2021. gada 24. februāris

Centrs MARTA saņem Child 10 balvu


Centrs MARTA ir viena no desmit organizācijām, kura 24. februārī online vidē, piedaloties Viņas Majestātei Zviedrijas karalienei Silvijai un Zviedrijas ārlietu ministrei Annai Lindei saņēma Zviedrijas organizācijas Child 10 balvu.

Balvai tika pieteiktas vairāk kā 90 organizācijas no 27 pasaules valstīm.

Eiropā pieaug bērnu seksuālā izmantošana un bērnu tirdzniecība. Pagājušā gada Covid-19 uzliesmojums ir tikai saasinājis šo situāciju un bērni ir kļuvuši daudz neaizsargātāki pret vardarbību. Visā pasaulē un visās sabiedrībās aktuāls ir jautājums par sistemātisku un arī netiešu vardarbību pret meitenēm.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības apkarošanas biroja (UNODC) Global Report globālais ziņojums par cilvēku tirdzniecību liecina, ka katrs trešais cilvēku tirdzniecības upuris ir bērns, galvenokārt meitenes. 95% no cilvēku tirdzniecības seksuālās ekspluatācijas upuriem ir meitenes un sievietes.

Child10 ir organizācija, kura aktīvi cīnās pret bērnu tirdzniecību visā pasaulē un šogad izceļ meiteņu tiesības, netikt pakļautām ekspluatācijas riskam.  “Girls´ rights have no price” (Meiteņu tiesībām nav cenas) ir šī gada sauklis un aicinājums visām iesaistītajām pusēm uzlabot ekspluatācijā cietušo meiteņu aizsardzību un vajadzību pārstāvību.

Child10 partneris ir Zviedrijas karalienes Silvijas fonds: Drottningsilviasstiftelse.se

Vairāk par Child10: Child10.org

 

Šogad balvai bija izvirzītas organizācijas no Serbijas, Albānijas, Bosnijas-Hercegovinas, Zviedrijas, Vācijas, Austrijas, Norvēģijas, Rumānijas un Itālijas.

Lasi vēl
Centra MARTA Liepājas filiāle īsteno projektu Liepājā ar mērķi mazināt skolēnu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu
Aktualitātes

Centra MARTA Liepājas filiāle īsteno projektu Liepājā ar mērķi mazināt skolēnu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu

Centra MARTA Liepājas filiāle sadarbībā ar J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolu kopš 2020. gada jūlija īsteno dažādas aktivitātes PuMPuRS projektā “IZCEĻAM un nostiprinām vērtības un attieksmes”. Projekta pasākumos notika grupu nodarbības vardarbības mazināšanai un veselīgu attiecību...

2021. gada 15. jūnijs Lasīt vairāk
Praktiskais ceļvedis vardarbības atpazīšanā un apdraudējuma novēršanā
Vardarbība

Praktiskais ceļvedis vardarbības atpazīšanā un apdraudējuma novēršanā

Informatīvais materiāls "Praktiskais ceļvedis vardarbības atpazīšanā un apdraudējuma novēršanā"  ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild "Centrs MARTA".   Seksuālās vardarbības atpazīšana un rīcība...

2021. gada 2. jūnijs Lasīt vairāk