2013. gada 3. jūnijs

Eiropas Savienībā pilsoniskās sabiedrības platforma pret cilvēku tirdzniecību

PRESES RELĪZE

Rīga, 2013-06-03

Eiropas Savienībā pilsoniskās sabiedrības platforma pret cilvēku tirdzniecību


Eiropas Savienības pilsoniskās sabiedrības platformā pret cilvēku tirdzniecību Latviju pārstāv Resursu centrs sievietēm MARTA, tās atklāšanā Briselē, piektdien, 31. maijā, piedalījās Centra MARTA vadītāja Iluta Lāce.

Saskaņā ar Komisijas Eurostat datiem, cilvēku tirdzniecības apjoms Eiropas Savienībā periodā no 2008. līdz 2010. gadam ir audzis par 18%, tai pat laikā spriedumu pret cilvēku tirgotājiem skaits šajā laika periodā ir samazinājies par 13%. Platformas atklāšanas reizē ES Iekšlietu komisāre Cecilia Malmstrom norādīja, ka „tā kā no visa cilvēku tirdzniecības apjoma 75% ir seksuālā ekspluatācija, kurā upuri lielākoties ir meitenes un sievietes, obligāts nosacījums ES dalībvalstīm, veidojot rīcībpolitikas, ir dzimumu aspekts”.

Eirostat informācija rāda, ka kopumā Eiropas Savienībā identificētie upuri lielākoties ir sievietes - 68%, meitenes - 12%, vīrieši - 17%, zēni- 3%.

Eiropols norāda, ka minētajā laika posmā ir vērojamas vairākas satraucošas tendences: upurus lielākoties rekrutē radinieki, paziņas vai kriminālie grupējumi, visbiežāk solot labi atalgotu darbu. Upuru rekrutēšanai un noziedzīgo tīklu pakalpojumu reklamēšanai arvien vairāk tiek izmantota interneta vide. Upuru kontrolei aizvien tiek lietoti draudi, piespiešana un parādsaistības. Visvairāk upuri tiek izmantoti seksuālo pakalpojumu sniegšanai, kā arī lauksaimniecībā, celtniecībā, tekstila industrijā, veselības aprūpē un mājsaimniecībās.

Līdz ar ES pilsoniskās sabiedrības platformas pret cilvēku tirdzniecību izveidi, virkne Eiropas Savienības organizāciju, kas strādā seksuālās ekspluatācijas novēršanai, nāca klajā ar paziņojumu, aicinot vērsties pret pieprasījumu seksuālai izmantošanai un sodīt visu noziedzīgo ķēdi, ne tikai sutenerus un rekrutētājus, bet arī seksuālo pakalpojumu pircējus, vienlaicīgi prostitūcijas upuriem nodrošinot atbalsta programmas, lai palīdzētu izkļūt no seksuālās ekspluatācijas.

ES koordinatore cīņai pret cilvēku tirdzniecību Myria Vassiliadou uzsvēra, ka visām dalībvalstīm līdz ar jauno ES direktīvu un ES stratēģiju 2012 - 2016 ir atbildība vērsties pret seksuālo pakalpojumu pieprasījumu.

Latvija jau ir veikusi nelielus soļus šajā virzienā, maija vidū Tieslietu ministrijā tika apspriesti Krimināllikuma grozījumi, kas paredzētu sodīt personas par apzinātu tādas personas prostitūcijas izmantošanu, kura piespiesta nodarboties ar prostitūciju vai iesaistīta prostitūcijā.

Platformas mērķis ir izveidot pilsonisko organizāciju forumu Eiropas Savienībā, veicinot organizāciju sadarbību ar ES lēmumu pieņēmējiem.


 Iluta Lāce, Centrs MARTA, centrs@marta.lv, 67378539, www.marta.lv

Rakstu ievietoja Iluta Lāce
Lasi vēl
Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām
Vardarbība

Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām

KAS, KUR, KAD? Online formātā (Zoom) Otrdienās no 12.oktobra 13:00-15:00 Kopā 12 nodarbības Nodarbības vadīs biedrības “Centrs MARTA” sociālā darbiniece un psiholoģe Pamatvaloda: latviešu. Veiksmīgai dalībai grupā nepieciešams saprast latviešu valodu. Runāt iespējams arī krieviski...

2021. gada 28. septembris Lasīt vairāk
Ziņojums par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas
Cilvēku tirdzniecība

Ziņojums par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas

Šodien, atzīmējot Starptautisko dienu pret sieviešu un bērnu seksuālu izmantošanu un tirdzniecību, publicējam ziņojumu par labo praksi darbā ar bērniem, kas cietuši no cilvēku tirdzniecības un seksuālas izmantošanas. Ziņojumā apkopoti labās prakses piemēri no “Child 10” 2021....

2021. gada 23. septembris Lasīt vairāk