2023. gada 26. oktobris

Brīvprātīgā darba pievienotā vērtība jeb Bārbijas piedzīvojumi Viļņā

Brīvprātīgais darbs nebūt nenozīmē vien altruistisku sava laika, zināšanu un prasmju veltīšanu kāda cēla mērķa labā, turklāt nesaņemot par to atalgojumu, bet arī unikālu iespēju mācīties, smelties pieredzi un satikt dažādu nozaru profesionāļus, caur kuriem bagātināties, iedvesmoties, iegūt jaunas atziņas un sadarbības. 

Tieši šāda iespēja bija 18. oktobrī, kad Centrs MARTA jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne kopā ar mūsu brīvprātīgajām aktīvistēm Madaru, Renāti, Emīliju un Esteri piedalījās starptautiskā konferencē "Barbie as a warrior against GBV", ko "Moterų Informacijos Centras" rīkoja kopā ar Centrs MARTA, biedrību "The Future Now Association" (Bulgārija) un biedrību "Colectivo MosaiQ" (Spānija) projektā "Warriors against GBV".

Divu dienu vizītē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā dalībnieces gan izzināja Lietuvas pieredzi cīņā ar dzimumā balstītu vardarbību, gan klausījās pieredzējušu speciālistu paneļdiskusijas. 

"Pirmajā dienā mūs uzņēma Moterų Informacijos Centras. Šīs izpētes vizītes laikā mēs guvām gan ieskatu par to, kā Lietuvā risina šo problēmu, gan uzzinājām par pasākumiem cietušo atbalstam. Tā bija svarīga saruna, kas iedvesmoja un motivēja meklēt iespējas un apsvērt, kā šo situāciju risināt vēl vairāk," atklāj topošā sociālā darbiniece Madara. 

"Savukārt otro dienu mēs pavadījām konferencē "Barbie as a Warrior against Gender Based Violence" – tās bija nozīmīgas sarunas, kurās bieži tika uzsvērts tas, cik ārkārtīgi svarīgi ir radīt drošu vidi, kurā cietušie var justies sadzirdēti un atbalstīti, un rast mierinājumu, zinot, ka viņi savā pieredzē nav vieni, ka palīdzība ir pieejama," stāsta Madara, papildinot, ka, pārtraucot klusumu ap dzimumā balstītu vardarbību un izaicinot kaitīgos stereotipus un sabiedrībā pieņemtās normas, mēs varam sākt mainīt uzskatus, kas izraisa un turpina šāda veida vardarbību. 

"Šāda veida sarunas ir svarīgas gan sabiedrībai kopumā, gan tiem, kuri jau aktīvi iesaistās cīņā pret dzimumā balstītu vardarbību un cietušo atbalstīšanā. Ir ļoti svarīgi izturēties pret upuriem ar empātiju, patiesi jautājot par viņu pieredzi un vajadzībām, nevis pašiem pieņemt, kas viņiem nepieciešams," uzsver Madara. 

"Kopumā šis brauciens man šķita ļoti noderīgs un varbūt pat acis atverošs. Dzirdot, kā citi risina dzimumā balstītas vardarbības problēmas, vēlreiz saskatīju to, kādēļ ir tik svarīgi rosināt šādas sarunas, un kā pati varu mēģināt izglītot citus par šo problēmu!"
Lasi vēl
Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!
Vardarbība

Iepazīsimies, es esmu Vardarbība!

Zinu jau zinu – jūsuprāt, es neeksistēju, un ja arī eksistēju, tad kaut kur citur, bet ne šeit, jums blakus. Ne jūsu ielā, ne jūsu pagalmā un noteikti ne jūsu namā vai ģimenē. Un es neliegšos – man ļoti patīk šāda attieksme. Jo mazāk man pievērš uzmanību, jo vairāk es varu...

2023. gada 6. decembris Lasīt vairāk
Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai
Aktualitātes

Centrs MARTA pateicas savai kolosālajai brīvprātīgo komandai

Šodien, 5. decembrī, visā pasaulē svin Starptautisko brīvprātīgo dienu, ko 1985. gadā iedibināja ANO, lai gan pateiktos visiem brīvprātīgajiem, kuri līdzdarbojas kopienas labbūtības sekmēšanā, gan lai vairotu sabiedrības zināšanas un arī interesi par brīvprātīgā darba nozīmi...

2023. gada 5. decembris Lasīt vairāk