2022. gada 20. oktobris

Rēzeknes filiāli apmeklēja Ārendāles pašvaldības pārstāvji

18.oktobrī, biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Rēzeknes pilsētas domes un Norvēģijas pilsētas Ārendāles pašvaldības pārstāvji, lai iepazītos ar filiāles ikdienas darbu, izaicinājumiem un paveiktajiem darbiem.

Tikšanās laikā filiāles komanda klātesošos iepazīstināja ar savu profesionālo darbību: to, kā norit ikdienas darbs ar vardarbībā cietušajiem; dalījās pieredzē cīņā pret vardarbību sabiedrībā; diskutēja par ciešas starpinstitucionālās sadarbības veidošanas nozīmību starp valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām.

Viesi interesējās arī par policijas un tiesas darba efektivitāti vardarbības apkarošanā Latvijā, īpaši diskutējot par policijas darbu saistībā ar bērnu interešu aizstāvību vardarbības gadījumā. Viņi atzina -- lai veiksmīgi noritētu starpinstitucionālā sadarbība nākas “lauzt daudzas sienas” un cīnīties ar stereotipiem un aizspriedumiem sabiedrībā. 

“Augstu vērtēju Norvēģijas pieredzi vardarbības prevencijas un krīzes situāciju risināšanā darbā ar sievietēm un bērniem, kuri sakārušies ar vardarbību ģimenē. Pārrunājām sadarbības iespējas par “Atbalsta skapja” izveidošanu sievietēm ar bērniem, kuras ir bijušas spiestas nekavējoties pamest savu dzīves vietu, lai nekļūtu par upuri varmācības gadījumā, vai kuras ir izgājušas rehabilitāciju un atgriežas no jauna dzīvē un sabiedrībā,” atklāj filiāles vadītāja Alīse Potaša.


(Bildē no kreisās: Inger Brokka De Ruiter, Christin Bjerke, Sandra Talapina, Robert Cornels Nordli, Alīse Potaša, Ingebjørg Godskesen, Anders Kylland, Nina Jentoft, Marina Sokolova un Harald Danielsen)

Lasi vēl
Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!
Vardarbība

Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!

Zinu jau zinu – jūsuprāt, es neeksistēju, un ja arī eksistēju, tad kaut kur citur, bet ne šeit, jums blakus. Ne jūsu ielā, ne jūsu pagalmā un noteikti ne jūsu namā vai ģimenē. Un es neliegšos – man ļoti patīk šāda attieksme. Jo mazāk man pievērš uzmanību, jo vairāk es varu...

2023. gada 6. decembris Lasīt vairāk
Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai
Aktualitātes

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi...

2023. gada 5. decembris Lasīt vairāk