2014. gada 23. septembris

SIEVIETE ARĀBU RUDENĪ: tikšanās ar pasaulē pazīstamo Ēģiptes politisko aktīvisti Dāliju Ziādu (Dalia Ziada)

PASĀKUMS ATCELTS!

Aicinām apmeklēt diskusiju par sieviešu situāciju un tiesību statusu Ēģiptē un citviet arābu pasaulē pirmdien, 29.septembrī, kafejnīcā TRUSIS, Rīgā, Dzirnavu ielā 43, sākums plkst.18:00.

Runāsim par šībrīža situāciju arābu valstīs, par galvenajiem izaicinājumiem, kuri skar sievietes un sieviešu tiesību prioritātēm Ēģiptē. Cik politiski aktīvas ir Ēģiptes sievietes, un kādus līdzekļus viņas izmanto mērķu sasniegšanai?

Dālija Ziāda ir sieviešu tiesību aktīvistu līdere Ēģiptē. Viņa ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, tiek dēvēta par arābu pasaules pārmaiņu balsi un atzīta par vienu no ietekmīgākajām sievietēm un bezbailīgākajām blogerēm pasaulē. Dālijai ir bagāta darba pieredze vairākās nevalstiskajās organizācijās, blogošanā un politiskās partijas dibināšanā, šobrīd viņa vada Ibn Khaldun attīstības pētījumu centru Kairā un turpina iestāties par sieviešu dzīvju uzlabošanu.

2011.gada janvārī Dālija savā blogā rakstīja: “Domāju, ka šodien Ēģiptē esam liecinieki vēstures veidošanai. Pārmaiņas Ēģiptē var izmainīt visu Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona vēsturi.” Kopš Arābu Pavasara sacelšanās, kur nozīmīgu lomu spēlēja arī sievietes, ne tikai kā dalībnieces, bet arī protestu organizētājas, pagājuši vairāki gadi, mediji arvien biežāk runā par Arābu Rudeni vai Ziemu, situācija Ēģiptē sieviešu tiesību jomā ir viena no satraucošākajām reģionā.

Sarunu moderēs Centra MARTA vadītāja Iluta Lāce. Pēc diskusijas aicinām cienāties ar Austrumu tēju un turpināt neformālas sarunas kafejnīcā TRUSIS.

Diskusiju piedāvā Centrs MARTA sadarbībā ar Annas Lindes fonda Latvijas tīklu un kafejnīcu TRUSIS.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Kontaktinformācija
Liene Gātere, Biedrības Resursu centrs sievietēm MARTA projektu vadītāja
Tālr.: +371 67378539, e-pasts: liene@marta.lv


 

Lasi vēl
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk