2022. gada 3. oktobris

Rēzeknes filiālē viesojas Valsts Probācijas dienesta pārstāvji

30.septembrī Biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiālē viesojās Valsts Probācijas dienesta (VPD) vadītājs Imants Jurevičius kopā ar kolēģiem no Rīgas un Latgales reģiona. Tikšanās laikā Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša iepazīstināja ar līdz šim paveikto vardarbības ģimenē novēršanā Latgales reģionā, kā arī tika diskutēts par nevalstisko organizāciju (NVO) nozīmi pilsoniskas sabiedrības stiprināšanā un ciešāku starpinstitucionālo sadarbību, mērķtiecīgi stiprinot vardarbības prevenciju Latgalē.

Savstarpēju atbalstu guva pārliecība, ka vardarbībā cietušās personas tiesībām un interesēm būtu jābūt procesuālo darbību centrā, kas nozīmē, ka valsts institūcijām ciešā sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām būtu jāveido spēcīgs sadarbības tīkls, lai ne tikai sodītu vardarbības veicēju, bet arī iespējami vairāk rūpētos tieši par vardarbībā cietušo interešu aizstāvību.

Imants Jurevičius tikšanās laikā pauda trāpīgu metaforu: “Ir labi, ka mums ir ugunsdzēsēji, kas dzēš ugunsgrēku, taču māja tāpat jau ir nodegusi,” ar to domājot atzinību valsts institūciju darbam, kas strādā ar jau notikušas vardarbības sekām, taču daudz lielāku uzmanību būtu jāpievērš tieši vardarbības cēloņiem, sākot izglītojošu darbu ar bērniem un jauniešiem.


Savukārt, Alīse Potaša, vērtējot starpinstitucionālo sadarbību Latgales reģionā, atzīst: “Šādā sadarbībā ar Valsts Probācijas dienestu, kā arī iesaistot citas valsts un pašvaldības institūcijas Latgalē, mēs viens otru lieliski papildinām un kopīgiem spēkiem mums ir iespēja izveidot spēcīgu instrumentu vardarbības upuru interešu aizstāvībai un, galvenais, vardarbības prevencijai, jo mūsu kopējais ilgtermiņa mērķis ir sabiedrība, kurā vardarbība nav normalizēta un tai ir nulles tolerance.”

Latgales reģionā, ņemot vērā, salīdzinoši ar citiem novadiem, mazo iedzīvotāju skaitu, jo sevišķi būtiska ir dažādu valsts un pašvaldību institūciju un NVO sadarbība, savstarpēja uzticēšanās un informācijas apmaiņa, speciālistu izglītošana un dalīšanās labās prakses pieredzē un zināšanās, stingri pieturoties profesionālās ētikas principiem, lai veiksmīgi un sekmīgi aizsargātu vardarbībā cietušo intereses.

 
Raksts tapis, pateicoties SIF NVO fonda projektam “Biedrības “Centrs MARTA” darbības stiprināšana” (Nr.2021.LV/NVOF/MAC/032/16) #NVOfonds2022 

Lasi vēl
Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu
Interešu aizstāvībaVardarbība

Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu

ES likumdevēji panākuši provizorisku ilgi gaidīto vienošanos par noteikumiem, lai apkarotu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu tās upurus, īpaši sievietes un vardarbības ģimenē upurus, liecina informācija Eiropas Parlamenta mājaslapā.Neoficiālā vienošanās, ko otrdien panāca Parlamenta...

2024. gada 8. februāris Lasīt vairāk
Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību
Aktualitātes

Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību

Šodien, 6. februārī, ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” jau 21. gadu pēc kārtas tiek pieminēta Vispasaules Drošāka interneta diena, aicinot vairot zināšanas par drošību interneta vidē, lai mēs visi kopā veidotu nevardarbīgāku komunikāciju ikvienam, neatkarīgi no...

2024. gada 6. februāris Lasīt vairāk