Centrs MARTA
2020. gada 7. augusts

Latvijas iedzīvotāji starptautiskā projekta ietvaros aicināti piedalīties aptaujā par COVID-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību

Atbildi kā COVID-19 izplatības laikā dažādās valstīs noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši pāra attiecības un iedzīvotāju piekļuvi seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumiem meklēs starptautiskais projekts I-SHARE. Projekts noritēs vienlaikus 33 valstīs, un to īstenos sabiedrības veselības speciālisti no teju 40 partnerorganizācijām, tostarp arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki Sabiedrības veselības institūta vadībā.

Tiek skatīta situācija 33 valstīs, kas izvēlētas ar nolūku reprezentēt visus pasaules reģionus un pēc iespējas atšķirīgākus labklājības līmeņus. Katrā no valstīm iecerēts veikt ne mazāk par 500 tiešsaistes aptaujām, izzinot to, kā COVID-19 un ar to saistītie ierobežojumi ietekmējuši respondentu seksuālo un reproduktīvo veselību.

“COVID-19 ietekme pilnībā vēl grūti aptverama, taču jau tagad skaidri iezīmējas, ka ir valstis, kurās pandēmija apgrūtinājusi pieeju kontracepcijas līdzekļiem, kā arī dažādiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Tāpat ir valstis, kurās šopavasar krietni pieaudzis ziņojumu skaits par seksuālo vardarbību,” stāsta RSU Sabiedrības veselības institūta direktore profesore Gunta Lazdāne.  

Pētnieki aicina atsaukties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem, kurš ir gatavs veltīt tiešsaistes aptaujai aptuveni 15-20 minūtes sava laika.

Aptauja latviešu valodā pieejama šeit: bit.ly/iSHARE_LV, savukārt tie, kuriem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem ērtāk atbildēt krievu valodā, anketu aicināti aizpildīt šeit: bit.ly/iSHARE_RU.

Papildus informācija RSU mājaslapā.

Lasi vēl
Atklātā vēstule Polijas prezidentam un Polijas premjerministram
Interešu aizstāvība

Atklātā vēstule Polijas prezidentam un Polijas premjerministram

Ar atklātās vēstules Polijas prezidentam tekstu angļu valodā iespējams iepazīties šeit, savukārt ar vēstules premjerministram tekstu - šeit....

2020. gada 27. augusts Lasīt vairāk
Podkāsta “Starp mums, meitenēm, runājot” izbraukuma sesija Liepājā – saruna ar divām izcilām liepājniecēm
Aktualitātes

Podkāsta “Starp mums, meitenēm, runājot” izbraukuma sesija Liepājā – saruna ar divām izcilām liepājniecēm

2020. gada 19. jūnijā vakarā Džemma Sudraba sarunājās ar divām izcilām liepājniecēm – rakstnieci Janu Egli, kura ir iekarojusi kritiķu un lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, un Zandu Gūtmani, Liepājas Universitātes profesori, Humanitārās un mākslas zinātņu fakultātes dekāni,...

2020. gada 26. augusts Lasīt vairāk