2014. gada 1. novembris

MARTA vadītājai Ilutai Lācei ir piešķīris Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordenis

Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) Centra MARTA vadītājai Ilutai Lācei ir piešķīris Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordeni par ieguldījumu cīņā par sieviešu tiesībām.

Apbalvošanas ceremonija notika 30. oktobrī, kad Somijas vēstnieks Olli Kantanens ordeni pasniedza Ilutai Lācei.

Savā runā Olli Kantanens teica: "Somijas vēstniecība augstu novērtē Ilutas Lāces darbu, viņas nerimstošo cīņas sparu un drosmi, aizstāvot sieviešu tiesības. Arī ciešie kontakti starp Centru MARTA Latvijā un Somijas zviedru sieviešu apvienību MARTHA tika uzturēti pateicoties viņas nesavtīgajam darbam. Šī gada martā Somijas vēstniecība kopā ar Ilutu Lāci organizēja semināru par sieviešu tiesībām un drošību. Tāpat mēs arī sadarbojāmies organizējot konferenci maijā par vardarbību pret sievietēm, atbalstu upuriem un vardarbības novēršanu ģimenē.

Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordenis tika nodibināts 1942. gadā un to piešķir cilvēkiem, kuri ir paveikuši ko nozīmīgu civilajā dzīvē vai arī militārajā dienestā. Šodien, saņemot šo Somijas valsts apbalvojumu, Iluta Lāce pievienojas tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu ir bijuši  īpaši noderīgi sabiedrībai."

Savā atbildes runā Iluta Lāce pateicās Somijas valstij par augsto apbalvojumu un uzsvēra, ka panākumu pamatā ir komandas darbs.  Tāpat viņa pateicās par atbalstu un sadarbību  Somijas vēstniecībai Latvijā, kā arī Somijas zviedru sieviešu apvienībai MARTHA, kuras vadītāja, arī Centra MARTA Valdes priekšsēdētāja Kristela Raunio bija ieradusies uz apbalvošanas pasākumu.
Lasi vēl
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk