2023. gada 7. novembris

MARTA izglīto par sadarbību cilvēku tirdzniecībā cietušu cilvēku atbalstam

Centrs MARTA speciālistu komandas vadītāja Linda Saviele darbnīcā “Sadarbība pakalpojumu sniegšanā cilvēku tirdzniecībā cietušam personām”, kas 2. novembrī notika projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” ietvaros, dalījās pieredzē un zināšanās ar pašvaldību sociālo dienestu sociālajiem darbiniekiem, palīdzot nostiprināt gan izpratni par cilvēku tirdzniecības mūsdienu formām, gan māca atpazīt no tās cietušos cilvēkus. 

Darbnīcas telpas kļuva par savdabīgu sadarbības problēmu risināšanas laboratoriju: dalībnieki grupās risināja konkrētas situācijas, kurās ar vairāku – sociālo pakalpojumu, veselības aprūpes, tiesībsargājošo un citu – iestāžu resursiem modelēja vislabākos risinājumus cilvēku tirdzniecībā cietušu personu rehabilitācijai.

Projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” vecākā eksperte Liesma Ose, kura ir strādājusi cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā, saka: “Lindas pieredzes stāsti iedrošināja un pārliecināja sociālos darbiniekus par viņu resursiem un daudzveidīgām iespējām palīdzēt šādiem klientiem.”

Savukārt Mārupes novada pašvaldības sociālā dienestā sociālā darbiniece Gita Baltuša atzīst: “Darbnīcā es nostiprināju savas zināšanas un guvu pārliecību par savu kolēģu cilvēcīgumu un vēlmi uzzināt vēl vairāk tēmu “Cilvēku tirdzniecība”, kā arī vēlmi attīstīt savas prasmes. Darbnīcā pavadītais laiks paskrēja ātri un gribējās vēl un vēl darboties. Uzskatu, ka sociālie darbinieki ir īpaši cilvēki, jo viņiem ir misija padarīt šo pasauli labāku, mazināt sāpes un ciešanas līdzcilvēkos.” Viņa ir pārliecināta, ka darbnīcā iegūtās zināšanas palīdzēs sociālajiem darbiniekiem darīt savu darbu vēl profesionālāk.

Darbnīca “Sadarbība pakalpojumu sniegšanā cilvēku tirdzniecībā cietušam personām” organizēta Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam Eiropas Sociālā fonda Plus 4.3.5.4. pasākuma projektā “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība”. 

Foto: Inese Kalniņa
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk