Centrs MARTA
2013. gada 25. aprīlis

Izraēlas Sieviešu Filmu festivāls Kaņepes Kultūras Centrā Kino Bize

Aicinām apmeklēt Izraēlas Sieviešu Filmu festivālu, kas notiks 27.aprīlī Kino Bize, Rīgā, Skolas ielā 15, festivāla „Otrpus Vidusjūrai” ietvaros.

Spēlfilmu „Neredzams” (Invisible) izrādīs plkst.15:00.

2011.gada filma „Neredzams” ir dažādu kinofestivālu laureāte, tā ir saņēmusi Berlīnes starptautiskā kino festivāla Ekumēniskās žūrijas balvu.

Pēc filmas aicinām uz diskusiju ar šīs filmas režisori Mihaelu Aviadu (MichailAviad, Izraēla) „Acīmredzamais neredzamais: seksuālās vardarbības atspoguļojums publiskajā telpā. Vai upuris ir neredzams?”

Sarunu par filmā atspoguļotajiem sociāli jūtīgajiem jautājumiem - uz dzimumu balstītu diskrimināciju un seksuālo vardarbību medijos moderēs Centra MARTA jauniešu projektu vadītāja Liene Gātere.

Filma vēsta par divu sieviešu centieniem izdzīvot un sadzīvot ar atmiņām par piedzīvoto izvarošanu. Nejauša atkalsatikšanās vienai ar otru liek no jauna risināt pārdzīvojumus, kas reiz atstāti aizmiršanai.

Filmu un diskusiju skatītājiem piedāvā Resursu centrs sievietēm MARTA sadarbībā ar Annas Lindes Fondu festivāla "Otrpus Vidusjūrai ietvaros".

Ieeja festivāla pasākumos ir bezmaksas.

Šis ir trešais festivāls „Otrpus Vidusjūrai” Latvijā, kura mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu starp Latviju un Vidusjūras valstīm - Maroku, Tunisiju, Ēģipti, Libānu, Jordāniju, Izraēlu, Turciju u.c.Festivāla ietvaros no 18. līdz 28. aprīlim Rīgā un Latvijas pilsētās norisinās kultūras un izglītojoši pasākumi, ar mērķi jaunatklāt Vidusjūras kultūru dažādās formās, sajūtās un izpausmēs, ieraudzīt to mūsdienību un tikties ar šo zemju pārstāvjiem.

Annas Lindes fonds ir sabiedriska organizācija, kuras galvenais mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un sadarbību starp Eiropas un Vidusjūras valstīm. Fonds apvieno vairāk kā 3000 organizāciju 42 valstīs. Annas Lindes fonda Latvijas tīklā šobrīd darbojas 50 organizācijas, un to koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.Vairāk informācijas:Kontaktinformācija:
Agrita Alkšere, Festivāla Otrpus Vidusjūrai komunikācijas koordinatore
Tālr.: +371 26390665
Liene Gātere, Resursu centra sievietēm MARTA jauniešu projektu vadītāja
Tālr.: +371 67378539

Lasi vēl
Ieteikumi jūsu drošībai ārkārtas situācijas laikā
Aktualitātes

Ieteikumi jūsu drošībai ārkārtas situācijas laikā

COVID-19 vīrusa smagāk skarto valstu pieredze liecina, ka neskaidrā nākotne un sociālā izolācija var radīt saspringtu atmosfēru mājās un attiecībās ar partneri. Tiem, kas arī iepriekš ir piedzīvojuši vardarbību ģimenē, saspringtā situācija, paliekot mājās, rada riskus. Vardarbība ir cikliska, tā...

2020. gada 23. marts Lasīt vairāk
ANO 16 dienās vardarbības pret sievieti novēršanai Centrs MARTA organizē vairākus nozīmīgus pasākumus iesaistītajiem jomas profesionāļiem
Vardardbība

ANO 16 dienās vardarbības pret sievieti novēršanai Centrs MARTA organizē vairākus nozīmīgus pasākumus iesaistītajiem jomas profesionāļiem

ANO 16 dienās vardarbības pret sievieti novēršanai Centrs MARTA organizē vairākus nozīmīgus pasākumus iesaistītajiem jomas profesionāļiem.27. novembrī notiks seminārs "Riska izvērtēšana un vadības process vardarbības ģimenē gadījumos", kuru vadīs Orebro (Zviedrija) universitātes Kriminoloģijas...

2019. gada 21. novembris Lasīt vairāk