2023. gada 26. oktobris

Brīvprātīgā darba pievienotā vērtība jeb Bārbijas piedzīvojumi Viļņā

Brīvprātīgais darbs nebūt nenozīmē vien altruistisku sava laika, zināšanu un prasmju veltīšanu kāda cēla mērķa labā, turklāt nesaņemot par to atalgojumu, bet arī unikālu iespēju mācīties, smelties pieredzi un satikt dažādu nozaru profesionāļus, caur kuriem bagātināties, iedvesmoties, iegūt jaunas atziņas un sadarbības. 

Tieši šāda iespēja bija 18. oktobrī, kad Centrs MARTA jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne kopā ar mūsu brīvprātīgajām aktīvistēm Madaru, Renāti, Emīliju un Esteri piedalījās starptautiskā konferencē "Barbie as a warrior against GBV", ko "Moterų Informacijos Centras" rīkoja kopā ar Centrs MARTA, biedrību "The Future Now Association" (Bulgārija) un biedrību "Colectivo MosaiQ" (Spānija) projektā "Warriors against GBV".

Divu dienu vizītē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā dalībnieces gan izzināja Lietuvas pieredzi cīņā ar dzimumā balstītu vardarbību, gan klausījās pieredzējušu speciālistu paneļdiskusijas. 

"Pirmajā dienā mūs uzņēma Moterų Informacijos Centras. Šīs izpētes vizītes laikā mēs guvām gan ieskatu par to, kā Lietuvā risina šo problēmu, gan uzzinājām par pasākumiem cietušo atbalstam. Tā bija svarīga saruna, kas iedvesmoja un motivēja meklēt iespējas un apsvērt, kā šo situāciju risināt vēl vairāk," atklāj topošā sociālā darbiniece Madara. 

"Savukārt otro dienu mēs pavadījām konferencē "Barbie as a Warrior against Gender Based Violence" – tās bija nozīmīgas sarunas, kurās bieži tika uzsvērts tas, cik ārkārtīgi svarīgi ir radīt drošu vidi, kurā cietušie var justies sadzirdēti un atbalstīti, un rast mierinājumu, zinot, ka viņi savā pieredzē nav vieni, ka palīdzība ir pieejama," stāsta Madara, papildinot, ka, pārtraucot klusumu ap dzimumā balstītu vardarbību un izaicinot kaitīgos stereotipus un sabiedrībā pieņemtās normas, mēs varam sākt mainīt uzskatus, kas izraisa un turpina šāda veida vardarbību. 

"Šāda veida sarunas ir svarīgas gan sabiedrībai kopumā, gan tiem, kuri jau aktīvi iesaistās cīņā pret dzimumā balstītu vardarbību un cietušo atbalstīšanā. Ir ļoti svarīgi izturēties pret upuriem ar empātiju, patiesi jautājot par viņu pieredzi un vajadzībām, nevis pašiem pieņemt, kas viņiem nepieciešams," uzsver Madara. 

"Kopumā šis brauciens man šķita ļoti noderīgs un varbūt pat acis atverošs. Dzirdot, kā citi risina dzimumā balstītas vardarbības problēmas, vēlreiz saskatīju to, kādēļ ir tik svarīgi rosināt šādas sarunas, un kā pati varu mēģināt izglītot citus par šo problēmu!"
Lasi vēl
Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates
Aktualitātes

Centrs MARTA rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates "Pāri robežām: ES loma dzimumu līdztiesības veicināšanā"

Kādi ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu uzskati par dzimumu līdztiesību Latvijā un Eiropas Savienībā? Kādas ir partiju prioritātes dzimumu līdztiesības politikas veidošanā? Ko domājam par aktualitātēm pasaulē un Latvijā? Kā politiskie procesi izskatās plašākās vēsturiskās un dzimumu lomu...

2024. gada 15. maijs Lasīt vairāk
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk