2023. gada 5. decembris

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi sabiedrībai. 

Brīvprātīgais darbs ir milzīgs atjaunojams resurss sociālo, ekonomisko un vides problēmu risināšanai, un ja ikviens planētas iedzīvotājs pieliktu savu roku tur, kur darba roku nepietiek, kur vērīgu acu skatiens ikdienas darbu dunā neaizsniedzas, kur ciešanu ir vairāk par prieku, tad pasaule būtu krietni labāka, gaišāka un drošāka. 

Centrs MARTA brīvprātīgā Madara Pole brīvprātīgo darbu skaidro kā darbu sabiedrības labā uz brīvas un labas gribas pamata, taču, viņasprāt, tas var būt arī vienas personas labā – galvenais, lai tas ir noderīgi un svarīgi.

“Var darīt labu, bet tas, kas man šķiet labi, nebūt nenozīmē, ka šķitīs labi arī citiem. Es teiktu, ka galvenais ir laba griba, mērķis un skaidra rīcība, kā es vēlos kaut ko sasniegt.”

Lai arī galvenā motivācija veltīt savu laiku un enerģiju brīvprātīgajiem projektiem ir praktisku zināšanu un prasmju gūšana, darbošanās kopienā, kurā ir līdzīgas intereses un vērtības, sniedz arī emocionālu piepildījumu un iedrošinājumu. 

“Atrasties drošā vidē, redzēt, kā citi mijiedarbojas, redzēt, ka no manas piedalīšanās ir jēga. Tas… palīdz. Man ir būtiski redzēt, ka tas, ko es daru, vismaz vienam cilvēkam ir noderīgi un svarīgi. Spēt atbalstīt un palīdzēt. Un, manuprāt, ir jāveicina apziņa ne tikai jauniešos, bet sabiedrībā kopumā, – ja mēs gribam kaut ko panākt, mums ir jārīkojas. Mēs nevaram gaidīt uz citiem!”

Nevalstisko organizāciju darbs nav nedz iedomājams, nedz arī iespējams bez brīvprātīgo iesaistes, idejām un atbalsta, tāpēc mēs, Centrs MARTA, esam neizmērāmi, nenosverami un neizsakāmi pateicīgi ikvienam no mūsu 40 kolosālajiem brīvprātīgajiem, kuri velta mums savu laiku, zināšanas un prasmes, kopā veidojot līdztiesīgu un no vardarbības brīvu sabiedrību. 

Jūs esat mūsu spēks un iedvesma, PALDIES! 

#IfEveryoneDid #volunteeringmatters #civicactivity
Lasi vēl
Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvība

Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“

Šī gada 29. februārī noslēdzās Centra MARTA projekts "Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens", kura īstenošanu atbalstīja Aktīvo iedzīvotāju fonda programma "Demokrātijas kultūra". Projekta mērķis bija stiprināt sieviešu tiesības Latvijā un veidot izpratni sabiedrībā par...

2024. gada 29. februāris Lasīt vairāk
Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu
Aktualitātes

Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ir apstiprinājis nodibinājuma “Fonds PLECS” (reģistrācijas numurs: 40008281764) iesniegto projektu “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” (Nr.6.3.1.4.i.0/1/23/A/VK/014). Projekts ir vērsts uz nevalstisko organizāciju pārstāvniecības...

2024. gada 16. maijs Lasīt vairāk