Centrs MARTA
2020. gada 7. augusts

Latvijas iedzīvotāji starptautiskā projekta ietvaros aicināti piedalīties aptaujā par COVID-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību

Atbildi kā COVID-19 izplatības laikā dažādās valstīs noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši pāra attiecības un iedzīvotāju piekļuvi seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumiem meklēs starptautiskais projekts I-SHARE. Projekts noritēs vienlaikus 33 valstīs, un to īstenos sabiedrības veselības speciālisti no teju 40 partnerorganizācijām, tostarp arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki Sabiedrības veselības institūta vadībā.

Tiek skatīta situācija 33 valstīs, kas izvēlētas ar nolūku reprezentēt visus pasaules reģionus un pēc iespējas atšķirīgākus labklājības līmeņus. Katrā no valstīm iecerēts veikt ne mazāk par 500 tiešsaistes aptaujām, izzinot to, kā COVID-19 un ar to saistītie ierobežojumi ietekmējuši respondentu seksuālo un reproduktīvo veselību.

“COVID-19 ietekme pilnībā vēl grūti aptverama, taču jau tagad skaidri iezīmējas, ka ir valstis, kurās pandēmija apgrūtinājusi pieeju kontracepcijas līdzekļiem, kā arī dažādiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Tāpat ir valstis, kurās šopavasar krietni pieaudzis ziņojumu skaits par seksuālo vardarbību,” stāsta RSU Sabiedrības veselības institūta direktore profesore Gunta Lazdāne.  

Pētnieki aicina atsaukties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem, kurš ir gatavs veltīt tiešsaistes aptaujai aptuveni 15-20 minūtes sava laika.

Aptauja latviešu valodā pieejama šeit: bit.ly/iSHARE_LV, savukārt tie, kuriem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem ērtāk atbildēt krievu valodā, anketu aicināti aizpildīt šeit: bit.ly/iSHARE_RU.

Papildus informācija RSU mājaslapā.

Lasi vēl
Centra MARTA darbnīcas Ziemeļvalstu dienas Rēzeknē ietvaros
Aktualitātes

Centra MARTA darbnīcas Ziemeļvalstu dienas Rēzeknē ietvaros

2020.gada septembrī Ziemeļvalstu dienas Rēzeknē ietvaros Centrs MARTA organizēja divas darbnīcas ARPC “Zeimuļs”. Darbnīca 24.septembrī pulcēja 18 Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas studentus ar mērķi: veicināt izpratni par dzimum[ne]līdztiesības aspektiem, izpausmēm, cēloņiem un sekām gan personiskajā, gan...

2020. gada 29. septembris Lasīt vairāk
Jauniešu festivāls
Jaunatnes programmas

Jauniešu festivāls "Drosme rūpēties!"

Centra MARTA jauniešu festivāls "Drosme rūpēties!" no 24. līdz 26. augustam pulcēja jauniešus no visas Latvijas, kuri ir aktīvi iesaistījušies Centra MARTA Jauniešu grupās vairāku gadu garumā. Festivāla laikā jaunieši pilnveidoja zināšanas par tādiem tematiem kā - pubertāte un...

2020. gada 21. septembris Lasīt vairāk