laikā nevalstisko organizāciju pārstāvji apspriedīs konkrētus Centrālāzijas un Eiropas gadījumus un pieredzes, formulējot uz dzimumu balstītās vardarbības problēmu, atklājot tās ekonomiskos iemeslus, ietekmi un ekonomiskās sekas, kā arī izstrādās konkrētas rekomendācijas katrā no minētajām darba grupām. Starptautiskā tikšanās ir nozīmīga ar to, ka šis ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumiem, kas tieši risina dzimumu līdztiesības jautājumus.

Būtiski, ka darbnīcā piedalās gan ES, gan Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu pārstāvji. Darbnīca ir veids, kā Resursu centrs sievietēm MARTA iegulda savu sadarbības pieredzi ar Centrālāziju Latvijas prezidentūras ES Padomē mērķu sasniegšanā, lai veicinātu Eiropas un Centrālāzijas dialoga nostiprināšanu.

Pasākumu atklās Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, un Borbala Juhaza (Borbala Juhasz), Eiropas Sieviešu lobija viceprezidente. Starptautiskajā darbnīcā piedalīsies Mirija Vasiliadu (Myria Vassiliadou), ES koordinatore cilvēku tirdzniecības apkarošanas jomā. Pasākums notiks viesnīcā Astor Riga.

Diskusijas rezultātā tiks sagatavotas un iesniegtas rekomendācijas ES un ANO par post-2015 Tūkstošgades globālās attīstības mērķiem un darbībām, īpaši fokusējoties uz ar dzimumu saistītās vardarbības novēršanu kā garantu sieviešu ekonomiskai neatkarībai, kas tiks iesniegtas ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju padomē (UN Women),Verai Jourovai (Vera Jourova), ES komisārei Tieslietu, patērētāju un dzimumu līdztiesības jautājumos, Mirijai Vasiliadu (Myria Vassiliadou), ES koordinatorei cilvēku tirdzniecības apkarošanas jomā, Eiropas Sieviešu lobijam un LR Ārlietu ministrijai.

Darba kārtība LV skatīt šeit ...

Papildu informācija:
Gundega Tentere,
sabiedrisko attiecību speciāliste
centrs@marta.lv, tālr. 67378539
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk