2015. gada 14. marts

Rīgā notika Baltijas valstu apaļā galda tikšanās

Šī gada 5. un 6.februārī ar Nīderlandes vēstniecības Latvijā atbalstu Biedrības Resursu centrs sievietēm MARTA telpās notika seminārs par preventīvo darbu ar jauniešiem no dzimumu perspektīvas. Profesionāļi no Igaunijas, Lietuvas un Latgales, kuri strādā jauniešu centros, skolās un patversmēs, iepazinās ar neformālās izglītības un intervences programmām vardarbības novēršanai jauniešu vidū un apsprieda sadarbības stiprināšanas iespējas triju Baltijas valstu starpā.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar MARTAs izstrādātajām preventīvajām metodēm darbā ar jauniešiem – zēnu un meiteņu grupu metodi un seksuālās aizskaršanas novēršanas darbnīcas rokasgrāmatu „Ceļvedi DARI”. Pārstāves no Lietuvas sieviešu un bērnu centra „Nendre” demonstrēja aktivitātes, kas veiksmīgi integrētas zēnu un meiteņu grupu darbā kopš 2009.gada. Savukārt Madara Mazjāne no organizācijas „Humana People to People in Latvia” dalījās pieredzē, kā grupu metodi veiksmīgi adaptēt darbam ar vecākiem jauniešiem un citu kultūru pārstāvjiem.

Dalībnieki vienojās, ka nepieciešams attīstīt sadarbību Baltijas valstu jauniešu organizāciju starpā – regulāri apmainīties ar metodēm, veidot kopīgus projektus, jauniešu nometnes un apmaiņas vizītes. Tāpat kopīgi jāstrādā, lai panāktu lielāku vīriešu iesaisti darbā ar bērniem un jauniešiem, īpaši zēniem. Tika nolemts organizēt zēnu un meiteņu grupu vadītāju apmācības Latgalē un pedagogus – vīriešus iesaistīt apmācībās par darbu ar zēniem, pieaicinot pieredzējušus ekspertus no Horvātijas, kuriveiksmīgi attīstījuši zēnu projektu dažādās Balkānu valstīs.
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk