2021. gada 1. marts

RūpES // Saruna par aktīvismu kā normu, nepieciešamību vai izvēli

Š.g. 3. martā plkst 17:30  aicinām visus interesentus uz projekta atklāšanas pasākumu "Centrs MARTA" Facebook profilā "RūpES // Saruna par aktīvismu kā normu, nepieciešamību vai izvēli".

Lai arī pēdējos gados redzam, ka jaunieši arvien biežāk organizēti iestājas par jautājumiem, kas viņiem rūp, joprojām valda uzskats, ka ar aktīvismu Latvijā nodarbojas vien maza grupiņa cilvēku. Lai noskaidrotu, kāda ir jauniešu motivācija iesaistīties aktīvismā un ar kādiem šķēršļiem jārēķinās, ja vēlamies iestāties par kādu sev svarīgu jautājumu, uz sarunu aicināsim trīs jaunās aktīvistes: Mariku Kacari, Sendiju Ozoliņu un Selmu Levrenci.

Marika Kacare darbojas vairākās organizācijās, kas iestājas par vides aizsardzību un sociālajiem jautājumiem, īpaši LGBT+ tiesībām un jauniešu problēmām. Rīko kopienu saliedējošus pasākumus, piedalās diskusijās un organizē piketus, pauž savu nostāju rakstos sociālajos tīklos. Veicina bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanu.

Sendija Ozoliņa pārstāv Jelgavas novada Jauniešu padomi un savas aktīvisma gaitas sākusi 2014.gadā, kad vietējā kopienā piedalījās vienā no Erasmus + projektiem. Pēc dalības projektā Sendija aktīvāk sāka iesaistīties kopienas darbā ar jaunatni un kopīgi risināt tādas problēmas kā - jauniešu iniciatīva un palīdzība viņu ideju realizācijai, jauniešu izvēle pamest mācības (dažādu iemeslu dēļ (visbiežāk ģimenes apstākļu dēļ)), jauniešu piesaiste lauku reģioniem jeb kā jauniešus, kas pēc pamatskolas pabeigšanas novadā aizgājuši uz lielo pilsētu skolām mācīties, piesaistīt uz dzīvi atpakaļ laukos.

Selma Levrence ir cilvēktiesību un vides aktīviste. Kopš 2019. gada vada Jaunatnes organizāciju "Protests", kas iestājas par vienlīdzību politikā un sabiedrībā, kā arī par jauniešu līdzdalību un demokrātijas stiprināšanu.
Sarunas gaitā noskaidrosim ne tikai to, kāpēc viņas nolēma iesaistīties sev svarīgu jautājumu risināšanā, bet arī mēģināsim saprast, kāpēc aktīvisms vispār ir nepieciešams un kā to darīt veiksmīgi, pat tad, kad liekas, ka neviens tevi nedzird.

Šī tikšanās ir aizsākums Centra MARTA projekta “Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens" ietvaros topošajai Jaunā aktīvista rokasgrāmatai, kuras mērķis ir atvieglot ikviena sabiedrības locekļa ceļu uz iestāšanos par sev svarīgajiem jautājumiem.

Aktivitāte tiek īstenota projekta "Sieviešu tiesību kultūra - demokrātijas stūrakmens" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina

Lasi vēl
Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!
Aktualitātes

Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!

29. un 30. novembrī Sofijā (Bulgārija) notika projekta Re-GROUP noslēguma pasākums. Pasākums sastāvēja no publiskas konferences, kura norisinājās Jaunajā Bulgārijas Universitātē, par lielākajām problēmām, ar kurām mūsdienās saskaras jaunieši, un par to, kā jauniešu grupas var palīdzēt tās risināt,...

2023. gada 24. janvāris Lasīt vairāk
Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm
Vardarbība

Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm

Centrs MARTA sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, no 2023.gada 24.janvāra līdz 11.aprīlim nodrošinās klātienē atbalsta grupas pakalpojumu vardarbībā cietušām sievietēm, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā. Atbalsta grupas mērķis ir uzlabot starppersonu attiecības un dzīves kvalitāti, pilnveidojot...

2023. gada 2. janvāris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.