2023. gada 27. oktobris

Klajā laista Baltijas-Ziemeļvalstu antoloģija par dzimumā balstītas vardarbības izskaušanu

“Swedish Women's European Network” (SKEM) laidis klajā antoloģiju “Combat Violence against women: Baltic-Nordic women´s civil society co-operation”, kurā apkopoti Baltijas un Ziemeļvalstu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju ziņojumi par darbu dzimuma nelīdztiesības un dzimumā balstītas vardarbības izskaušanā. 

Tostarp arī Centrs MARTA vadītājas Ilutas Lāces raksts “Prevention of violence against women and girls in Latvia”, kurā viņa tirzā gan Latvijas sabiedrības attieksmi pret vardarbību un to veidojošos faktorus, gan caur piemēriem atklāj MARTAs pieredzi darbā ar vardarbības ģimenē upuriem, gan iezīmē pieejamos un vēlamos resursus gan vardarbības prevencijā, gan palīdzības sniegšanā cietušajiem.  

“Šīs antoloģijas mērķis ir ilustrēt, kā pilsoniskā sabiedrība Baltijas jūras reģionā var ietekmēt ES. Mēs varam apkarot vardarbību pret sievietēm, ja sadarbosimies, un tas ir ļoti svarīgi dzimumu līdztiesībai,” pauž politikas zinātniece un SKEM ģenerālsekretāre Gabriele WinaiStröm.

Ideja šai antoloģijai sakņojas 2019. gadā, kad SKEN aizsāka kampaņu, lai cīnītos ar vardarbību, kādu sievietes piedzīvo tuvās attiecībās, un uzaicināja savas māsas organizācijas no kaimiņos esošajām ES dalībvalstīm pie Baltijas jūras, Latvijā, Lietuvā un Ālandē Somijā.

SKEN saņēma starta finansējumu no Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Lietuvā Baltijas un Ziemeļvalstu pilsoniskās sabiedrības sadarbībai, un šī antoloģija ir šīs sadarbības rezultāts. Tajā ir iekļauti unikāli partneru ziņojumi par darba rezultātiem un viņu gūtās zināšanas par to, kā uzlabot dzimumu līdztiesību un izskaust dzimumā balstītu vardarbību. 

Antoloģijas rakstu autori: SKEN redaktore un dzimuma līdztiesības aktīviste Armi Janhunen, SKEN prezidente Cecilia Silfwerbrand, politikas zinātniece un SKEM ģenerālsekretāre Gabriele WinaiStröm, socioloģe un aktīviste Jurgita Peciuriene, biedrības Centrs MARTA vadītāja Iluta Lāce, “Norden International” vadītājs Mats Hellström un biedrības “Feminist Umbrella” aktīviste Mia Hanström.

Antoloģiju “Combat Violence against women: Baltic-Nordic women´s civil society co-operation” var iegādāties internetā: https://ej.uz/7z1t
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk