2014. gada 28. februāris

8. martā – diskusija par dzimumu lomu un iespējām Latvijā

Sestdien, 2014. gada 8. martā  resursu centrs sievietēm „Marta” sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību aicina uz diskusiju par dzimumu lomu un iespējām Latvijā. Starptautiskās sieviešu dienas ietvaros rīkotās diskusijas galvenais mērķis ir veicināt dzimumu līdztiesības izpratni. Diskusija notiks Rīgā, NVO namā, Laimdotas ielā 42, no  plkst. 13.00 līdz plkst. 14.30.

Diskusiju vadīs  resursu centra sievietēm „Marta” vadītājas Iluta Lāce un Gundega Tentere, akcentējot sievietes publisko tēlu, tā atainojumu un sievietes personisko izvēli.

Par diskusijas galveno tēmu loku stāsta centra „Marta” vadītājas: „Publiskajai telpai ikvienā sabiedrībā ir izšķirīga nozīme dzimumu un to lomu veidošanā, - kā vienām no ļoti nozīmīgām varas attiecībām sabiedrībā. Gan vīriešu, gan sieviešu identitāte publiskajā vidē tiek radīta, rādīta un uzturēta savstarpējā mijiedarbībā – gan kā reprezentācija, gan kā process, kas veido cilvēka sociālo identitāti. Meitenes un sievietes tieši publiskajā telpā saņem visnozīmīgākos vēstījumus par to, kā viņām ir jāizskatās un jāuzvedas, kas ir viņu pienākumi un talanti, kas ir viņu sapņi un izvēles.

Dzimumu nelīdztiesība un sieviešu diskriminācija publiskajā telpā ir viena no raksturīgākajām visu varas līmeņu iezīmēm, kaut arī sievietes ir Latvijas sabiedrības lielākā daļa. Patērnieciskā sabiedrībā tieši dažādi sociālie aģenti (žurnālisti, TV producenti, kultūras veidotāji, politiķi) ietekmē sabiedrības izpratni par šķietami „pašsaprotamiem” jautājumiem – par dzimumu sociālo identitāti, to lomu un varas attiecībām.

Tiekoties 8. martā, kopīgi mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem: kā būt pašām, kā būt tām, kuras gribam būt,  kā izdarīt godīgas savas dzīves izvēles, kā tuvoties saviem sapņiem, sievietes iekšējam "es" paliekot komfortā?”

Diskusija ir viens no Rīgas Latviešu biedrības realizētā projekta „Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm” pasākumiem. Sekos diskusijas par vīriešu un sieviešu galvenajām lomām sabiedrībā, karjerā un ģimenē.

8. martā NVO nama durvis visas dienas garumā būs atvērtas arī citām interesantām aktivitātēm. No plkst.11.00 aicinās „Talantu tirdziņš”, kurā nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Kultūras un tautas mākslas centru „Ritums” viesiem rādīs savus rokdarbus, mākslas un citus radošas izpausmes darbus. Dienas gaitā biedrība „Iekļaujoties Pasaulē” veidos īpašus apsveikumus, piedaloties 15 jauniešiem ar kustību traucējumiem.  Plkst. 14.30 skanēs koncerts "Es būšu", tajā muzicēs duets Dita Lāce un Iluta Lāce - centra "Marta" vadītājas, kuras iepriekš piedalījušās vairākos muzikālos projektos. Koncertā tiks dziedātas gan zināmas latviešu tautas dziesmas, gan latviešu tautas dziesmu tekstu un melodiju simbiozē tapušas oriģināldziesmas - spēka dziesmas, kas caur sievietes balsi atraisa iekšēju spēku un aicina doties pašas izvēlētā dzīves ceļā, apvienojot pasaules piedāvātās iespējas un savas sirdsbalss aicinājumu.

Visi interesanti laipni aicināti!www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība 

Lasi vēl
Prostitūcijas sistēma: ievainojamība un pieprasījums
Interešu aizstāvība

Prostitūcijas sistēma: ievainojamība un pieprasījums

Ar dokumentu iespējams iepazīties šeit.

2021. gada 21. aprīlis Lasīt vairāk
Centrs MARTA arī šī gada Starptautiskās sieviešu dienas aicinājumā vēršas pie lēmumu pieņēmējiem un atbildīgajiem izpildvaras pārstāvjiem ar atgādinājumu par nepieciešamību Latvijai ratificēt Stambulas konvenciju.
Aktualitātes

Centrs MARTA arī šī gada Starptautiskās sieviešu dienas aicinājumā vēršas pie lēmumu pieņēmējiem un atbildīgajiem izpildvaras pārstāvjiem ar atgādinājumu par nepieciešamību Latvijai ratificēt Stambulas konvenciju.

Atzīmējot Sieviešu solidaritātes dienu, Centrs MARTA aicina ikvienu, kuram ir svarīgi dzīvot sabiedrībā bez vardarbības, nosūtīt elektronisku kartiņu (lejuplāde: https://ej.uz/ratificetSK ) Saeimas deputātiem vai atbildīgajiem ministriem. Ģimenes vardarbībā cietušo sieviešu skaits ik gadu pieaug....

2021. gada 7. marts Lasīt vairāk