2021. gada 1. marts

RūpES // Saruna par aktīvismu kā normu, nepieciešamību vai izvēli

Š.g. 3. martā plkst 17:30  aicinām visus interesentus uz projekta atklāšanas pasākumu "Centrs MARTA" Facebook profilā "RūpES // Saruna par aktīvismu kā normu, nepieciešamību vai izvēli".

Lai arī pēdējos gados redzam, ka jaunieši arvien biežāk organizēti iestājas par jautājumiem, kas viņiem rūp, joprojām valda uzskats, ka ar aktīvismu Latvijā nodarbojas vien maza grupiņa cilvēku. Lai noskaidrotu, kāda ir jauniešu motivācija iesaistīties aktīvismā un ar kādiem šķēršļiem jārēķinās, ja vēlamies iestāties par kādu sev svarīgu jautājumu, uz sarunu aicināsim trīs jaunās aktīvistes: Mariku Kacari, Sendiju Ozoliņu un Selmu Levrenci.

Marika Kacare darbojas vairākās organizācijās, kas iestājas par vides aizsardzību un sociālajiem jautājumiem, īpaši LGBT+ tiesībām un jauniešu problēmām. Rīko kopienu saliedējošus pasākumus, piedalās diskusijās un organizē piketus, pauž savu nostāju rakstos sociālajos tīklos. Veicina bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanu.

Sendija Ozoliņa pārstāv Jelgavas novada Jauniešu padomi un savas aktīvisma gaitas sākusi 2014.gadā, kad vietējā kopienā piedalījās vienā no Erasmus + projektiem. Pēc dalības projektā Sendija aktīvāk sāka iesaistīties kopienas darbā ar jaunatni un kopīgi risināt tādas problēmas kā - jauniešu iniciatīva un palīdzība viņu ideju realizācijai, jauniešu izvēle pamest mācības (dažādu iemeslu dēļ (visbiežāk ģimenes apstākļu dēļ)), jauniešu piesaiste lauku reģioniem jeb kā jauniešus, kas pēc pamatskolas pabeigšanas novadā aizgājuši uz lielo pilsētu skolām mācīties, piesaistīt uz dzīvi atpakaļ laukos.

Selma Levrence ir cilvēktiesību un vides aktīviste. Kopš 2019. gada vada Jaunatnes organizāciju "Protests", kas iestājas par vienlīdzību politikā un sabiedrībā, kā arī par jauniešu līdzdalību un demokrātijas stiprināšanu.
Sarunas gaitā noskaidrosim ne tikai to, kāpēc viņas nolēma iesaistīties sev svarīgu jautājumu risināšanā, bet arī mēģināsim saprast, kāpēc aktīvisms vispār ir nepieciešams un kā to darīt veiksmīgi, pat tad, kad liekas, ka neviens tevi nedzird.

Šī tikšanās ir aizsākums Centra MARTA projekta “Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens" ietvaros topošajai Jaunā aktīvista rokasgrāmatai, kuras mērķis ir atvieglot ikviena sabiedrības locekļa ceļu uz iestāšanos par sev svarīgajiem jautājumiem.

Aktivitāte tiek īstenota projekta "Sieviešu tiesību kultūra - demokrātijas stūrakmens" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina

Lasi vēl
Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA
Jaunatnes programmasRadošie projekti

Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA

Sestdien, 10. jūnijā pulksten 14.00, festivāla LAMPA Labklājības ministrija teltī “Rozā briļļu kapsēta” Centra MARTA Jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne vadīs sarunu darbnīcu “Ko rāda tavas rozā brilles?”, kas veltīta pusaudžiem. Madara sarunāsies ar Pusaudžu resursu centra...

2023. gada 5. jūnijs Lasīt vairāk
MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos
Rēzeknes filiāleVardarbība

MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos

Trešdien, 31. maijā, biedrība “Centrs MARTA” devās uz Daugavpili, lai piedalītos Labklājības ministrijas rīkotā darbseminārā – diskusijā par starpinstitūciju sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos. Tajā piedalījās Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts bērnu aizsardzības...

2023. gada 1. jūnijs Lasīt vairāk