2015. gada 19. janvāris

ESI ATBILDĪGS!

VAI GRIBI FORŠI PAVADĪT LAIKU?

Šķietami lielisks piedāvājums – izklaide, atpūta, neaizmirstami pavadīts vakars par brīvu! Vai tiešām? Un, galvenais, tik atbilstoši publiskajā telpā tiražētajiem sievietes un vīrieša attiecību un uzvedību modeļiem!

ŠĀDS VAKARS TIEŠĀM VAR IZRĀDĪTIES NEAIZMIRSTAMS.

Latvijā cilvēku tirdzniecības tīkli cilvēkus vairs nevervē ar varu, bet gan, izsakot „izdevīgus” piedāvājumus un pieradinot potenciālo upuri.

Prostitūcijā iesaista 13 gadu vecas meitenes, iesākumā aicinot interesanti izklaidēties: „atnāc līdzi, tev nekas nebūs jādara!”, iekārdinot ar iespēju iegūt savu naudu, šķietamu brīvību, aizraušanos ar atkarībām un tad pamazām radot vainas, parāda, kauna sajūtu.

Bieži seko nākamie „izdevīgie piedāvājumi” tepat Latvijā, vai, piemēram, aizbraukt „pastrādāt” bordelī Vācijā vai Holandē. Meitenēm nonākot galapunktā, nosacījumi mainās.

Internetā piedāvā izdevīgas laulības apmaiņā pret pastāvīgās uzturēšanās atļaujas nodrošināšanu laulātajam ārvalstniekam, darba sludinājumos interneta vidē saskatāmi vervēšanas īpašie riski un pazīmes, kā arī iespējama darba sludinājumu saikne ar vervēšanu cilvēku tirdzniecībai un seksuālajai ekspluatācijai.

MĒS DZĪVOJAM IEVAINOJAMĀ PASAULĒ.

Vervēšana cilvēku tirdzniecībai notiek rafinēti, nemanot, turklāt gan tieši, gan netieši, apzināti un neapzināti, iesaistot dažādus biznesa partnerus.

Ir vērts padomāt – vai transporta uzņēmumu īpašnieki apzinās, ka viņu transports tiek izmantots personu pārvietošanai no pārdevēja līdz pircējam? Vai uzņēmumu darbinieki – taksisti, stjuarti, šoferi, viesnīcu administratori, oficianti, iespējams, arī nejauši garāmgājēji spēj palīdzēt personai, kas izmisīgi mēģina rekrutētāja klātbūtnē lūgt palīdzību, jeb novērst izmantošanu tad, ja persona pati ir bezpalīdzīga?

Aicinām uzņēmumus izvērtēt viņu riskus tikt iesaistītiem cilvēku tirdzniecībā un nekļūt par līdzatbildīgiem Latvijas cilvēku pārdošanā.

ESI ATBILDĪGS!

Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk