2023. gada 7. novembris

MARTA izglīto par sadarbību cilvēku tirdzniecībā cietušu cilvēku atbalstam

Centrs MARTA speciālistu komandas vadītāja Linda Saviele darbnīcā “Sadarbība pakalpojumu sniegšanā cilvēku tirdzniecībā cietušam personām”, kas 2. novembrī notika projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” ietvaros, dalījās pieredzē un zināšanās ar pašvaldību sociālo dienestu sociālajiem darbiniekiem, palīdzot nostiprināt gan izpratni par cilvēku tirdzniecības mūsdienu formām, gan māca atpazīt no tās cietušos cilvēkus. 

Darbnīcas telpas kļuva par savdabīgu sadarbības problēmu risināšanas laboratoriju: dalībnieki grupās risināja konkrētas situācijas, kurās ar vairāku – sociālo pakalpojumu, veselības aprūpes, tiesībsargājošo un citu – iestāžu resursiem modelēja vislabākos risinājumus cilvēku tirdzniecībā cietušu personu rehabilitācijai.

Projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” vecākā eksperte Liesma Ose, kura ir strādājusi cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā, saka: “Lindas pieredzes stāsti iedrošināja un pārliecināja sociālos darbiniekus par viņu resursiem un daudzveidīgām iespējām palīdzēt šādiem klientiem.”

Savukārt Mārupes novada pašvaldības sociālā dienestā sociālā darbiniece Gita Baltuša atzīst: “Darbnīcā es nostiprināju savas zināšanas un guvu pārliecību par savu kolēģu cilvēcīgumu un vēlmi uzzināt vēl vairāk tēmu “Cilvēku tirdzniecība”, kā arī vēlmi attīstīt savas prasmes. Darbnīcā pavadītais laiks paskrēja ātri un gribējās vēl un vēl darboties. Uzskatu, ka sociālie darbinieki ir īpaši cilvēki, jo viņiem ir misija padarīt šo pasauli labāku, mazināt sāpes un ciešanas līdzcilvēkos.” Viņa ir pārliecināta, ka darbnīcā iegūtās zināšanas palīdzēs sociālajiem darbiniekiem darīt savu darbu vēl profesionālāk.

Darbnīca “Sadarbība pakalpojumu sniegšanā cilvēku tirdzniecībā cietušam personām” organizēta Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam Eiropas Sociālā fonda Plus 4.3.5.4. pasākuma projektā “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība”. 

Foto: Inese Kalniņa
Lasi vēl
Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!
Vardarbība

Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!

Zinu jau zinu – jūsuprāt, es neeksistēju, un ja arī eksistēju, tad kaut kur citur, bet ne šeit, jums blakus. Ne jūsu ielā, ne jūsu pagalmā un noteikti ne jūsu namā vai ģimenē. Un es neliegšos – man ļoti patīk šāda attieksme. Jo mazāk man pievērš uzmanību, jo vairāk es varu...

2023. gada 6. decembris Lasīt vairāk
Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai
Aktualitātes

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi...

2023. gada 5. decembris Lasīt vairāk