2022. gada 18. augusts

Publicētas ASV rekomendācijas Latvijai cilvēku tidzniecības novēršanai

ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) ir publicējis 2022.gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecību. Latvija šajā ziņojumā saglabā vietu 2.līmenī.

Rekomendācijas Latvijai:

  • Izmeklēt, saukt pie atbildības un notiesāt cilvēku tirdzniecības organizētājus un izpildītājus saskaņā ar likumu par cilvēku tirdzniecību (Krimināllikuma 154.1 pants), piespriežot nodarījumam atbilstošus (un nevis mazākus) sodus.
  • Proaktīvi identificēt cilvēku tirdzniecības upurus, jo īpaši bērnus sociālās aprūpes centros, kas ir vai varētu būt iesaistīti komerciālajā seksā, un seksuālās tirdzniecības upurus Latvijas legālajā komerciālajā seksa industrijā.
  • Apmācīt attiecīgo iestāžu personālu (piemēram, valsts sociālās aprūpes centru darbiniekus), kā izprast cilvēku tirdzniecības riskus un identificēt cilvēku tirdzniecības upurus.
  • Izstrādāt un ieviest valstiska līmeņa algoritmus cilvēku tirdzniecības efektīvākai atpazīšanai, ietverot norādījumus par identificēšanu un informācijas apmaiņu starp ieinteresētajām personām.
  • Paplašināt centienus izglītot tiesvedībā iesaistītās amatpersonas, jo īpaši prokurorus un tiesnešus, lai viņi izprastu visus cilvēku tirdzniecības veidus un piemērotu atbilstošu likumdošanu pret cilvēku tirdzniecību.
  • Paplašināt cilvēku tirdzniecības apkarošanas apmācību tiesībaizsardzības iestādēs, jo ​​īpaši reģionālajiem policijas darbiniekiem par darbu ar upuriem, pierādījumu vākšanu, veicinot izpratni par visu veidu cilvēku tirdzniecību un psiholoģiskās piespiešanas metodēm.
  • Palielināt piekļuvi patversmēm un specializētiem pakalpojumiem tieši vīriešiem kā cilvēku tirdzniecības upuriem.
  • Cilvēku tirdzniecībā cietušajiem pēc valsts finansētās palīdzības programmas pabeigšanas turpināt sniegt ilgtermiņa palīdzību, piemēram, nodrošinot ar mājokli.
  • Izsniegt jaunu mandātu cilvēku tirdzniecības apkarošanas darba grupas darba turpināšanai.
  • Veicināt valsts izpratnes veidošanas kampaņas par cilvēku tirdzniecību, kas vērstas uz neaizsargātām iedzīvotāju grupām.
ASV 2022.gada ziņojums par cilvēku tirdzniecību pieejams ŠEIT

 

Lasi vēl
Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!
Aktualitātes

Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!

29. un 30. novembrī Sofijā (Bulgārija) notika projekta Re-GROUP noslēguma pasākums. Pasākums sastāvēja no publiskas konferences, kura norisinājās Jaunajā Bulgārijas Universitātē, par lielākajām problēmām, ar kurām mūsdienās saskaras jaunieši, un par to, kā jauniešu grupas var palīdzēt tās risināt,...

2023. gada 24. janvāris Lasīt vairāk
Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm
Vardarbība

Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm

Centrs MARTA sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, no 2023.gada 24.janvāra līdz 11.aprīlim nodrošinās klātienē atbalsta grupas pakalpojumu vardarbībā cietušām sievietēm, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā. Atbalsta grupas mērķis ir uzlabot starppersonu attiecības un dzīves kvalitāti, pilnveidojot...

2023. gada 2. janvāris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.