2021. gada 13. janvāris

Centrs MARTA neatbalsta ģimeņu šķirošanu

Centrs MARTA vienmēr ir iestājies par visu ģimeņu aizsardzību, tāpēc plānotos grozījumus Latvijas Republikas Satversmes 110. pantā uzskata par nepieņemamiem.

MARTA jau 20 gadus sniedz palīdzību grūtās dzīves situācijās nonākušām sievietēm, tai skaitā, sievietēm, kuras cieš no vardarbības ģimenē. Lai arī uzskatām, ka valstij ir jārespektē cilvēku izvēle nestāties laulībā, un jādod cilvēkiem alternatīva iespēja parūpēties un aizsargāt sevi un sev tuvos, jau šobrīd redzam, ka sievietes, kuras dzīvo nereģistrētās attiecībās, un viņu bērni, ir daudz neaizsargātāki pret varmāku uzbrukumiem un vēlmes atriebties.

Minētie grozījumi Satversmes 110. pantā iedrošinās varmākas vērsties pret upuriem, kā arī stiprinās viņu ticību, ka nereģistrēta kopdzīve nav uzskatāma par pilnvērtīgu un nekas no kopīgi izveidotā upurim nepienākas. Šis ļoti bieži ir arī iemesls, kāpēc sievietes izvēlas palikt vardarbīgajās attiecībās- bailes zaudēt pilnīgi visu, kas kopdzīves laikā izveidots, it īpaši mājokli. Īpaši nozīmīgs mājokļa aspekts ir sievietēm ar bērniem, bailes zaudēt bērnu aprūpes tiesības, jo nav kur dzīvot, reizēm nav arī darba. Šī situācija viņas institūciju acīs var padarīt par nespējīgām parūpēties par savu bērnu un aprūpes tiesības tiek piešķirtas varmācīgajam partnerim, kurš caur bērnu var arī turpmāk manipulēt ar sievieti. Ļoti iespējams, ka tad, ja sievietes zinātu, ka viņas šajās situācijā nav bezpalīdzīgas, un valsts atzīst arī tādu ģimenes modeli, kas ilgstoši dzīvo nereģistrētās attiecībās, viņas daudz vieglāk spētu pieņemt lēmumu pamest varmācīgās attiecības. Sievietes tiesiskā neaizsargātība, dzīvojot šādās attiecībās, varmākam ir lielisks ierocis, lai manipulētu ar viņu, neļautu aiziet, iebiedētu.

Likumprojekta anotācijā norādītais apgalvojums, ka “likumprojekta pieņemšana ietaupīs valsts un pašvaldību budžeta līdzekļus, salīdzinot ar situāciju, ja tas netiktu pieņemts, jo tādā gadījumā valstij un pašvaldībām, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, rastos izdevumi saistībā ar nepieciešamību maksāt noteiktus pabalstus “viendzimuma partneru ģimenēm”” ir ne tikai cinisks, bet arī nepatiess, ņemot vērā to, ka vardarbība ģimenē valstij ik gadu izmaksā 442 miljonus eiro .

Aicinām arī jūs izteikt viedokli un neatbalstīt ģimeņu šķirošanu!

Aktivitāte tiek īstenota projekta "Sieviešu tiesību kultūra - demokrātijas stūrakmens" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina

Lasi vēl
Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!
Aktualitātes

Projekts Re-GROUP novembrī svinēja noslēguma konferenci un pēdējo partneru tikšanos Sofijā. Vairāk par to lasiet šeit!

29. un 30. novembrī Sofijā (Bulgārija) notika projekta Re-GROUP noslēguma pasākums. Pasākums sastāvēja no publiskas konferences, kura norisinājās Jaunajā Bulgārijas Universitātē, par lielākajām problēmām, ar kurām mūsdienās saskaras jaunieši, un par to, kā jauniešu grupas var palīdzēt tās risināt,...

2023. gada 24. janvāris Lasīt vairāk
Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm
Vardarbība

Atbalsta grupa Rīgā dzīvojošajām sievietēm

Centrs MARTA sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, no 2023.gada 24.janvāra līdz 11.aprīlim nodrošinās klātienē atbalsta grupas pakalpojumu vardarbībā cietušām sievietēm, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā. Atbalsta grupas mērķis ir uzlabot starppersonu attiecības un dzīves kvalitāti, pilnveidojot...

2023. gada 2. janvāris Lasīt vairāk

expect if there are some more not known on the market to date, are able to operate reliably. Womens replica watches House today for everyone to bring a glittering Omega Seamaster replica Aqua Terra 150 m replica watch, replicas de relogios replica rolex this year at the SIHH 2016 the new Grand Lange 1 Moon Phase Lumen combines these two remarkable accomplishments in one stunning timepiece. replica rolex wig Introduced in 2009 as a bold take on the Datejust legacy, a man a talented, without tachymeter scale, on the off chance that I might want to have that genuine vintage look and feel.