2022. gada 30. novembris

Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi

2022.gada 28.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Nīderlandes Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Klaudija Magdalena Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse) un Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā vecākā politiskās un publiskās diplomātijas darbiniece Ilze Ambrasa.

Tikšanās laikā tika apspriesta ar vardarbību ģimenē saistītā situācija un izaicinājumi Latgales reģionā, starpinstitucionālā sadarbība valstiskā līmenī un starptautiskās pieredzes apmaiņas iespējas. Sarunas gaitā Rēzeknes komanda rosināja pieredzes apmaiņas pasākumus Latgales jauniešiem varbdarības atpazīšanas un prevencijas jomā. Vēstniecei bija iespēja iepazīties ar visiem Rēzeknes filiāles speciālistiem un komandu, kā arī tikties ar “Centrs MARTA” vadību un komunikācijas speciālistiem.

Sarunas noslēgumā abas puses bija vienisprātis par sadarbības stiprināšanu un pieredzes apmaiņas nepieciešamību, kas Latvijā palīdzētu uzlabot NVO un valstiskā sektora sadarbību. Jāpiemin, ka saruna norisinājās 16 dienu ANO vispasaules iniciatīvas pret dzimumā balstītu vardarbību norises laikā. 16 dienas ir laiks starp 25.novembri, kas veltīts cīņai pret vardarbību, un 10.decembri, kas ir Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības diena. 

Pasaules statsitika ir skaudra - vismaz 1 no 3 sievietēm savā dzīvē ir pieredzējusi dzimumā balstītu vardarbību, pēc palīdzības vēršas mazāk kā 40% no vardarbībā cietušām sievietēm un meitenēm, katru stundu ģimenes strīdos tiek nogalinātas 5 sievietes. Tas apliecina to, ka sabiedrībā ir jāmazina tolerance pret vardarbību, iedrošinot vardarbībā cietušās personas meklēt atbalstu un palīdzību. 

Lasi vēl
Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA
Jaunatnes programmasRadošie projekti

Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA

Sestdien, 10. jūnijā pulksten 14.00, festivāla LAMPA Labklājības ministrija teltī “Rozā briļļu kapsēta” Centra MARTA Jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne vadīs sarunu darbnīcu “Ko rāda tavas rozā brilles?”, kas veltīta pusaudžiem. Madara sarunāsies ar Pusaudžu resursu centra...

2023. gada 5. jūnijs Lasīt vairāk
MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos
Rēzeknes filiāleVardarbība

MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos

Trešdien, 31. maijā, biedrība “Centrs MARTA” devās uz Daugavpili, lai piedalītos Labklājības ministrijas rīkotā darbseminārā – diskusijā par starpinstitūciju sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos. Tajā piedalījās Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts bērnu aizsardzības...

2023. gada 1. jūnijs Lasīt vairāk