2022. gada 19. augusts

Projekta Re-GROUP grupu nodarbības Gulbenē, Alūksnē, Rīgā un Liepājā

Projekta Re-GROUP ietvaros no 2021. jūnija līdz 2022.gada maijam norisinājās grupu nodarbības ar mērķi mazināt vardarbību un veicināt izpratni par dzimumu līdztiesību jauniešu vidē. Ilgtermiņa grupu nodarbībās piedalījās vairāk kā 50 jaunieši vecumā no 12 līdz 24 gadiem, apgūstot prasmes, kas nepieciešamas veselīgu attiecību veidošanai ar sevi un līdzcilvēkiem.

Par grupu nodarbību pamatu tika ņemta Centra MARTA izstrādātā jauniešu grupu metodoloģija, kas sastāv no 17 neformālās izglītības nodarbībām par tādām jauniešiem aktuālām tēmām kā attiecības, emocijas un to vadīšana, seksuāli reproduktīvā veselība, dzimumu līdztiesības jautājumi, atkarību prevencija, vardarbības atpazīšana un spēja risināt konfliktsituācijas.

"Jaunieši ļoti atklāti runāja par piedzīvotajiem konfliktiem un nesaskaņām ar draugiem, reti kurš gribēja izteikties par ģimeni.  Jauniešiem patīk izmantotās metodes un pieejas informācijas nodošanai viņiem, par to arī kompliments. Visi kā viens no jauna apguva visas stadijas konfliktu risināšanai un paši arī sāka apzināties, ka reizēm konfliktu nemaz nav tik grūti atrisināt, bieži aizspriedumi un nezināšana viņus tur prom no mērķa-izlīgt," stāsta grupas vadītāja Gulbenē.


"Jaunieši saprata, ka stereotipi mums palīdz ātrāk atšķirt lietas, bet var arī kaitēt, ievietojot dažādus cilvēkus noteiktās “kastītēs” un jau no mazotnes mūsu uztvere un dzimte tiek ietekmēti. Savā jauniešu sabiedrībā dzimumu līdztiesības problēmas viņi tik traki neizjūt, bet atzīst, ka sabiedrībā kopumā tā joprojām pastāv,"
atklāj grupas vadītāja Alūksnē.

Grupu nodarbības projekta ietvaros norisinājās Gulbenes novada jauniešu centrā "Bāze", Alūksnes bērnu un jauniešu centrā, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā un Rīgas jauniešu atbalsta centrā.

Re-GROUP ir Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekts starp Centrs MARTA, Latvija, MUNDUS, Spānija, The Future Now Association, Bulgārija un Innovation in Local Development, Rumānija.

Vairāk par projektu lasi ŠEIT

Lasi vēl
Aicinām ziedot Austrumukrainas cilvēkiem
Attīstības sadarbība

Aicinām ziedot Austrumukrainas cilvēkiem

Mums ir jāsadzird Austrumukrainas cilvēki, kuri maksā šausmīgu cenu – mierīgie iedzīvotāji turpina būt Krievijas nežēlīgā kara upuri. Mēs turpinām sniegt atbalstu un palīdzību, mēs turpinām lūgt ziedot mierīgo iedzīvotāju vajadzībām, lai viņi izdzīvotu. Lūdzu ziedojiet, pārskaitot uz īpašu...

2022. gada 12. septembris Lasīt vairāk
Rēzeknes filiāle aicina pieteikties dalībai atbalsta grupā (papildināts 23.09.2022.)
Rēzeknes filiāle

Rēzeknes filiāle aicina pieteikties dalībai atbalsta grupā (papildināts 23.09.2022.)

“Centrs MARTA” Rēzeknes filiāle aicina pieteikties dalībai atbalsta jeb pašpalīdzības grupā sievietes, kuras cietušas no vardarbības. Nodarbības plānotas no 28.septembra līdz 14.decembrim klātienē, Rēzeknē vai attālināti, platformā ZOOM.  Nodarbību laikā būs iespēja saprast, kāpēc...

2022. gada 9. septembris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.