2023. gada 20. marts

Noslēdzies atbalsta projekts jaunatnes darbinieku un palīdzošo speciālistu garīgajai veselībai un labsajūtai

Noslēdzies "Erasmus+" nodrošinātais projekts "Heartland", kura ietvaros divu gadu garumā tika radīti unikāli pašpalīdzības rīki izdegšanas prevencijai palīdzošajām profesijām, kas apvieno pieredzes izglītību brīvā dabā, kultūras mediāciju un apzinātību ar mākslas izpausmēm, lai palīdzētu profesionāļiem veidot noturību un pārvarēt izaicinājumus personīgajā un profesionālajā dzīvē.

"Jaunatnes darbinieki un palīdzības profesionāļi savā ikdienas darbā saskaras ar daudziem izaicinājumiem. Viņi strādā garas darba stundas, risina sarežģītus gadījumus un bieži ir pakļauti traumatiskiem notikumiem. Mēs uzskatām, ka, sniedzot viņiem iespēju mācīties, atjaunot spēkus un veidot saikni ar citiem atbalstošā un nenovērtējošā vidē, var būtiski uzlabot viņu garīgo veselību un labsajūtu," saka Zsuzska Juhász, ”Pieredzes Akadēmijas” trenere un viena no projekta dibinātājām.

Projekts piedāvā virkni aktivitāšu, tostarp 40 viegli apgūstamus un izmantojamus elastības rīkus (āra aktivitātes, mākslas izpausmes) un tiešsaistes kursu, kas paredzēti pašaprūpes, stresa pārvaldības un vispārējās labsajūtas veicināšanai.

Projektā var piedalīties visi jaunatnes darbinieki un palīdzošo profesiju pārstāvji, kuri ir ieinteresēti īstenot proaktīvu pieeju savai garīgajai veselībai un labklājībai. Dalība projektā ir bez maksas, un visi materiāli tiek nodrošināti.

Lai uzzinātu vairāk par projektu, apmeklējiet apakšlapu "Heartland of resilience". Projekta koordinators ir Academy of experience, bezpeļņas organizācija, kas atbalsta jaunatnes darbinieku un citu palīdzības profesionāļu garīgo veselību un labklājību, izmantojot neformālo izglītību Ungārijā. Projekta partneri ir Lugar Especifico no Portugāles, Marta Centrs no Latvijas un Outward Bound Romania no Rumānijas.

"Mūsu mērķis ir radīt atbalstošu un nenosodošu vidi, kurā dalībnieki var mācīties, atjaunot spēkus un sazināties ar citiem," turpina Zsuzska Juhász.

Rakstu ievietoja Beata Jonite
Lasi vēl
Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA
Jaunatnes programmasRadošie projekti

Ko rāda tavas rozā brilles? MARTAs sarunu darbnīca festivālā LAMPA

Sestdien, 10. jūnijā pulksten 14.00, festivāla LAMPA Labklājības ministrija teltī “Rozā briļļu kapsēta” Centra MARTA Jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne vadīs sarunu darbnīcu “Ko rāda tavas rozā brilles?”, kas veltīta pusaudžiem. Madara sarunāsies ar Pusaudžu resursu centra...

2023. gada 5. jūnijs Lasīt vairāk
MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos
Rēzeknes filiāleVardarbība

MARTA kopā ar nozares ekspertiem tirzā sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos

Trešdien, 31. maijā, biedrība “Centrs MARTA” devās uz Daugavpili, lai piedalītos Labklājības ministrijas rīkotā darbseminārā – diskusijā par starpinstitūciju sadarbību vardarbības ģimenē gadījumos. Tajā piedalījās Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts bērnu aizsardzības...

2023. gada 1. jūnijs Lasīt vairāk