2014. gada 17. marts

Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību

Gatavojoties Zviedrijas karaļpāra valsts vizītei Latvijā, Rīgā top nebijis projekts SEPTIŅI, dokumentāla izrāde, kura guvusi pasaules atzinību.

Rīga pirmizrādi piedzīvos 27. martā plkst. 16.00 Mazajā Ģildē. Pirmizrāde iecerēta kā viens no publiski nozīmīgiem pasākumiem Zviedrijas karaļpāra valsts vizītes laikā.

SEPTIŅI ir zviedru (Hedda Produktion AB/ http://hedda.nu/in-english/) radīts sociāls projekts - dokumentāla izrāde.

Projekta autoru ideja, uzvedot laikmetīgo lugu daudzviet pasaulē, ir aktieru lomās aicināt vietējā sabiedrībā cienījamas autoritātes – politiķus un sabiedriskos darbiniekus. Iestudējumu veido profesionāls režisors. Latvijā SEPTIŅI režiju veido talantīgā režisore Laura Groza – Ķibere.

Luga ir stāsts par septiņu sieviešu (Afganistānas, Ziemeļīrijas, Krievijas, Gvatemalas, Pakistānas, Kambodžas un Nigērijas) likteņiem, kuras vieno drosme mainīt savu dzīvi un uzdrīkstēšanās pārvarēt sabiedrības noteiktos stereotipus. Izcīnījušas savas personiskās cīņas, šobrīd visas lugas varones ir aktīvas sabiedriskas darbinieces. Tā ir satriecoša manifestācija demokrātijas un cilvēktiesību vārdā.

Luga ar panākumiem ir izrādīta daudzās pasaules valstīs -  Balkānos, Zviedrijā, ES parlamentā Briselē un Ņujorkā, kur izrādi ar ievadvārdiem atklāja Hilarija Klintone, savukārt Oskara balvas laureāte Merila Strīpa izrādē atveidoja Inesi Makkormaku, Ziemeļīrijas cilvēktiesību, arodbiedrību un sieviešu tiesību aizstāvi.

"Vardarbība pret sievieti joprojām ir aktuāls un pretrunīgi vērtēts jautājums daudzās pasaules valstīs. Arī manā dzimtajā Zviedrijā joprojām pastāv šī problēma un ir vajadzējis ļoti daudz laika, lai pārvarētu iesīkstējušus stereotipus un tabu, kas gadsimtiem apjozuši jautājumu par vardarbību pret sievieti tuvās attiecībās. Ceru, ka šī izrāde kalpos kā pamudinājums jaunai domu apmaiņai par šo un daudziem citiem aktuāliem sabiedriskiem jautājumiem.” Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms.

Lugas autores ir starptautiski novērtētas dramaturģes: Paula Cizmar, Catherine Filloux, Gail Kriegel, Carol K. Mack, Ruth Margraff, Anna Deveare Smith un  Susan Yankowitz. Dramaturģiskā materiāla pamatā ir 2007. gadā veiktas intervijas ar lugas varonēm.

Latvijā iestudējumu organizē Zviedru institūts sadarbībā ar Biedrību Centrs MARTA un Zviedrijas vēstniecību Rīgā.

Lugas producente un režisore ir Hedda Krausz Sjögren (Zviedrija).

Izrāde notiks latviešu valodā un tā ir paredzēta plašam skatītāju lokam.
Lasi vēl
Projekta Re-GROUP grupu nodarbības Gulbenē, Alūksnē, Rīgā un Liepājā
Jaunatnes programmas

Projekta Re-GROUP grupu nodarbības Gulbenē, Alūksnē, Rīgā un Liepājā

Projekta Re-GROUP ietvaros no 2021. jūnija līdz 2022.gada maijam norisinājās grupu nodarbības ar mērķi mazināt vardarbību un veicināt izpratni par dzimumu līdztiesību jauniešu vidē. Ilgtermiņa grupu nodarbībās piedalījās vairāk kā 50 jaunieši vecumā no 12 līdz 24 gadiem, apgūstot prasmes, kas...

2022. gada 19. augusts Lasīt vairāk
Publicētas ASV rekomendācijas Latvijai cilvēku tidzniecības novēršanai
Cilvēku tirdzniecība

Publicētas ASV rekomendācijas Latvijai cilvēku tidzniecības novēršanai

ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) ir publicējis 2022.gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecību. Latvija šajā ziņojumā saglabā vietu 2.līmenī. Rekomendācijas Latvijai: Izmeklēt, saukt pie atbildības un notiesāt cilvēku tirdzniecības organizētājus un izpildītājus saskaņā ar likumu par...

2022. gada 18. augusts Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.