2020. gada 19. maijs

Centrs MARTA sadarbībā ar partneriem no Bulgārijas, Itālijas, Spānijas un Turcijas īsteno projektu “Dare to Care”

Vardarbība ir globāla sabiedrības veselības problēma, līdz ar to tās efektīva savlaicīga novēršana (izglītojošs preventīvais darbs) ietver darbu ar pusaudžiem un jauniešiem – palīdzot apgūt prasmes, zināšanas un attieksmes, kas nepieciešamas veselīgu un cieņpilnu attiecību veidošanai. Tādējādi mazinot uz dzimumu balstītas vardarbības un mobinga riskus, veicinot pusaudžu un jauniešu sociālo iekļaušanu un labbūtību.

Projekta “Dare to Care” mērķi:

  • Samazināt riskus pusaudžu iekļūšanai vardarbīgās attiecībās, veidojot un vadot jauniešu grupas - neformālās izglītības nodarbības zēniem un meitenēm (vecumā no 12 līdz 18 gadiem).
  • Nodrošināt projekta dalībnieku apmācību Centra MARTA izstrādātajā Jauniešu grupu metodoloģijā. Nodrošināt šī metodoloģijas pilotēšanu projekta partnervalstīs.
  • Gan projekta ietvaros, gan organizētajās aktivitātēs pēc tā, līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības mērķu #5 (Panākt dzimumu līdztiesību un iespējināt visas sievietes un meitenes), #4 (Nodrošināt iekļaujošu un kvalitatīvu izglītību un veicināt mūžizglītības iespējas) un #16 (Veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai) īstenošanā.

Projekta dalībnieki: 18 jaunatnes darbinieki, pedagogi, sociālie darbinieki, psihologi, mentori un citi profesionāļi, kuru ikdienas darba mērķauditorija ir pusaudži un jaunieši.

Projektu koordinē: Centrs MARTA (Latvia)

Projekta partneri: Association MUNDUS (Spānija), The Future Now (Bulgārija), Dinamika Centre Association (Bulgārija), Beyond What they Sell (Itālija) un Faal Derneği (Turcija).

Projekta aktivitātes:

  • Starptautiskas apmācības Latvijā, 24.-28.februāris, 2020
  • Jauniešu grupu metodoloģijas pilotēšana projekta partnervalstīs, marts – oktobris, 2020
  • Projekta izvērtēšanas tikšanās Latvijā, 28.-30.oktobris, 2020

Sasniedzamie rezultāti: Jaunatnes darbinieki pilnveidos un attīstīs kompetences, kas  nepieciešamas darbā ar pusaudžiem vardarbības risku mazināšanai un dzimumlīdztiesības veicināšanai. Apgūstot Jauniešu grupu metodoloģiju un pilotējot to projekta partnervalstīs, tiks veidota ilgtspējīga, kultūrspecifiskai videi piemērota pieeja vardarbības prevencijai jauniešu vidē. Projekta aktivitātes un partnervalstu pieredzes apmaiņa palielinās un veicinās izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar dzimumu lomām, pastāvošajiem kaitīgajiem stereotipiem un aizspriedumiem un to saistību ar vardarbību dažādās sabiedrībās un kultūrās.

Projekta īstenošanas periods: 01.01.-31.12.2020.

Projekta nr. 2019-3-LV02-KA105-002799

Materiāls sagatavots Centra MARTA Jaunatnes programmu ietvaros ar Eiropas Komisijas Erasmus+ programmas “Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Read the press release in English here .

Lasi vēl
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk