2014. gada 17. marts

Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību

Gatavojoties Zviedrijas karaļpāra valsts vizītei Latvijā, Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību.

Rīga pirmizrādi piedzīvos 27. martā plkst. 16.00 Mazajā Ģildē. Pirmizrāde iecerēta kā viens no publiski nozīmīgiem pasākumiem Zviedrijas karaļpāra valsts vizītes laikā.

SEPTIŅI ir zviedru (Hedda Produktion AB/ http://hedda.nu/in-english/) radīts sociāls projekts - dokumentāla izrāde.

Projekta autoru ideja, uzvedot laikmetīgo lugu daudzviet pasaulē, ir aktieru lomās aicināt vietējā sabiedrībā cienījamas autoritātes – politiķus un sabiedriskos darbiniekus. Iestudējumu veido profesionāls režisors. Latvijā SEPTIŅI režiju veido talantīgā režisore Laura Groza – Ķibere.

Luga ir stāsts par septiņu sieviešu (Afganistānas, Ziemeļīrijas, Krievijas, Gvatemalas, Pakistānas, Kambodžas un Nigērijas) likteņiem, kuras vieno drosme mainīt savu dzīvi un uzdrīkstēšanās pārvarēt sabiedrības noteiktos stereotipus. Izcīnījušas savas personiskās cīņas, šobrīd visas lugas varones ir aktīvas sabiedriskas darbinieces. Tā ir satriecoša manifestācija demokrātijas un cilvēktiesību vārdā.

Luga ar panākumiem ir izrādīta daudzās pasaules valstīs -  Balkānos, Zviedrijā, ES parlamentā Briselē un Ņujorkā, kur izrādi ar ievadvārdiem atklāja Hilarija Klintone, savukārt Oskara balvas laureāte Merila Strīpa izrādē atveidoja Inesi Makkormaku, Ziemeļīrijas cilvēktiesību, arodbiedrību un sieviešu tiesību aizstāvi.

"Vardarbība pret sievieti joprojām ir aktuāls un pretrunīgi vērtēts jautājums daudzās pasaules valstīs. Arī manā dzimtajā Zviedrijā joprojām pastāv šī problēma un ir vajadzējis ļoti daudz laika, lai pārvarētu iesīkstējušus stereotipus un tabu, kas gadsimtiem apjozuši jautājumu par vardarbību pret sievieti tuvās attiecībās. Ceru, ka šī izrāde kalpos kā pamudinājums jaunai domu apmaiņai par šo un daudziem citiem aktuāliem sabiedriskiem jautājumiem.” Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms.

Lugas autores ir starptautiski novērtētas dramaturģes: Paula Cizmar, Catherine Filloux, Gail Kriegel, Carol K. Mack, Ruth Margraff, Anna Deveare Smith un  Susan Yankowitz. Dramaturģiskā materiāla pamatā ir 2007. gadā veiktas intervijas ar lugas varonēm.

Latvijā iestudējumu organizē Zviedru institūts sadarbībā ar Biedrību Centrs MARTA un Zviedrijas vēstniecību Rīgā.

Lugas producente un režisore ir Hedda Krausz Sjögren (Zviedrija).

Izrāde notiks latviešu valodā un tā ir paredzēta plašam skatītāju lokam.
Lasi vēl
Prostitūcijas sistēma: ievainojamība un pieprasījums
Interešu aizstāvība

Prostitūcijas sistēma: ievainojamība un pieprasījums

Ar dokumentu iespējams iepazīties šeit.

2021. gada 21. aprīlis Lasīt vairāk
Centrs MARTA arī šī gada Starptautiskās sieviešu dienas aicinājumā vēršas pie lēmumu pieņēmējiem un atbildīgajiem izpildvaras pārstāvjiem ar atgādinājumu par nepieciešamību Latvijai ratificēt Stambulas konvenciju.
Aktualitātes

Centrs MARTA arī šī gada Starptautiskās sieviešu dienas aicinājumā vēršas pie lēmumu pieņēmējiem un atbildīgajiem izpildvaras pārstāvjiem ar atgādinājumu par nepieciešamību Latvijai ratificēt Stambulas konvenciju.

Atzīmējot Sieviešu solidaritātes dienu, Centrs MARTA aicina ikvienu, kuram ir svarīgi dzīvot sabiedrībā bez vardarbības, nosūtīt elektronisku kartiņu (lejuplāde: https://ej.uz/ratificetSK ) Saeimas deputātiem vai atbildīgajiem ministriem. Ģimenes vardarbībā cietušo sieviešu skaits ik gadu pieaug....

2021. gada 7. marts Lasīt vairāk