2023. gada 27. novembris

Izstrādāta metodoloģija drošas vides radīšanai sarunai par dzimumā balstītu vardarbību

Centrs MARTA sadarbībā ar partneriem no Lietuvas (“Moterų Informacijos Centras”), Spānijas (“Asociación Colectivo MosaiQ”) un Bulgārijas (“The Future Now Association”) ir izstrādājis metodoloģiju, kuras mērķis ir radīt izpratni par drošas vides veidošanu sarunai par dzimumā balstītu vardarbību. 

Metodoloģija ir projekta “Warriors against gender-based violence” noslēgums, kas kopsavelk divu gadu darbu, un tā ir radīta ar nolūku apmācīt jaunatnes darbiniekus un jauniešu izglītotājus metodēs un pieejās, kas sniegtu atbalstu jauniešiem – dzimumā balstītas vardarbības upuriem. 

Metodoloģija sastāv no piecām tematiskām nodaļām: 

1) Kas ir dzimumā balstītā vardarbība?;
2) Kas ir droša vide?;
3) Rīki moderatora rūpēm par savu labbūtību; 
4) Praktiski rīki un uzdevumi; 
5) Resursi un skaidrojošā vārdnīca. 

Līdztekus jaunatnes darbinieku kompetences celšanai metodoloģija izmantojama sabiedrības izpratnes pilnveidošanai par dzimumā balstītu vardarbību un atpazīšanas veicināšanā, kā arī labās prakses piemēru dzimumu balstītas vardarbības prevencijas un upuru atbalsta mehānismu jomā izplatīšanā. 

Ar metodoloģiju iepazīties un to lejuplādēt var šeit.


Projektā ir radīta arī tiešsaistes platforma www.warriors-gbv.eu, kas kalpo par drošu un atbalstošu vidi gan jauniešiem, gan speciālistiem, kur dalīties domās, sajūtās un dzimumā balstītas vardarbības pieredzē. Mājaslapā pieejami arī labās prakses apkopojums visās partnervalstu valodās, tostarp latviešu: “Rokasgrāmata dzimumā balstītas vardarbības izskaušanai: labo prakšu apkopojums”.


Kas ir droša vide?


Ko darīt un ko nedarīt drošā vidē?Vairāk par projektu “Warriors against gender-based violence” var lasīt tā vietnē www.warriors-gbv.eu un Centrs MARTA publikācijā šeit.

Projekta koordinators: “Moteru Informacijos Centras Asociacija MIC” (Lietuva)
Projekta norises laiks: 1.01.2022.-31.11.2023.
Projekts tiek relizēts “Erasmus+” programmas ietvaros (KA220: Strategic Partnerships in Youth)

Foto: “Pexels”, cottonbro studio
Lasi vēl
Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu
Interešu aizstāvībaVardarbība

Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu

ES likumdevēji panākuši provizorisku ilgi gaidīto vienošanos par noteikumiem, lai apkarotu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu tās upurus, īpaši sievietes un vardarbības ģimenē upurus, liecina informācija Eiropas Parlamenta mājaslapā.Neoficiālā vienošanās, ko otrdien panāca Parlamenta...

2024. gada 8. februāris Lasīt vairāk
Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību
Aktualitātes

Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību

Šodien, 6. februārī, ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” jau 21. gadu pēc kārtas tiek pieminēta Vispasaules Drošāka interneta diena, aicinot vairot zināšanas par drošību interneta vidē, lai mēs visi kopā veidotu nevardarbīgāku komunikāciju ikvienam, neatkarīgi no...

2024. gada 6. februāris Lasīt vairāk