2013. gada 6. septembris

Kopā mēs varam: ES fondi jauniešu attīstībai

Starpkultūru projekts seksuālā mobinga atpazīšanai Eiropā
Kopā mēs varam: ES fondi jauniešu attīstībai
Sociālo problēmu risināšana ar izglītības programmu „vienaudzis – vienaudzim”


MARTA iesaistījusies projektā „Seksuālā mobinga atpazīšana Eiropā” (ASBAE) ar mērķi veicināt 13 -18 gadus vecu jauniešu izpratni par seksuālo mobingu. Projekta vadošais partneris Līdsas Metropolitēna Universitāte Lielbritānijā divu gadu ilgo projektu īsteno sadarbībā ar piecām Eiropas organizācijām – Demetra (Bulgārija), Pepita (Itālija), Papilot (Slovēnija), MARTA (Latvija) un Leap (Lielbritānija).

Seksuālais mobings, kas sastīts, piemēram, ar personas dzimumu vai seksuālo orientāciju, kļūst arvien izplatītāks visā Eiropā un var novest pie veselības problēmām, skolas kavēšanas vai pat pašnāvības. Apsaukāšana par to, ka kādam ir vai nav bijis sekss, pikantu fotogrāfiju izplatīšana bez tajās redzamo personu piekrišanas, baumošana par kāda seksuālo orientāciju – tie ir tikai daži seksuālā mobinga piemēri.

Projekta pirmajā gadā visās piecās valstīs tiks veiktas fokuss grupu diskusijas ar jauniešiem, savukārt otrajā gadā jaunieši tiks iesaistīt speciālu darbnīcu sagatavošanas procesā, kas darbosies pēc principa „vienaudzis vienaudzim”. Darbnīcu mērķis būs izpratnes vairošana jauniešu vidū par to, kas ir seksuālais mobings. Plānots, ka darbnīcu pilotprojektā kopā piedalīsies ap 120 jauniešu. Princips „vienaudzis vienaudzim” nodrošinās zināšanu, prasmju un pieredzes nodošanu nākamajai jauniešu grupai arī pēc projekta beigām, veicinot Eiropas līmeņa pārmaiņas.

Lasi vēl
Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!
Jaunatnes programmas

Noslēdzies Re-GROUP Jaunatnes Projekts!

Noslēdzies Centra MARTA Jaunatnes programmu stratēģiskās partnerības projekts Re-GROUP: Pilnveidota un uzlabota Jauniešu grupu metodoloģija veselīgu attiecību veidošanai! Projekta aktivitātēs 28 mēnešu garumā tika iesaistīti vairāk kā 400 jaunieši (vecumā 12 līdz 18) un apmācīti vairāk kā...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk
MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros
Aktualitātes

MARTAs Paneļdiskusija ANO #CSW67 ietvaros

Pagājušonedēļ Ņujorkā notiekošajā NVO forumā un pilsoniskās sabiedrības sanāksmē notika MARTA organizētā paneļdiskusija. NVO forums no 5.-17.martam norisinās paralēli 67. ANO Sieviešu statusa komisijas sanāksmei. Šajā pasākumā centrs MARTA nodrošināja drošu telpu, lai...

2023. gada 22. marts Lasīt vairāk