2022. gada 10. novembris

Rēzeknes filiāle arī šogad piedalījās ikgadējā Valsts Probācijas dienesta konsultatīvās padomes sanāksmē

Atsaucoties Valsts probācijas dienesta Latgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Rēzeknes nodaļas vadītājas Intas Lempas uzaicinājumam, 2022.gada 4.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša piedalījās ikgadējā Valsts probācijas dienesta Latgales un Vidzemes reģionu teritoriālo struktūrvienību konsultatīvās padomes sanāksmē, kas šogad notika klātienē. 

Sanāksmē klātesošie tika iepazīstināti ar pētījuma “Probācijas klientu noziedzīgo nodarījumu recidīvs” rezultātiem. Tāpat tika stāstīts par grozījumiem Krimināllikumā, kas paredz jauna pamatsoda – probācijas uzraudzības ieviešanu, grozījumiem likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu bērniem” un Valsts probācijas dienesta likuma grozījumiem, kas paredz pārmaiņas konsultatīvo padomju darbībā. Šie grozījumi paredz iekļaut padomes sastāvā vismaz vienu nevalstiskās organizācijas (NVO) pārstāvi, kura darbības joma ir saistīta ar atbalsta vai sociālo pakalpojumu sniegšanu sociālās atstumtības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām. Tāpat Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja sanāksmes dalībniekus iepazīstināja ar aktualitātēm kriminālsodu izpildes jomā un plānotajiem Eiropas Savienības fondu projektiem.

“Valsts un pašvaldību institūciju un NVO savstarpējai sadarbībai, uzticēšanās un informācijas apmaiņai veidojot kopēju izpratni par katra sektora lomu drošākas sabiedrības veidošanā, ir būtiska loma. Kopā mums ir iespēja izveidot spēcīgu instrumentu gan vardarbības upuru interešu aizstāvībai, tajā skaitā arī bērnu interešu aizstāvībai, gan vardarbības prevencijai kopumā.” atzīst Alīse Potaša.”

#ĢimeneiDraudzīgi  #SIFAtbalstaĢimenes

Lasi vēl
Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!
Jaunatnes programmas

Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!

Noslēdzies Centra MARTA Jaunatnes programmu stratēģiskās partnerības projekts Re-GROUP: Pilnveidota un uzlabota Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai! Projekta aktivitātēs 28 mēnešu garumā tika iesaistīti vairāk kā 400 jaunieši (vecumā 12 līdz 18) un apmācīti vairāk kā...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk
MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros
Interešu aizstāvība

MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros

Pagājušonedēļ Ņujorkā notiekošajā NVO forumā un pilsoniskās sabiedrības sanāksmē notika MARTA organizētā paneļdiskusija. NVO forums no 5.-17.martam norisinājās paralēli 67. ANO Sieviešu statusa komisijas sanāksmei. Šajā pasākumā centrs MARTA nodrošināja drošu telpu, lai...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk