
martaProjekts "Hand in hand to cooperate" ir vērsts uz cilvēktiesību aizsardzības stiprināšanu un dzimumu līdztiesības veicināšanu Latvijā. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot sadarbību starp nevalstiskajām organizācijām (NVO) un valsts iestādēm, lai veidotu efektīvāku atbalsta sistēmu cilvēktiesību pārkāpumu upuriem. Šī sadarbība ietver plašāku dialogu starp policiju, sociālo dienestu, pašvaldību pārstāvjiem un ekspertiem no Ziemeļvalstīm, lai pārņemtu labās prakses piemērus un apmainītos ar pieredzi.
No 9. līdz 13. septembrim Latvijas delegācija, kurā piedalījās pārstāvji no Valsts policijas, Austrumlatgales prokuratūras, Rēzeknes Sociālā dienesta un Biedrības Centra MARTA, devās uz Somiju pieredzes apmaiņas vizītē. Vizītes laikā delegācija iepazinās ar dažādu Somijas organizāciju pieeju darbam ar vardarbības un cilvēktirdzniecības upuriem, kā arī rehabilitācijas metodēm vardarbības veicējiem.
Latvijas delegāciju uzņēma projekta sadarbības partneris Biedrība "Marthaforbundet", un tās dalībnieki tikās ar dažādām organizācijām, kas strādā pie cilvēktiesību aizsardzības un vardarbības novēršanas. "Prison and Probation Service of Finland" prezentēja savu darbu vardarbības un cilvēktirdzniecības jomā, savukārt "Pääkaupungin turvakoti ry" organizācija sniedza ieskatu savos pakalpojumos ģimenēm, kuras piedzīvojušas vardarbību. "Miessakit ry" dalījās ar savu pieredzi vīriešu labklājības uzlabošanā, un "Monika-naiset ry" iepazīstināja ar atbalsta sistēmām sievietēm imigrantēm, kas cietušas no vardarbības.
Vizītes noslēgumā Latvijas delegācija apmeklēja "NYTKIS" – Somijas Sieviešu Asociāciju Koalīciju, kas darbojas kā sieviešu organizāciju jumta organizācija un veicina dzimumu līdztiesību gan nacionāli, gan starptautiski.
Šī pieredzes apmaiņas vizīte sniedza Latvijas delegācijas pārstāvjiem iespēju iegūt padziļinātu izpratni par Ziemeļvalstu pieeju darbam ar vardarbības upuriem un veicējiem, kā arī uzsvēra multidisciplināras sadarbības nozīmi vardarbības novēršanā un dzimumu līdztiesības veicināšanā. Ziemeļvalstu pieeja, kas balstīta uz ciešu sadarbību starp dažādām nozarēm un uzsvaru uz vienlīdzību un integrāciju, varētu kalpot par piemēru arī Latvijā, lai veicinātu efektīvāku atbalsta sistēmu vardarbības upuriem un veicējiem.
Projekts tiek īstenots pateicoties Ziemeļvalstu Mistru padomes biroja Latvijā finansiālajam atbalstam.
Par publikācijas saturu atbild projekta vadītāji un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes.
Centrs MARTA ir uzsācis jaunu starptautisku iniciatīvu – projektu “Women and Girls – Safe and Free”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu sadarbībā ar Pilsonisko iniciatīvu atbalsta centru (CISC) Uzbekistānā. Projekts norisināsies no 2024. līdz 2026. gadam. PROJEKTA...
2025. gada 15. maijs Lasīt vairākNo 10. līdz 17. martam nelielā Galbiates pilsētiņa Ziemeļitālijā uzņēma Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektu “Atrodi savu balsi caur radošumu”, kurā piedalījās 15 jaunieši no Itālijas, Latvijas, Ungārijas un Spānijas. Dalībniekus atbalstīja četri grupu līderi un četru...
2025. gada 30. aprīlis Lasīt vairāk