2013. gada 14. aprīlis

MARTA meklēja risinājumus, lai uzlabotu vardarbībā cietušo sieviešu un bērnu situāciju Latvijā

MARTA sadarbībā ar Krīzes centru „Skalbes” Birojnīcā pulcēja pārstāvjus no atbildīgajām ministrijām, pašvaldību institūcijām, Pasaules Veselības organizācijas, kā arī nevalstiskā sektora Latvijā. Konstruktīvā sarunā dalībnieki kopīgi meklēja risinājumus, lai uzlabotu vardarbībā cietušo sieviešu un bērnu situāciju Latvijā.

Saskaņā ar Eiropas Dzimumu Līdztiesības institūta 2012. gadā veikto pētījumu 27 ES valstu kontekstā Latvija atrodas 25.vietā attiecībā uz krīzes centru un atbalsta centru pieejamību vardarbībā cietušām sievietēm, kā arī Latvijā līdzās Lietuvai un Ungārijai nav pieejami specializēti centri sievietēm, kuras cietušas no vardarbības ģimenē.

Valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas vardarbībā cietušām pieaugušām personām Latvijā pagaidām ir plānotas tikai no 2015.gada, bet efektīvi aizsardzības pasākumi no vardarbības (policijas un tiesas lēmumi par personisko tiesību pagaidu aizsardzību) cietušajiem būs pieejami 2014. gadā.

Diskusijas dalībnieki vienojās un apliecināja, ka cietušo interesēs ir starp nozarēm saskaņoti risinājumi: iespēja saņemt tūlītēju aizsardzību jānodrošina vienlaicīgi ar atbalstu un palīdzību atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Pēc diskusijas NVO un krīzes centru pārstāvji no dažādiem Latvijas reģioniem nosūtīja kopīgu vēstuli ar aicinājumu LR Saeimai.

Vēstule Saeimai
Lasi vēl
Tiešsaistes seminārs  “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas
Aktualitātes

Tiešsaistes seminārs “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas"

2021. gada 30. novembrī no plkst. 11:00 līdz 14:15 aicinām visus interesentus uz tiešsaistes semināru “Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība. Starpinstitucionālā sadarbība gadījumu risināšanā un atbalsta iespējas“. Semināru tiešsaistē varēs vērot gan "Centrs MARTA", gan Labklājības...

2021. gada 30. novembris Lasīt vairāk
Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām
Vardarbība

Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām

KAS, KUR, KAD? Online formātā (Zoom) Otrdienās no 12.oktobra 13:00-15:00 Kopā 12 nodarbības Nodarbības vadīs biedrības “Centrs MARTA” sociālā darbiniece un psiholoģe Pamatvaloda: latviešu. Veiksmīgai dalībai grupā nepieciešams saprast latviešu valodu. Runāt iespējams arī krieviski...

2021. gada 28. septembris Lasīt vairāk