2022. gada 18. augusts

Publicētas ASV rekomendācijas Latvijai cilvēku tidzniecības novēršanai

ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) ir publicējis 2022.gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecību. Latvija šajā ziņojumā saglabā vietu 2.līmenī.

Rekomendācijas Latvijai:

  • Izmeklēt, saukt pie atbildības un notiesāt cilvēku tirdzniecības organizētājus un izpildītājus saskaņā ar likumu par cilvēku tirdzniecību (Krimināllikuma 154.1 pants), piespriežot nodarījumam atbilstošus (un nevis mazākus) sodus.
  • Proaktīvi identificēt cilvēku tirdzniecības upurus, jo īpaši bērnus sociālās aprūpes centros, kas ir vai varētu būt iesaistīti komerciālajā seksā, un seksuālās tirdzniecības upurus Latvijas legālajā komerciālajā seksa industrijā.
  • Apmācīt attiecīgo iestāžu personālu (piemēram, valsts sociālās aprūpes centru darbiniekus), kā izprast cilvēku tirdzniecības riskus un identificēt cilvēku tirdzniecības upurus.
  • Izstrādāt un ieviest valstiska līmeņa algoritmus cilvēku tirdzniecības efektīvākai atpazīšanai, ietverot norādījumus par identificēšanu un informācijas apmaiņu starp ieinteresētajām personām.
  • Paplašināt centienus izglītot tiesvedībā iesaistītās amatpersonas, jo īpaši prokurorus un tiesnešus, lai viņi izprastu visus cilvēku tirdzniecības veidus un piemērotu atbilstošu likumdošanu pret cilvēku tirdzniecību.
  • Paplašināt cilvēku tirdzniecības apkarošanas apmācību tiesībaizsardzības iestādēs, jo ​​īpaši reģionālajiem policijas darbiniekiem par darbu ar upuriem, pierādījumu vākšanu, veicinot izpratni par visu veidu cilvēku tirdzniecību un psiholoģiskās piespiešanas metodēm.
  • Palielināt piekļuvi patversmēm un specializētiem pakalpojumiem tieši vīriešiem kā cilvēku tirdzniecības upuriem.
  • Cilvēku tirdzniecībā cietušajiem pēc valsts finansētās palīdzības programmas pabeigšanas turpināt sniegt ilgtermiņa palīdzību, piemēram, nodrošinot ar mājokli.
  • Izsniegt jaunu mandātu cilvēku tirdzniecības apkarošanas darba grupas darba turpināšanai.
  • Veicināt valsts izpratnes veidošanas kampaņas par cilvēku tirdzniecību, kas vērstas uz neaizsargātām iedzīvotāju grupām.
ASV 2022.gada ziņojums par cilvēku tirdzniecību pieejams ŠEIT

 

Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk