2023. gada 29. novembris

Centrs MARTA saņem godpilno Ministru kabineta balvu

28. novembra vakarā svinīgā ceremonijā Dzintaru koncertzālē Centrs MARTA dibinātāja un vadītāja Iluta Lāce no Ministru prezidentes Evikas Siliņas saņēma godpilno Ministru kabineta balvu par aktīvu iestāšanos vardarbības pret sievietēm mazināšanā, vardarbības upuru rehabilitācijā un sabiedrības izglītošanā.

Savā pateicības runā par augsto novērtējumu biedrības Centrs MARTA vadītāja uzsvēra kopienas spēku un atbalstu, bez kura biedrības darbība nebūtu iespējama – biedri, draugi un atbalstītāji Latvijā un ārvalstīs, kuri stiprina gan ar vārdiem un draudzības apliecinājumiem, gan finansiālu atbalstu un kopīgiem projektiem, kā arī, protams, MARTAs kolēģi, kuri ik dienu velta savu enerģiju, lai nākotnē Latvija būtu drošāka un no vardarbības brīvāka. 

“Pirmkārt, gribu pateikties visām sievietēm, jauniešiem un bērniem, kuri šo gadu laikā ir uzticējušies MARTAi, dalījušies savos stāstos un sāpēs, arī kaunpilnos pazemojumos, piedzīvotajā diskriminācijā un netaisnībās. Mēs nespējam palikt malā un noraudzīties, un mums tas ir bijis dzinulis strādāt un veidot tādu Latviju un pasauli, kurā varam dzīvot droši un brīvi – kur mums ne vien ir tiesības uz drošību un brīvību, bet kur mūsu tiesības arī sargā.

Pateicos visiem domubiedriem un kolēģiem – mazajai, bet jaudīgajai MARTAs komandai, kas ikdienā palīdz sievietēm, bērniem un jauniešiem. Viņi nenogurstoši skaidro, ko nozīmē dzīvot brīvi un droši, aktīvi iestājas pret diskrimināciju un vardarbību, palīdz un nepaliek malā. Tas ir neticami grūti! Kāds ar mums kopā darbojas kādu brīdi, bet ir kolēģi, kuri strādā kopš MARTAs dibināšanas. Paldies ikvienam par katru kopā veikto ceļa posmu, es to dziļi novērtēju, jo bez neviena no jums nebūtu iespējams lielais ceļš, kas šodien mūs ir atvedis šeit, uz šīs skatuves. 

Paldies visiem draugiem no ārvalstīm, kas ticēja un saredzēja MARTAs potenciālu, kad pirms 23 gadiem Latvijā mēs vēl bijām kas nesaprotams, kad no valsts atspaida nebija pat ne drusciņas, kad vardarbībā un cilvēktirdzniecībā cietušo rehabilitācijai atbalstu mēs meklējām, kā nu vien spējām un pratām, – runājot, stāstot dažādos forumos un pat dziedot, lai piesaistītu resursus. 

Paldies visiem, visiem Latvijā, kas arvien vairāk saredz, ievēro un atbalsta mūsu darbu! Paldies visiem biedriem, draugiem un atbalstītājiem. Bez jums mūsu darbs vienkārši nebūtu iespējams! Katrs jūsu spēcinošais vārds, draudzīgais žests un finansiālais atbalsts ir nozīmīgs, lai mēs varētu turpināt MARTAs darbu. 

Ļoti personīgi vēlos pateikt vissirsnīgāko paldies saviem mīļajiem vecākiem un bērniem, uzticīgajiem draugiem un atbalstītājiem par sapratni un stiprināšanu, lai es pati joprojām aizrautīgi varētu vadīt un virzīt MARTAs darbu.

PALDIES! Šis augstais novērtējums MARTAs darbam patiesi dod spēku un ceļ spārnos!”

Foto: Valsts kanceleja, Evija Trifanova
Lasi vēl
Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu
Interešu aizstāvībaVardarbība

Panākta vienošanās par pirmajiem ES noteikumiem par vardarbības pret sievietēm apkarošanu

ES likumdevēji panākuši provizorisku ilgi gaidīto vienošanos par noteikumiem, lai apkarotu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu tās upurus, īpaši sievietes un vardarbības ģimenē upurus, liecina informācija Eiropas Parlamenta mājaslapā.Neoficiālā vienošanās, ko otrdien panāca Parlamenta...

2024. gada 8. februāris Lasīt vairāk
Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību
Aktualitātes

Drošības ABC: kas ir tehnoloģijās balstīta seksuālā vardarbība, un kur meklēt palīdzību

Šodien, 6. februārī, ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” jau 21. gadu pēc kārtas tiek pieminēta Vispasaules Drošāka interneta diena, aicinot vairot zināšanas par drošību interneta vidē, lai mēs visi kopā veidotu nevardarbīgāku komunikāciju ikvienam, neatkarīgi no...

2024. gada 6. februāris Lasīt vairāk