2022. gada 18. augusts

Publicētas ASV rekomendācijas Latvijai cilvēku tidzniecības novēršanai

ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) ir publicējis 2022.gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecību. Latvija šajā ziņojumā saglabā vietu 2.līmenī.

Rekomendācijas Latvijai:

  • Izmeklēt, saukt pie atbildības un notiesāt cilvēku tirdzniecības organizētājus un izpildītājus saskaņā ar likumu par cilvēku tirdzniecību (Krimināllikuma 154.1 pants), piespriežot nodarījumam atbilstošus (un nevis mazākus) sodus.
  • Proaktīvi identificēt cilvēku tirdzniecības upurus, jo īpaši bērnus sociālās aprūpes centros, kas ir vai varētu būt iesaistīti komerciālajā seksā, un seksuālās tirdzniecības upurus Latvijas legālajā komerciālajā seksa industrijā.
  • Apmācīt attiecīgo iestāžu personālu (piemēram, valsts sociālās aprūpes centru darbiniekus), kā izprast cilvēku tirdzniecības riskus un identificēt cilvēku tirdzniecības upurus.
  • Izstrādāt un ieviest valstiska līmeņa algoritmus cilvēku tirdzniecības efektīvākai atpazīšanai, ietverot norādījumus par identificēšanu un informācijas apmaiņu starp ieinteresētajām personām.
  • Paplašināt centienus izglītot tiesvedībā iesaistītās amatpersonas, jo īpaši prokurorus un tiesnešus, lai viņi izprastu visus cilvēku tirdzniecības veidus un piemērotu atbilstošu likumdošanu pret cilvēku tirdzniecību.
  • Paplašināt cilvēku tirdzniecības apkarošanas apmācību tiesībaizsardzības iestādēs, jo ​​īpaši reģionālajiem policijas darbiniekiem par darbu ar upuriem, pierādījumu vākšanu, veicinot izpratni par visu veidu cilvēku tirdzniecību un psiholoģiskās piespiešanas metodēm.
  • Palielināt piekļuvi patversmēm un specializētiem pakalpojumiem tieši vīriešiem kā cilvēku tirdzniecības upuriem.
  • Cilvēku tirdzniecībā cietušajiem pēc valsts finansētās palīdzības programmas pabeigšanas turpināt sniegt ilgtermiņa palīdzību, piemēram, nodrošinot ar mājokli.
  • Izsniegt jaunu mandātu cilvēku tirdzniecības apkarošanas darba grupas darba turpināšanai.
  • Veicināt valsts izpratnes veidošanas kampaņas par cilvēku tirdzniecību, kas vērstas uz neaizsargātām iedzīvotāju grupām.
ASV 2022.gada ziņojums par cilvēku tirdzniecību pieejams ŠEIT

 

Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk