2014. gada 17. jūlijs

Ē.Kalnmeiers izvairās uzņemties atbildību par Ģenerālprokuratūras darbu

„Demokrātiskā sabiedrībā ikvienam ir tiesības paust viedokli, t.sk. arī prokuroriem. Nesaskatu pamatu komentēt diskusiju laikā paustus viedokļus.”

Šādu komentāru centrs MARTA saņēma no Ģenerālprokurora Ē.Kalnmeiera. Ģenerālprokurors kā nepamatotu noraida MARTAs prasību atsaukt virsprokurores E.Jurkjānes un prokurora K.Rudzīša izvarošanas upurus vainojošus izteikumus un aicinājumu publiski atvainoties. (Pilnu Ē.Kalnmeiera atbildes vēstules tekstu skaties šeit.)

Atgādinām, ka E.Jurkjāne 2014.gada 9.aprīļa Saeimas Juridiskās komisijas sēdē pārstāvēja LR Ģenerālprokuratūru un pauda iestādes viedokli par grozījumiem Krimināllikumā, sakot, ka ir tādi izvarošanas gadījumi, kur pati cietusī ir vainīga pie tā, kas ar viņu noticis. Fragmentu no sēdes ieraksta iespējams noklausīties Latvijas Radio sagatavotajā sižetā (http://www.lsm.lv/lv/raksts/zinju-analiize/zinas/eksperti-isi-svarki-alkohols-un-flirts-nav-attaisnojums-varmakam.a90273/).

E.Jurkjānes izteikumu oficiālā vēstulē MARTAi atbalstījis arī Ģenerālprokuratūras analīzes un vadības departamenta prokurors K.Rudzītis, pamatojot to ar LR Krimināllikuma 46.panta trešo daļu, kas nosaka atbildību mīkstinošus un pastiprinošus apstākļus.

MARTA uzskata, ka šādi valsts amatpersonu izteikumi ir nepieļaujami un ir pretrunā virknei Latvijai saistošu starptautisko tiesību aktu (norādīti šeit: http://www.ir.lv/blogi/politika/martas-vestule-generalprokuroram-prasot-atvainoties-par-diskriminejosu-attieksmi-pret-sievieti).

Lai pārtrauktu vardarbības upuru vainošanu sabiedrībā un dzimumnoziegumu skaita mazināšanos valstī, MARTA turpinās uzraugošo un izglītojošo darbu, sadarbojoties ar valsts institūcijām. 2014.gadā MARTA jau organizējusi plašas mācības par cilvēku tirdzniecības upuru rīcības motivāciju karsto tālruņu 110, 112 u.c. operatoriem, ar mērķi mazināt vainošanu, nodrošinot efektīvu palīdzības sniegšanu. Maijā notikušas vairākas apmācības policistiem, sociālajiem darbiniekiem un tiesnešiem par vardarbību ģimenē. Visos pasākumos piedalījušies eksperti no Rietumvalstīm.
Lasi vēl
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk