2013. gada 14. aprīlis

MARTA meklēja risinājumus, lai uzlabotu vardarbībā cietušo sieviešu un bērnu situāciju Latvijā

MARTA sadarbībā ar Krīzes centru „Skalbes” Birojnīcā pulcēja pārstāvjus no atbildīgajām ministrijām, pašvaldību institūcijām, Pasaules Veselības organizācijas, kā arī nevalstiskā sektora Latvijā. Konstruktīvā sarunā dalībnieki kopīgi meklēja risinājumus, lai uzlabotu vardarbībā cietušo sieviešu un bērnu situāciju Latvijā.

Saskaņā ar Eiropas Dzimumu Līdztiesības institūta 2012. gadā veikto pētījumu 27 ES valstu kontekstā Latvija atrodas 25.vietā attiecībā uz krīzes centru un atbalsta centru pieejamību vardarbībā cietušām sievietēm, kā arī Latvijā līdzās Lietuvai un Ungārijai nav pieejami specializēti centri sievietēm, kuras cietušas no vardarbības ģimenē.

Valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas vardarbībā cietušām pieaugušām personām Latvijā pagaidām ir plānotas tikai no 2015.gada, bet efektīvi aizsardzības pasākumi no vardarbības (policijas un tiesas lēmumi par personisko tiesību pagaidu aizsardzību) cietušajiem būs pieejami 2014. gadā.

Diskusijas dalībnieki vienojās un apliecināja, ka cietušo interesēs ir starp nozarēm saskaņoti risinājumi: iespēja saņemt tūlītēju aizsardzību jānodrošina vienlaicīgi ar atbalstu un palīdzību atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Pēc diskusijas NVO un krīzes centru pārstāvji no dažādiem Latvijas reģioniem nosūtīja kopīgu vēstuli ar aicinājumu LR Saeimai.

Vēstule Saeimai
Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk