2023. gada 22. marts

Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!

Noslēdzies Centra MARTA Jaunatnes programmu stratēģiskās partnerības projekts Re-GROUP: Pilnveidota un uzlabota Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai!

Projekta aktivitātēs 28 mēnešu garumā tika iesaistīti vairāk kā 400 jaunieši (vecumā 12 līdz 18) un apmācīti vairāk kā 250 jaunatnes jomas speciālisti no Latvijas, Rumānijas, Bulgārijas un Spānijas, pilnveidojot kompetences, kas nepieciešamas vardarbības mazināšanai un dzimumu līdztiesības veicināšanai jauniešu vidē.

Projekta laikā:

  • Centra MARTA Jauniešu grupu metodoloģija tika adaptēta un pilotēta projekta partnervalstīs;
  • Veikts kvalitatīvs un kvantitatīvs pētījums par pusaudžu labbūtību un vardarbības riskiem katrā no projekta partnervalstīm.
  • Izstrādātas Jaunatnes jomas Politikas pamatnostādnes, kuru mērķis – aktualizēt cēloņus un sekas pusaudžu vecumposma izaicinājumiem un pastāvošai vardarbībai pusaudžu vidē; ierosināt izglītošanas un palīdzības sniegšanas mehānismu izveidi.

Projekta rezultāti skatāmi un lejupielādējami šeit: https://regroup-project.eu/

Rakstu ievietoja Beata Jonite
Lasi vēl
Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu
Interešu aizstāvībaVardarbība

Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu

ES likumdevēji panākuši provizorisku ilgi gaidīto vienošanos par noteikumiem, lai apkarotu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu tās upurus, īpaši sievietes un vardarbības ģimenē upurus, liecina informācija Eiropas Parlamenta mājaslapā.Neoficiālā vienošanās, ko otrdien panāca Parlamenta...

2024. gada 8. februāris Lasīt vairāk
Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību
Aktualitātes

Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību

Šodien, 6. februārī, ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” jau 21. gadu pēc kārtas tiek pieminēta Vispasaules Drošāka interneta diena, aicinot vairot zināšanas par drošību interneta vidē, lai mēs visi kopā veidotu nevardarbīgāku komunikāciju ikvienam, neatkarīgi no...

2024. gada 6. februāris Lasīt vairāk