2022. gada 15. novembris

"Centrs MARTA" aicina uz pasākumiem ANO iniciatīvas "16 dienas pret vardarbību" ietvaros

Aktualizējot 16 dienas pret vardarbību, kas ir starptautiska ANO vispasaules iniciatīva pret dzimumā balstītu vardarbību, laika posmā no 25. novembra līdz 10. decembrim,  mēs organizējam vairākus pasākumus, kuros laipni aicināts piedalīties ikviens interesents.

 • 2022.gada 24.novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Čiekurkalna 1.līnijā 1, Rīgā, notiks starptautiska konference “No vardarbības brīva rītdienas sabiedrība. Cietušā tiesību nodrošināšana un vardarbības veicēja saukšana pie atbildības”
  Konferences mērķis ir izvērtēt paveikto un dalīties ar labo praksi starpinstitucionālajā sadarbībā ģimenes vardarbības novēršanai un apkarošanai. Konferencē eksperti no Latvijas, Īrijas, Francijas un Nīderlandes dalīsies pieredzē par tiesisko regulējumu, lai nodrošinātu cietušo tiesības un sauktu pie atbildības vardarbības veicējus. Šī gada konferencē īpaša uzmanība tiks pievērsta emocionālajai vardarbībai.par vardarbību ģimenē ar fokusu uz emocionālo vardarbību.

  Konferences programma pieejama šeit: Programma_konference_No vardarbibas briva ritdienas sabiedriba_24-11-2022 
  Pieteikšanās konferencei (līdz š.g. 21. novembrim): https://ej.uz/no_vardarbibas_briva
  Tiešraidei varēs sekot līdzi mūsu Facebook lapā.
  [papildināts 25.11.2022. -- konferences ieraksta pirmā daļa pieejama šeit un konferences otrā daļa pieejama šeit]
 • 2022.gada 25.novembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 "Hotel Bergs", Rīgā, notiks interaktīva konference jaunatnes darbiniekiem “Vardarbības prevencija darbā ar jauniešiem”, kuras laikā jaunatnes darbinieki aicināti uz:
  - savstarpēju iepazīšanos un pieredzes stāstiem no Jauniešu grupu metodoloģijas;
  - projekta Re-GROUP stāstu;
  - Neklusē.lv – mobinga mazināšana Latvijas skolās;
  - dalīšanos ar neformālās izglītības rīkiem vardarbības prevencijai jauniešu vidē;
  - darbnīcu par cilvēktirdzniecības klātbūtni mūsu kopienās un to, kas jāzin jauniešiem, lai pasargātu gan sevi, gan citus.

  Lai reģistrētos dalībai, lūgums līdz 18.novembrim aizpildīt šo formu: https://forms.gle/2gfvFmoM5hf4Gm5JA

 • 2022. gada 26.novembrī plkst. 18.00 Rīgā, Dzirnavu ielā 60A, plānota diskusija par mākslu kā uzticamu kanālu un drošu platformu cilvēkstāstiem, rosinot sociālas un politiskas pārmaiņas sabiedrības domāšanā un uzvedībā. Cik terapeitisks vai traumējošs ir dokumentāls pieredzes stāsts pašreizējā kara apstākļos, kas izstāstīts mākslas valodā? Cietušo dzīves risinās apstākļos, kad izvēles nav vispār, ir tikai cilvēka dvēsele, kuras izturības robežu nosaka vienīgi cilvēks pats (informācija sekos). Diskusiju atbalsta Vācijas vēstniecība un tā notiek COALESCE projekta ietvaros.
 • PĀRCELTS! 2022. gada 7. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās Universitātes telpās Kronvalda bulvārī 1, Rīgā, notiks pasākums studējošajiem par vardarbības atpazīšanu un prevenciju, kā arī plānota platformas “DOMINO” prezentācija (informācija sekos).

 

Mūsu jaunumiem var sekot līdzi Facebook lapā, Twitter un Instagram.

Lasi vēl
Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvība

Noslēgts projekts „Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens“

Šī gada 29. februārī noslēdzās Centra MARTA projekts "Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens", kura īstenošanu atbalstīja Aktīvo iedzīvotāju fonda programma "Demokrātijas kultūra". Projekta mērķis bija stiprināt sieviešu tiesības Latvijā un veidot izpratni sabiedrībā par...

2024. gada 29. februāris Lasīt vairāk
Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu
Aktualitātes

Fonds PLECS noslēdz līgumu ar Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) par projekta “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” īstenošanu

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ir apstiprinājis nodibinājuma “Fonds PLECS” (reģistrācijas numurs: 40008281764) iesniegto projektu “Sociālās drošības interešu pārstāvības tīkls” (Nr.6.3.1.4.i.0/1/23/A/VK/014). Projekts ir vērsts uz nevalstisko organizāciju pārstāvniecības...

2024. gada 16. maijs Lasīt vairāk