2023. gada 31. oktobris

MARTA sniedz atbalstu sievietēm ar bērniem, kuri cietuši karā Ukrainā

Ar Centrs MARTA atbalstu sabiedriskā labuma organizācija "Kopīgas attīstības centrs "Aktīvā kopiena" (ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада”) īstenojusi projektu “Atbalsts sievietēm ar bērniem, kuri cietuši karā Ukrainā”. Tajā sniegta psiholoģiskā palīdzība iekšzemē pārvietotām sievietēm, labiekārtota bērnu telpa, kurā īstenotas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes bērniem vecumā no sešiem līdz 14 gadiem, un nodrošināta humānā palīdzība Aizkarpatu apgabalā – kopumā izsniegti 100 humānās palīdzības komplekti (pārtika+higiēnas preces). 

Humānā centra darbs

Pateicoties ziedojumiem, projektā bija iespējams atbalstīt arī humānās palīdzības centra darbu, tostarp piecus mēnešus apmaksājot biroja īri, grāmatveža pakalpojumus, psihologa konsultācijas un skolotāja honorārus. 

Kopumā humānās palīdzības centrā patlaban ir reģistrēti 590 pieaugušie un 360 Luhanskas apgabala iekšzemē pārvietoto personu bērni, kuri dzīvo Aizkarpatijas apgabalā. Centrā tiek apkalpoti 193 pieaugušie un 121 bērns.

Bērnu telpas "Kinder hub" darbība 

Sadarbojoties ar Bērnu pilsētas bērnu fondu, labiekārtota bērnu telpa “Kinder hub”, kurā notiek nodarbības par bērna agrīno attīstību, gatavošanās skolai, meistarklases bērniem, galda spēļu klubs, bērnu izklaides un spēļu programmas (Bērnu diena u.c.). Pārskata periodā rotaļu istabu apmeklējuši 68 bērni.

Psiholoģiskā palīdzība sievietēm 

Projektā nodarbināts psihologs, kurš vada individuālās psiholoģiskās konsultācijas, grupu psiholoģiskās tikšanās sievietēm, grupu psiholoģiskās tikšanās bērniem, mākslas terapijas nodarbības "Neirogrāfija", "Mandalu terapija" u.c.

2023. gada 16. septembrī notika arīdzan apmācības sievietēm iekšzemē pārvietotām personām
"Psiholoģiskās pašpalīdzības metodes", kurās sievietes no vairākām iekšzemē pārvietotu personu Aizkarpatu reģiona ciematiem mācījās izvirzīt mērķus un veidot cerīgus dzīves plānus kara laikā.

Novadītas:

  • 40 nodarbības par bērna agrīno attīstību (120 cilvēki)
  • 40 nodarbības par sagatavošanos skolai (90 cilvēki)
  • 20 darbnīcas bērniem no 6 līdz 14 gadiem (140 cilvēki)
  • 20 galda spēļu pasākumi (100 cilvēki)
  • 1 apmācība "Psiholoģiskās pašpalīdzības metodes" (15 cilvēki)
  • 20 individuālās psiholoģiskās nodarbības (20 cilvēki)
  • 10 grupu psiholoģiskās nodarbības (40 cilvēki)
  • 10 grupu psiholoģiskās nodarbības ar bērniem (50 cilvēki)

Paveikts ir daudz, un tas nebūtu bijis iespējams bez jūsu – ziedotāju – atbalsta. Esam neizsakāmi pateicīgi par jūsu sirdsdarbiem un aicinām ar ziedojumiem atbalstīt mūs arī turpmāk, lai varam arī turpmāk sniegt palīdzību karā cietušajām Ukrainas sievietēm un bērniem!

Ziedo šeit! https: https://marta.lv/lv/ziedo/

 Foto: “Pexels”, Oleksandr P
Lasi vēl
Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!
Vardarbība

Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!

Zinu jau zinu – jūsuprāt, es neeksistēju, un ja arī eksistēju, tad kaut kur citur, bet ne šeit, jums blakus. Ne jūsu ielā, ne jūsu pagalmā un noteikti ne jūsu namā vai ģimenē. Un es neliegšos – man ļoti patīk šāda attieksme. Jo mazāk man pievērš uzmanību, jo vairāk es varu...

2023. gada 6. decembris Lasīt vairāk
Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai
Aktualitātes

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi...

2023. gada 5. decembris Lasīt vairāk