2022. gada 19. augusts

Projekta Re-GROUP grupu nodarbības Gulbenē, Alūksnē, Rīgā un Liepājā

Projekta Re-GROUP ietvaros no 2021. jūnija līdz 2022.gada maijam norisinājās grupu nodarbības ar mērķi mazināt vardarbību un veicināt izpratni par dzimumu līdztiesību jauniešu vidē. Ilgtermiņa grupu nodarbībās piedalījās vairāk kā 50 jaunieši vecumā no 12 līdz 24 gadiem, apgūstot prasmes, kas nepieciešamas veselīgu attiecību veidošanai ar sevi un līdzcilvēkiem.

Par grupu nodarbību pamatu tika ņemta Centra MARTA izstrādātā jauniešu grupu metodoloģija, kas sastāv no 17 neformālās izglītības nodarbībām par tādām jauniešiem aktuālām tēmām kā attiecības, emocijas un to vadīšana, seksuāli reproduktīvā veselība, dzimumu līdztiesības jautājumi, atkarību prevencija, vardarbības atpazīšana un spēja risināt konfliktsituācijas.

"Jaunieši ļoti atklāti runāja par piedzīvotajiem konfliktiem un nesaskaņām ar draugiem, reti kurš gribēja izteikties par ģimeni.  Jauniešiem patīk izmantotās metodes un pieejas informācijas nodošanai viņiem, par to arī kompliments. Visi kā viens no jauna apguva visas stadijas konfliktu risināšanai un paši arī sāka apzināties, ka reizēm konfliktu nemaz nav tik grūti atrisināt, bieži aizspriedumi un nezināšana viņus tur prom no mērķa-izlīgt," stāsta grupas vadītāja Gulbenē.


"Jaunieši saprata, ka stereotipi mums palīdz ātrāk atšķirt lietas, bet var arī kaitēt, ievietojot dažādus cilvēkus noteiktās “kastītēs” un jau no mazotnes mūsu uztvere un dzimte tiek ietekmēti. Savā jauniešu sabiedrībā dzimumu līdztiesības problēmas viņi tik traki neizjūt, bet atzīst, ka sabiedrībā kopumā tā joprojām pastāv,"
atklāj grupas vadītāja Alūksnē.

Grupu nodarbības projekta ietvaros norisinājās Gulbenes novada jauniešu centrā "Bāze", Alūksnes bērnu un jauniešu centrā, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā un Rīgas jauniešu atbalsta centrā.

Re-GROUP ir Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekts starp Centrs MARTA, Latvija, MUNDUS, Spānija, The Future Now Association, Bulgārija un Innovation in Local Development, Rumānija.

Vairāk par projektu lasi ŠEIT

Lasi vēl
Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!
Jaunatnes programmas

Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!

Noslēdzies Centra MARTA Jaunatnes programmu stratēģiskās partnerības projekts Re-GROUP: Pilnveidota un uzlabota Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai! Projekta aktivitātēs 28 mēnešu garumā tika iesaistīti vairāk kā 400 jaunieši (vecumā 12 līdz 18) un apmācīti vairāk kā...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk
MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros
Aktualitātes

MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros

Pagājušonedēļ Ņujorkā notiekošajā NVO forumā un pilsoniskās sabiedrības sanāksmē notika MARTA organizētā paneļdiskusija. NVO forums no 5.-17.martam norisinās paralēli 67. ANO Sieviešu statusa komisijas sanāksmei. Šajā pasākumā centrs MARTA nodrošināja drošu telpu, lai...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk