2022. gada 10. novembris

Rēzeknes filiāle arī šogad piedalījās ikgadējā Valsts Probācijas dienesta konsultatīvās padomes sanāksmē

Atsaucoties Valsts probācijas dienesta Latgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Rēzeknes nodaļas vadītājas Intas Lempas uzaicinājumam, 2022.gada 4.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša piedalījās ikgadējā Valsts probācijas dienesta Latgales un Vidzemes reģionu teritoriālo struktūrvienību konsultatīvās padomes sanāksmē, kas šogad notika klātienē. 

Sanāksmē klātesošie tika iepazīstināti ar pētījuma “Probācijas klientu noziedzīgo nodarījumu recidīvs” rezultātiem. Tāpat tika stāstīts par grozījumiem Krimināllikumā, kas paredz jauna pamatsoda – probācijas uzraudzības ieviešanu, grozījumiem likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu bērniem” un Valsts probācijas dienesta likuma grozījumiem, kas paredz pārmaiņas konsultatīvo padomju darbībā. Šie grozījumi paredz iekļaut padomes sastāvā vismaz vienu nevalstiskās organizācijas (NVO) pārstāvi, kura darbības joma ir saistīta ar atbalsta vai sociālo pakalpojumu sniegšanu sociālās atstumtības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām. Tāpat Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja sanāksmes dalībniekus iepazīstināja ar aktualitātēm kriminālsodu izpildes jomā un plānotajiem Eiropas Savienības fondu projektiem.

“Valsts un pašvaldību institūciju un NVO savstarpējai sadarbībai, uzticēšanās un informācijas apmaiņai veidojot kopēju izpratni par katra sektora lomu drošākas sabiedrības veidošanā, ir būtiska loma. Kopā mums ir iespēja izveidot spēcīgu instrumentu gan vardarbības upuru interešu aizstāvībai, tajā skaitā arī bērnu interešu aizstāvībai, gan vardarbības prevencijai kopumā.” atzīst Alīse Potaša.”

#ĢimeneiDraudzīgi  #SIFAtbalstaĢimenes

Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk