2022. gada 18. oktobris

Cilvēku tirdzniecības novēršanas diena Eiropā 2022

Projekta "COALESCE" ietvaros un lai atzīmētu cilvēku tirdzniecības novēršanas dienu Eiropā, dalāmies ar rakstu “Kad tas beigsies?” (angļu valodā). To sagatavoja sieviete, kas ir cietusi no seksuālās ekpluatācijas un saņem atbalstu Vācijā organizācijā SOLWODI Deutschland e.V. kā cilvēku tirdzniecības upuris.


Savā liecībā viņa runā par "zvērestu", kas pazīstams kā "žužu". Šis zvērests tiek dots tradicionālā rituāla ietvaros Rietumāfrikas valstīs, lai saistītu sievietes ar viņu tirgotājiem. Atsaucoties uz apgalvojumu, ka sieviešu ievešana Eiropā un viņu ceļošanas dokumentu kārtošana maksā daudz naudas un ka nauda ir jāatlīdzina ar viņu darbu, tirgotāji konfiscē sieviešu dokumentus un pārdod viņas prostitūcijai. Rietumāfrikas sievietes, audzinātas tradīcijās ar spēcīgo ticību gariem, tiek psiholoģiski ietekmētas un iebaidītas ar šiem rituāliem. Šīs "smadzeņu skalošanas" rezultātā viņas ir pārliecinātas, ka parādu nemaksāšana izraisīs briesmīgas sekas, kas piemeklēs sievieti un viņas ģimeni. Tādā veidā tiek panākta sieviešu pakļaušana un, sastopoties ar varas iestādēm, policiju un palīdzības sniedzējiem, viņas neatklāj, ka ir cilvēku tirdzniecības upuri.

Speciālistu zināšanu trūkums par Āfrikas kultūru un “žužu” lomu lielā mērā ietekmē cilvēku tirdzniecības upuru situāciju Eiropas valstīs, jo rituālam ir milzīga ietekme uz sieviešu psiholoģisko un fizisko veselību.

Lasi pilnu bloga rakstu angļu valodā: COALESCE BLOG POST III FINAL 
Lasi vēl
 MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu
Cilvēku tirdzniecība

MARTA piedalās starptautiskās apmācībās par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu

Šī gada 4. un 5. septembrī Varšavā norisinājās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācija) Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroja rīkotās apmācības par cilvēktirdzniecības atpazīšanu un novēršanu – jo īpaši Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā....

2023. gada 20. septembris Lasīt vairāk
Jaunatnes programmas

"Youth+": tiešsaistes kursi, lai palīdzētu jauniešiem no riska grupām

“Erasmus+” stratēģiskās partnerības projektā “Youth+” līdztekus starptautiskām darbnīcām jauniešiem ar ierobežotām iespējām ir izstrādāts arī interaktīvi tiešsaistes kursi jaunatnes darbiniekiem, lai vairotu zināšanas par to, kā uzrunāt un atbalstīt jauniešus no...

2023. gada 19. septembris Lasīt vairāk