2013. gada 6. septembris

Kopā mēs varam: ES fondi jauniešu attīstībai

Starpkultūru projekts seksuālā mobinga atpazīšanai Eiropā
Kopā mēs varam: ES fondi jauniešu attīstībai
Sociālo problēmu risināšana ar izglītības programmu „vienaudzis – vienaudzim”


MARTA iesaistījusies projektā „Seksuālā mobinga atpazīšana Eiropā” (ASBAE) ar mērķi veicināt 13 -18 gadus vecu jauniešu izpratni par seksuālo mobingu. Projekta vadošais partneris Līdsas Metropolitēna Universitāte Lielbritānijā divu gadu ilgo projektu īsteno sadarbībā ar piecām Eiropas organizācijām – Demetra (Bulgārija), Pepita (Itālija), Papilot (Slovēnija), MARTA (Latvija) un Leap (Lielbritānija).

Seksuālais mobings, kas sastīts, piemēram, ar personas dzimumu vai seksuālo orientāciju, kļūst arvien izplatītāks visā Eiropā un var novest pie veselības problēmām, skolas kavēšanas vai pat pašnāvības. Apsaukāšana par to, ka kādam ir vai nav bijis sekss, pikantu fotogrāfiju izplatīšana bez tajās redzamo personu piekrišanas, baumošana par kāda seksuālo orientāciju – tie ir tikai daži seksuālā mobinga piemēri.

Projekta pirmajā gadā visās piecās valstīs tiks veiktas fokuss grupu diskusijas ar jauniešiem, savukārt otrajā gadā jaunieši tiks iesaistīt speciālu darbnīcu sagatavošanas procesā, kas darbosies pēc principa „vienaudzis vienaudzim”. Darbnīcu mērķis būs izpratnes vairošana jauniešu vidū par to, kas ir seksuālais mobings. Plānots, ka darbnīcu pilotprojektā kopā piedalīsies ap 120 jauniešu. Princips „vienaudzis vienaudzim” nodrošinās zināšanu, prasmju un pieredzes nodošanu nākamajai jauniešu grupai arī pēc projekta beigām, veicinot Eiropas līmeņa pārmaiņas.

Lasi vēl
Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām
Vardarbība

Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām

KAS, KUR, KAD? Online formātā (Zoom) Otrdienās no 12.oktobra 13:00-15:00 Kopā 12 nodarbības Nodarbības vadīs biedrības “Centrs MARTA” sociālā darbiniece un psiholoģe Pamatvaloda: latviešu. Veiksmīgai dalībai grupā nepieciešams saprast latviešu valodu. Runāt iespējams arī krieviski...

2021. gada 28. septembris Lasīt vairāk
Ziņojums par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas
Cilvēku tirdzniecība

Ziņojums par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas

Šodien, atzīmējot Starptautisko dienu pret sieviešu un bērnu seksuālu izmantošanu un tirdzniecību, publicējam ziņojumu par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas. Ziņojumā apkopoti labās prakses piemēri no “Child 10” 2021....

2021. gada 23. septembris Lasīt vairāk