2022. gada 3. oktobris

Rēzeknes filiālē viesojas Valsts Probācijas dienesta pārstāvji

30.septembrī Biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiālē viesojās Valsts Probācijas dienesta (VPD) vadītājs Imants Jurevičius kopā ar kolēģiem no Rīgas un Latgales reģiona. Tikšanās laikā Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša iepazīstināja ar līdz šim paveikto vardarbības ģimenē novēršanā Latgales reģionā, kā arī tika diskutēts par nevalstisko organizāciju (NVO) nozīmi pilsoniskas sabiedrības stiprināšanā un ciešāku starpinstitucionālo sadarbību, mērķtiecīgi stiprinot vardarbības prevenciju Latgalē.

Savstarpēju atbalstu guva pārliecība, ka vardarbībā cietušās personas tiesībām un interesēm būtu jābūt procesuālo darbību centrā, kas nozīmē, ka valsts institūcijām ciešā sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām būtu jāveido spēcīgs sadarbības tīkls, lai ne tikai sodītu vardarbības veicēju, bet arī iespējami vairāk rūpētos tieši par vardarbībā cietušo interešu aizstāvību.

Imants Jurevičius tikšanās laikā pauda trāpīgu metaforu: “Ir labi, ka mums ir ugunsdzēsēji, kas dzēš ugunsgrēku, taču māja tāpat jau ir nodegusi,” ar to domājot atzinību valsts institūciju darbam, kas strādā ar jau notikušas vardarbības sekām, taču daudz lielāku uzmanību būtu jāpievērš tieši vardarbības cēloņiem, sākot izglītojošu darbu ar bērniem un jauniešiem.


Savukārt, Alīse Potaša, vērtējot starpinstitucionālo sadarbību Latgales reģionā, atzīst: “Šādā sadarbībā ar Valsts Probācijas dienestu, kā arī iesaistot citas valsts un pašvaldības institūcijas Latgalē, mēs viens otru lieliski papildinām un kopīgiem spēkiem mums ir iespēja izveidot spēcīgu instrumentu vardarbības upuru interešu aizstāvībai un, galvenais, vardarbības prevencijai, jo mūsu kopējais ilgtermiņa mērķis ir sabiedrība, kurā vardarbība nav normalizēta un tai ir nulles tolerance.”

Latgales reģionā, ņemot vērā, salīdzinoši ar citiem novadiem, mazo iedzīvotāju skaitu, jo sevišķi būtiska ir dažādu valsts un pašvaldību institūciju un NVO sadarbība, savstarpēja uzticēšanās un informācijas apmaiņa, speciālistu izglītošana un dalīšanās labās prakses pieredzē un zināšanās, stingri pieturoties profesionālās ētikas principiem, lai veiksmīgi un sekmīgi aizsargātu vardarbībā cietušo intereses.

 
Raksts tapis, pateicoties SIF NVO fonda projektam “Biedrības “Centrs MARTA” darbības stiprināšana” (Nr.2021.LV/NVOF/MAC/032/16) #NVOfonds2022 

Lasi vēl
Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA
Jaunatnes programmasRadošie projekti

Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA

Sestdien, 10. jūnijā pulksten 14.00, festivāla LAMPA Labklājības ministrija teltī “Rozā briļļu kapsēta” Centra MARTA Jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne vadīs sarunu darbnīcu “Ko rāda tavas rozā brilles?”, kas veltīta pusaudžiem. Madara sarunāsies ar Pusaudžu resursu centra...

2023. gada 5. jūnijs Lasīt vairāk
MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos
Rēzeknes filiāleVardarbība

MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos

Trešdien, 31. maijā, biedrība “Centrs MARTA” devās uz Daugavpili, lai piedalītos Labklājības ministrijas rīkotā darbseminārā – diskusijā par starpinstitūciju sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos. Tajā piedalījās Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts bērnu aizsardzības...

2023. gada 1. jūnijs Lasīt vairāk