2022. gada 30. novembris

Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi

2022.gada 28.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Nīderlandes Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Klaudija Magdalena Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse) un Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā vecākā politiskās un publiskās diplomātijas darbiniece Ilze Ambrasa.

Tikšanās laikā tika apspriesta ar vardarbību ģimenē saistītā situācija un izaicinājumi Latgales reģionā, starpinstitucionālā sadarbība valstiskā līmenī un starptautiskās pieredzes apmaiņas iespējas. Sarunas gaitā Rēzeknes komanda rosināja pieredzes apmaiņas pasākumus Latgales jauniešiem varbdarības atpazīšanas un prevencijas jomā. Vēstniecei bija iespēja iepazīties ar visiem Rēzeknes filiāles speciālistiem un komandu, kā arī tikties ar “Centrs MARTA” vadību un komunikācijas speciālistiem.

Sarunas noslēgumā abas puses bija vienisprātis par sadarbības stiprināšanu un pieredzes apmaiņas nepieciešamību, kas Latvijā palīdzētu uzlabot NVO un valstiskā sektora sadarbību. Jāpiemin, ka saruna norisinājās 16 dienu ANO vispasaules iniciatīvas pret dzimumā balstītu vardarbību norises laikā. 16 dienas ir laiks starp 25.novembri, kas veltīts cīņai pret vardarbību, un 10.decembri, kas ir Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības diena. 

Pasaules statsitika ir skaudra - vismaz 1 no 3 sievietēm savā dzīvē ir pieredzējusi dzimumā balstītu vardarbību, pēc palīdzības vēršas mazāk kā 40% no vardarbībā cietušām sievietēm un meitenēm, katru stundu ģimenes strīdos tiek nogalinātas 5 sievietes. Tas apliecina to, ka sabiedrībā ir jāmazina tolerance pret vardarbību, iedrošinot vardarbībā cietušās personas meklēt atbalstu un palīdzību. 

Lasi vēl
Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!
Aktualitātes

Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!

29. un 30. novembrī Sofijā (Bulgārija) notika projekta Re-GROUP noslēguma pasākums. Pasākums sastāvēja no publiskas konferences, kura norisinājās Jaunajā Bulgārijas Universitātē, par lielākajām problēmām, ar kurām mūsdienās saskaras jaunieši, un par to, kā jauniešu grupas var palīdzēt tās risināt,...

2023. gada 24. janvāris Lasīt vairāk
Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm
Vardarbība

Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm

Centrs MARTA sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, no 2023.gada 24.janvāra līdz 11.aprīlim nodrošinās klātienē atbalsta grupas pakalpojumu vardarbībā cietušām sievietēm, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā. Atbalsta grupas mērķis ir uzlabot starppersonu attiecības un dzīves kvalitāti, pilnveidojot...

2023. gada 2. janvāris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.