2014. gada 17. marts

Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību

Gatavojoties Zviedrijas karaļpāra valsts vizītei Latvijā, Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību.

Rīga pirmizrādi piedzīvos 27. martā plkst. 16.00 Mazajā Ģildē. Pirmizrāde iecerēta kā viens no publiski nozīmīgiem pasākumiem Zviedrijas karaļpāra valsts vizītes laikā.

SEPTIŅI ir zviedru (Hedda Produktion AB/ http://hedda.nu/in-english/) radīts sociāls projekts - dokumentāla izrāde.

Projekta autoru ideja, uzvedot laikmetīgo lugu daudzviet pasaulē, ir aktieru lomās aicināt vietējā sabiedrībā cienījamas autoritātes – politiķus un sabiedriskos darbiniekus. Iestudējumu veido profesionāls režisors. Latvijā SEPTIŅI režiju veido talantīgā režisore Laura Groza – Ķibere.

Luga ir stāsts par septiņu sieviešu (Afganistānas, Ziemeļīrijas, Krievijas, Gvatemalas, Pakistānas, Kambodžas un Nigērijas) likteņiem, kuras vieno drosme mainīt savu dzīvi un uzdrīkstēšanās pārvarēt sabiedrības noteiktos stereotipus. Izcīnījušas savas personiskās cīņas, šobrīd visas lugas varones ir aktīvas sabiedriskas darbinieces. Tā ir satriecoša manifestācija demokrātijas un cilvēktiesību vārdā.

Luga ar panākumiem ir izrādīta daudzās pasaules valstīs -  Balkānos, Zviedrijā, ES parlamentā Briselē un Ņujorkā, kur izrādi ar ievadvārdiem atklāja Hilarija Klintone, savukārt Oskara balvas laureāte Merila Strīpa izrādē atveidoja Inesi Makkormaku, Ziemeļīrijas cilvēktiesību, arodbiedrību un sieviešu tiesību aizstāvi.

"Vardarbība pret sievieti joprojām ir aktuāls un pretrunīgi vērtēts jautājums daudzās pasaules valstīs. Arī manā dzimtajā Zviedrijā joprojām pastāv šī problēma un ir vajadzējis ļoti daudz laika, lai pārvarētu iesīkstējušus stereotipus un tabu, kas gadsimtiem apjozuši jautājumu par vardarbību pret sievieti tuvās attiecībās. Ceru, ka šī izrāde kalpos kā pamudinājums jaunai domu apmaiņai par šo un daudziem citiem aktuāliem sabiedriskiem jautājumiem.” Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms.

Lugas autores ir starptautiski novērtētas dramaturģes: Paula Cizmar, Catherine Filloux, Gail Kriegel, Carol K. Mack, Ruth Margraff, Anna Deveare Smith un  Susan Yankowitz. Dramaturģiskā materiāla pamatā ir 2007. gadā veiktas intervijas ar lugas varonēm.

Latvijā iestudējumu organizē Zviedru institūts sadarbībā ar Biedrību Centrs MARTA un Zviedrijas vēstniecību Rīgā.

Lugas producente un režisore ir Hedda Krausz Sjögren (Zviedrija).

Izrāde notiks latviešu valodā un tā ir paredzēta plašam skatītāju lokam.
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk