2023. gada 28. jūlijs

Rēzeknē pieejama unikāla silto graudu terapija vardarbību ģimenē piedzīvojušiem bērniem

Lai mazinātu stresa izraisītos traucējumus Austrumlatvijas reģiona bērniem un jauniešiem Centrs MARTA Rēzeknes filiāle sniedz unikālu silto graudu terapiju ar siltajiem bioloģiskiem graudiem – terapeitiskās nodarbības silto graudu kastē, kas mazina trauksmi, bailes, sasprindzinājumu, kā arī uzlabo miegu, runas un adaptēšanās spējas. 

Šī unikālā metode palīdz novērst stresa radītos traucējumus bērniem un jauniešiem, uzlabojot fizisko un psihoemocionālo stāvokli. Iepazīstot sevi un savas emocijas, bērni mācās tikt galā ar stresu, ko izraisa gan iekšējie, gan ārējie faktori, kā arī atpazīt un reaģēt uz situācijām, kas var izraisīt ilgstošu stresu. Projekta “Atbalsts Centra MARTA Rēzeknes filiāles darbībai, veicinot ģimeņu, kurās aug bērni, labklājību un interešu aizstāvību” ietvaros atbalsts tiek sniegts 15 bērniem. 

Silto graudu trapijas nodarbības norise un ietekme

Attīstošas nodarbības bērniem un jauniešiem siltajos graudos rada impulsus uz receptoriem un pa nervu ceļiem nonāk smadzenēs, samazinot stresa hormonus, uzlabojot ādas asins piegādi, vielmaiņas procesus un līdzsvarojot smadzeņu darbību, veicinot bērna attīstību. Nodarbību laikā notiek sadarbība ar vecākiem.

Nodarbības sastāv no trīs daļām:

  • Brīvā rotaļa. Speciālists vēro bērna sociāli emocionālo, fizisko un intelektuālo attīstību.
  • Attīstošie vingrinājumi. Tiek piedāvāti dažādi vingrinājumi siltajos graudos, risinot grūtības, kas tiek konstatētas kosultācijā ar vecākiem. 
  • Atslābinošie vingrinājumi. To laikā bērns apberas ar siltajiem graudiem un mācās pareizi elpot. 

Pieteikties silto graudu terapijas nodarbībām vardarbību ģimenē piedzīvojušiem bērniem un jauniešiem, kā arī vardarbību ģimenē piedzīvojuši pieaugušie var pieteikties sociālās rehabilitācijas pakalpojumam un saņemt psihologa, jurista un sociālā darbinieka atbalstu, rakstot epastu rezekne@marta.lv vai zvanot +371 25 648 595  darba dienās no pulksten 10.00 līdz 18.00.

Silto graudu terapiju finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#ģimeneidraudzīgi 
#sifatbalstaģimenes
Lasi vēl
Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvība

Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“

Šī gada 29. februārī noslēdzās Centra MARTA projekts "Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens", kura īstenošanu atbalstīja Aktīvo iedzīvotāju fonda programma "Demokrātijas kultūra". Projekta mērķis bija stiprināt sieviešu tiesības Latvijā un veidot izpratni sabiedrībā par...

2024. gada 29. februāris Lasīt vairāk
Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu
Aktualitātes

Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ir apstiprinājis nodibinājuma “Fonds PLECS” (reģistrācijas numurs: 40008281764) iesniegto projektu “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” (Nr.6.3.1.4.i.0/1/23/A/VK/014). Projekts ir vērsts uz nevalstisko organizāciju pārstāvniecības...

2024. gada 16. maijs Lasīt vairāk