2024. gada 7. marts

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.

Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās pieredzējusi psiholoģisku, fizisku vai seksuālu vardarbību vai vairāku vardarbības formu kombināciju. Turklāt par piedzīvoto vardarbību biežāk tiek runāts ar sev tuviem cilvēkiem nevis atbalsta iestādēm, policijā vēršoties tikai ceturtdaļai cietušo.

Uzsākot šo kampaņu, mēs apņemamies padarīt cietušo balsis dzirdamas, turpināt jau iesāktās pozitīvās pārmaiņas likumdošanā, kā arī kopumā veicināt atbildības kultūru Latvijas sabiedrībā. Mūsu mērķis ir informēt sabiedrību par esošajām palīdzības un atbalsta iespējām un aicināt cietušos neklusēt par notiekošo vardarbību, kā arī aicināt sabiedrību palīdzēt līdzcilvēkiem, kas cieš.

Kampaņas pirmo video ar Lindu Savieli, Centra MARTA pakalpojumu daļas vadītāju, var apskatīt šeit:


Tikai kopā mēs varam radīt nākotni, kurā katrs cilvēks jūtas droši, cienīts un brīvs no dzimumā balstītas vardarbības.

Kampaņu finansiāli atbalsta Nīderlandes karalistes vēstniecība Latvijā.
Rakstu ievietoja Beata Jonite
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk