2022. gada 3. oktobris

Rēzeknes filiālē viesojas Valsts Probācijas dienesta pārstāvji

30.septembrī Biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiālē viesojās Valsts Probācijas dienesta (VPD) vadītājs Imants Jurevičius kopā ar kolēģiem no Rīgas un Latgales reģiona. Tikšanās laikā Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša iepazīstināja ar līdz šim paveikto vardarbības ģimenē novēršanā Latgales reģionā, kā arī tika diskutēts par nevalstisko organizāciju (NVO) nozīmi pilsoniskas sabiedrības stiprināšanā un ciešāku starpinstitucionālo sadarbību, mērķtiecīgi stiprinot vardarbības prevenciju Latgalē.

Savstarpēju atbalstu guva pārliecība, ka vardarbībā cietušās personas tiesībām un interesēm būtu jābūt procesuālo darbību centrā, kas nozīmē, ka valsts institūcijām ciešā sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām būtu jāveido spēcīgs sadarbības tīkls, lai ne tikai sodītu vardarbības veicēju, bet arī iespējami vairāk rūpētos tieši par vardarbībā cietušo interešu aizstāvību.

Imants Jurevičius tikšanās laikā pauda trāpīgu metaforu: “Ir labi, ka mums ir ugunsdzēsēji, kas dzēš ugunsgrēku, taču māja tāpat jau ir nodegusi,” ar to domājot atzinību valsts institūciju darbam, kas strādā ar jau notikušas vardarbības sekām, taču daudz lielāku uzmanību būtu jāpievērš tieši vardarbības cēloņiem, sākot izglītojošu darbu ar bērniem un jauniešiem.


Savukārt, Alīse Potaša, vērtējot starpinstitucionālo sadarbību Latgales reģionā, atzīst: “Šādā sadarbībā ar Valsts Probācijas dienestu, kā arī iesaistot citas valsts un pašvaldības institūcijas Latgalē, mēs viens otru lieliski papildinām un kopīgiem spēkiem mums ir iespēja izveidot spēcīgu instrumentu vardarbības upuru interešu aizstāvībai un, galvenais, vardarbības prevencijai, jo mūsu kopējais ilgtermiņa mērķis ir sabiedrība, kurā vardarbība nav normalizēta un tai ir nulles tolerance.”

Latgales reģionā, ņemot vērā, salīdzinoši ar citiem novadiem, mazo iedzīvotāju skaitu, jo sevišķi būtiska ir dažādu valsts un pašvaldību institūciju un NVO sadarbība, savstarpēja uzticēšanās un informācijas apmaiņa, speciālistu izglītošana un dalīšanās labās prakses pieredzē un zināšanās, stingri pieturoties profesionālās ētikas principiem, lai veiksmīgi un sekmīgi aizsargātu vardarbībā cietušo intereses.

 
Raksts tapis, pateicoties SIF NVO fonda projektam “Biedrības “Centrs MARTA” darbības stiprināšana” (Nr.2021.LV/NVOF/MAC/032/16) #NVOfonds2022 

Lasi vēl
projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas aktivitāte
Jaunatnes programmas

projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas aktivitāte

2022.gada 25.novembrī Hotel Bergs Riga norisinājās projekta Re-GROUP rezultātu izplatīšanas pasākums jaunatnes darbniekiem - “Vardarbības prevencija jauniešu vidē”. Vairāk kā 35 jaunatnes un sociālie darbinieki, pedagogi, psihologi un citi jomas profesionāļi no visas Latvijas pilnveidoja savas...

2022. gada 30. novembris Lasīt vairāk
Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi
Rēzeknes filiāle

Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi

2022.gada 28.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Nīderlandes Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Klaudija Magdalena Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse) un Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā vecākā politiskās un publiskās diplomātijas...

2022. gada 30. novembris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.