2022. gada 19. augusts

Projekta Re-GROUP grupu nodarbības Gulbenē, Alūksnē, Rīgā un Liepājā

Projekta Re-GROUP ietvaros no 2021. jūnija līdz 2022.gada maijam norisinājās grupu nodarbības ar mērķi mazināt vardarbību un veicināt izpratni par dzimumu līdztiesību jauniešu vidē. Ilgtermiņa grupu nodarbībās piedalījās vairāk kā 50 jaunieši vecumā no 12 līdz 24 gadiem, apgūstot prasmes, kas nepieciešamas veselīgu attiecību veidošanai ar sevi un līdzcilvēkiem.

Par grupu nodarbību pamatu tika ņemta Centra MARTA izstrādātā jauniešu grupu metodoloģija, kas sastāv no 17 neformālās izglītības nodarbībām par tādām jauniešiem aktuālām tēmām kā attiecības, emocijas un to vadīšana, seksuāli reproduktīvā veselība, dzimumu līdztiesības jautājumi, atkarību prevencija, vardarbības atpazīšana un spēja risināt konfliktsituācijas.

"Jaunieši ļoti atklāti runāja par piedzīvotajiem konfliktiem un nesaskaņām ar draugiem, reti kurš gribēja izteikties par ģimeni.  Jauniešiem patīk izmantotās metodes un pieejas informācijas nodošanai viņiem, par to arī kompliments. Visi kā viens no jauna apguva visas stadijas konfliktu risināšanai un paši arī sāka apzināties, ka reizēm konfliktu nemaz nav tik grūti atrisināt, bieži aizspriedumi un nezināšana viņus tur prom no mērķa-izlīgt," stāsta grupas vadītāja Gulbenē.


"Jaunieši saprata, ka stereotipi mums palīdz ātrāk atšķirt lietas, bet var arī kaitēt, ievietojot dažādus cilvēkus noteiktās “kastītēs” un jau no mazotnes mūsu uztvere un dzimte tiek ietekmēti. Savā jauniešu sabiedrībā dzimumu līdztiesības problēmas viņi tik traki neizjūt, bet atzīst, ka sabiedrībā kopumā tā joprojām pastāv,"
atklāj grupas vadītāja Alūksnē.

Grupu nodarbības projekta ietvaros norisinājās Gulbenes novada jauniešu centrā "Bāze", Alūksnes bērnu un jauniešu centrā, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā un Rīgas jauniešu atbalsta centrā.

Re-GROUP ir Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekts starp Centrs MARTA, Latvija, MUNDUS, Spānija, The Future Now Association, Bulgārija un Innovation in Local Development, Rumānija.

Vairāk par projektu lasi ŠEIT

Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk