2023. gada 24. janvāris

Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!

29. un 30. novembrī Sofijā (Bulgārija) notika projekta Re-GROUP noslēguma pasākums. Pasākums sastāvēja no publiskas konferences, kura norisinājās Jaunajā Bulgārijas Universitātē, par lielākajām problēmām, ar kurām mūsdienās saskaras jaunieši, un par to, kā jauniešu grupas var palīdzēt tās risināt, un partneru tikšanās, lai apspriestu nākamos soļus projekta darba pabeigšanai. Pasākumā piedalījās visi projekta partneri: Centrs Marta (Latvija),  The Future Now Association (Bulgārija), Mundus (Spānija) un Rumānijas vietējās attīstības inovāciju centrs – CRIDL (Rumānija).

Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai (Re-GROUP) ir Erasmus+ programmas finansēts projekts KA2, kas koncentrējas uz jauniešu grupu metodoloģijas izmantošanu, ko izstrādājis Centrs MARTA Latvijā.
2010. gadā Centrs MARTA uzsāka profilakses programmu – Jauniešu grupu metodoloģiju. Tā tika izveidota, vairāku gadu garumā kopā ar jauniešiem (vecumā no 12 līdz 18 gadiem), uzvsaru liekot uz nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un attieksmēm veselīgu attiecību veidošanai. Metodoloģija ir sevi pierādījusi kā jēgpilnu izglītības līdzekli Latvijas kontekstā, un tagad Re-GROUP šo metodiku ir pilotējis un ratificējis citās valstīs (Bulgārijā, Spānijā un Rumānijā). Noslēguma pasākums Sofijā bija lieliska iespēja prezentēt visu projektā paveikto un demonstrēt metodoloģijas efektivitāti arī starptautiskā kontekstā.

29. novembrī Bulgārijas partneris The Future Now Association organizēja starptautisku konferenci par jauniešu labklājību un vardarbību Jaunās Bulgārijas universitātes telpās, un tai varēja sekot arī tiešsaistē, izmantojot straumēšanu. Konference, kas norisinājās no pulksten 9 rītā līdz pulksten 5 pēcpusdienā, mēģināja atbildēt uz šādu jautājumu: “Kā jauniešu grupas var risināt dažas no lielākajām jauniešu problēmām?”.

Lai to izdarītu, vispirms tika prezentēti Re-GROUP rezultāti. Rīta sesijas laikā partneri veltīja laiku, lai izskaidrotu katru projekta intelektuālo iznākumu un atbildētu uz visiem jautājumiem par Jauniešu grupu metodoloģiju, nacionālā pētījuma rezultātiem un Politikas reomenācijām. Pēc pārtraukuma pēcpusdienas sesija bija ļoti interaktīva. Tika rīkoti divas diskusijas, piedaloties gan ekspertiem par jaunatnes jautājumiem no katras projektā iesaistītās valsts,gan pašiem jaunieši, daloties ar savu personīgo pieredzi no dalības jauniešu grupās vairāku mēnešu garumā.

Konferences noslēgumā tika veltīts laiks, lai iesaistītu visus dalībniekus grupas uzdevumā par veselīgām un neveselīgām attiecībām, kas noveda pie debatēm ar ļoti dažādiem viedokļiem un ļoti interesantām noslēguma pārdomām.
30.novembrī notika Re-GROUP partneru pēdējā projekta klātienes tikšanās. Tika apzināti pēdējie soļi, kas nepieciešami projekta veiksmīgai pabeigšanai turpmākajos mēnešos, kā arī tika runāts par projekta ilgtspēju un turpmāko iespējamo sadarbību. Nākamajās nedēļās sekojiet līdzi mūsu vietnei un sociālajiem tīkliem, lai piekļūtu intelektuālo darbu publikācijām un uzzinātu vairāk par projekta laikā paveikto.

No projekta partnerības puses mēs vēlamies pateikties visiem mūsu konferences dalībniekiem, visiem sadarbības parteriem, kas to padarīja iespējamu, un Jaunajai Bulgārijas universitātei, kas ļāva mums rīkot mūsu pasākumu Sofijā, viņu lieliskajās telpās.

 

Rakstu ievietoja Madara Mazjāne
Lasi vēl
Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm
Vardarbība

Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm

Centrs MARTA sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, no 2023.gada 24.janvāra līdz 11.aprīlim nodrošinās klātienē atbalsta grupas pakalpojumu vardarbībā cietušām sievietēm, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā. Atbalsta grupas mērķis ir uzlabot starppersonu attiecības un dzīves kvalitāti, pilnveidojot...

2023. gada 2. janvāris Lasīt vairāk
Par mūsu darba laiku svētkos
Aktualitātes

Par mūsu darba laiku svētkos

Informējam, ka no 2022.gada 24.decembra līdz 2023.gada 2.janvārim "Centrs MARTA" Rīgā, Liepājā un Rēzeknē nestrādās un neatbildēs uz tālruņa zvaniem un e-pastiem. Ja vēlaties, lai ar jums sazināmies pēc 2.janvāra, lūdzu, sūtiet ziņu uz centrs@marta.lv (Rīga), centrs@martaliepaja.lv (Liepāja),...

2022. gada 22. decembris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.