2015. gada 14. marts

Rīgā notika Baltijas valstu apaļā galda tikšanās

Šī gada 5. un 6.februārī ar Nīderlandes vēstniecības Latvijā atbalstu Biedrības Resursu centrs sievietēm MARTA telpās notika seminārs par preventīvo darbu ar jauniešiem no dzimumu perspektīvas. Profesionāļi no Igaunijas, Lietuvas un Latgales, kuri strādā jauniešu centros, skolās un patversmēs, iepazinās ar neformālās izglītības un intervences programmām vardarbības novēršanai jauniešu vidū un apsprieda sadarbības stiprināšanas iespējas triju Baltijas valstu starpā.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar MARTAs izstrādātajām preventīvajām metodēm darbā ar jauniešiem – zēnu un meiteņu grupu metodi un seksuālās aizskaršanas novēršanas darbnīcas rokasgrāmatu „Ceļvedi DARI”. Pārstāves no Lietuvas sieviešu un bērnu centra „Nendre” demonstrēja aktivitātes, kas veiksmīgi integrētas zēnu un meiteņu grupu darbā kopš 2009.gada. Savukārt Madara Mazjāne no organizācijas „Humana People to People in Latvia” dalījās pieredzē, kā grupu metodi veiksmīgi adaptēt darbam ar vecākiem jauniešiem un citu kultūru pārstāvjiem.

Dalībnieki vienojās, ka nepieciešams attīstīt sadarbību Baltijas valstu jauniešu organizāciju starpā – regulāri apmainīties ar metodēm, veidot kopīgus projektus, jauniešu nometnes un apmaiņas vizītes. Tāpat kopīgi jāstrādā, lai panāktu lielāku vīriešu iesaisti darbā ar bērniem un jauniešiem, īpaši zēniem. Tika nolemts organizēt zēnu un meiteņu grupu vadītāju apmācības Latgalē un pedagogus – vīriešus iesaistīt apmācībās par darbu ar zēniem, pieaicinot pieredzējušus ekspertus no Horvātijas, kuriveiksmīgi attīstījuši zēnu projektu dažādās Balkānu valstīs.
Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk