2022. gada 30. novembris

Rēzeknē viesojās Nīderlandes Karalistes vēstniece Klaudija Magdalena Njo Pītersi

2022.gada 28.novembrī biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāli apmeklēja Nīderlandes Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Klaudija Magdalena Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse) un Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā vecākā politiskās un publiskās diplomātijas darbiniece Ilze Ambrasa.

Tikšanās laikā tika apspriesta ar vardarbību ģimenē saistītā situācija un izaicinājumi Latgales reģionā, starpinstitucionālā sadarbība valstiskā līmenī un starptautiskās pieredzes apmaiņas iespējas. Sarunas gaitā Rēzeknes komanda rosināja pieredzes apmaiņas pasākumus Latgales jauniešiem varbdarības atpazīšanas un prevencijas jomā. Vēstniecei bija iespēja iepazīties ar visiem Rēzeknes filiāles speciālistiem un komandu, kā arī tikties ar “Centrs MARTA” vadību un komunikācijas speciālistiem.

Sarunas noslēgumā abas puses bija vienisprātis par sadarbības stiprināšanu un pieredzes apmaiņas nepieciešamību, kas Latvijā palīdzētu uzlabot NVO un valstiskā sektora sadarbību. Jāpiemin, ka saruna norisinājās 16 dienu ANO vispasaules iniciatīvas pret dzimumā balstītu vardarbību norises laikā. 16 dienas ir laiks starp 25.novembri, kas veltīts cīņai pret vardarbību, un 10.decembri, kas ir Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības diena. 

Pasaules statsitika ir skaudra - vismaz 1 no 3 sievietēm savā dzīvē ir pieredzējusi dzimumā balstītu vardarbību, pēc palīdzības vēršas mazāk kā 40% no vardarbībā cietušām sievietēm un meitenēm, katru stundu ģimenes strīdos tiek nogalinātas 5 sievietes. Tas apliecina to, ka sabiedrībā ir jāmazina tolerance pret vardarbību, iedrošinot vardarbībā cietušās personas meklēt atbalstu un palīdzību. 

Lasi vēl
Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!
Vardarbība

Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!

Zinu jau zinu – jūsuprāt, es neeksistēju, un ja arī eksistēju, tad kaut kur citur, bet ne šeit, jums blakus. Ne jūsu ielā, ne jūsu pagalmā un noteikti ne jūsu namā vai ģimenē. Un es neliegšos – man ļoti patīk šāda attieksme. Jo mazāk man pievērš uzmanību, jo vairāk es varu...

2023. gada 6. decembris Lasīt vairāk
Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai
Aktualitātes

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi...

2023. gada 5. decembris Lasīt vairāk