2014. gada 23. oktobris

6. novembrī – diskusija „Sievietes drošība – veiksmīgas karjeras pamats”

Ceturtdien, 2014. gada 6. novembrī Rīgas Latviešu biedrība un resursu centrs  sievietēm „Marta” turpina pavasarī aizsākto diskusiju ciklu par dzimumu lomu un iespējām Latvijā.  Šoreiz sarunas tēma - „Sievietes drošība – veiksmīgas karjeras pamats”. Diskusija notiks Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13, plkst.17.00.

Resursu centra sievietēm „Marta” vadītāja Iluta Lāce stāsta: „Puse no sievietēm, kuras vēršas pēc palīdzības centrā „Marta” ir nodarbinātas, trešdaļai sieviešu ir augstākā izglītība un trešdaļai - vidējā speciālā izglītība. Speciālistu un profesionāļu vidē ir skaidra nostāja, ka sievietēm, kuras cieš vai ir cietušas no vardarbības, kā arī, ja sievietes ir tiesiski neaizsargātas, jo dzīvo nereģistrētās attiecībās, ir ievērojamas grūtības līdzdalībai ekonomiskajā lēmumu pieņemšanā un tas rada nozīmīgus šķēršļus viņu profesionālajai izaugsmei.”

Sākotnēji, pirms nu jau 14 gadiem veidojot „Marta” bija iecere atbalstīt sieviešu centienus būt veiksmīgām darba tirgū, sava biznesa uzsākšanā un politiskajā lēmumu pieņemšanā, taču sniedzot atbalstu dažādās krīzes situācijās, sapratām, ka sarežģītie jautājumi, ar kuriem sievietes vērsās „Martā” pēc būtības ir sieviešu pamatcilvēktiesību pārkāpums uz dzīvi brīvu no vardarbības, kas ir nozīmīgs ierobežojums profesionālai izaugsmei un Latvijā netiek risināts.”

Priecīgā ziņa, ka ilgstošu diskusiju rezultātā, Latvijā beidzot ir likuma normas, kas pasargā sievieti no vardarbības un vajāšanas.

Diskusiju vadīs resursu centra sievietēm „Marta” vadītāja Iluta Lāce un sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Tentere.

Diskusija ir viens no Rīgas Latviešu biedrības realizētā projekta „Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm” pasākumiem.

Visi interesanti laipni aicināti!

Dalību diskusijai pieteikt līdz 2014. gada 4. novembrim,  rakstot uz e-pastu RLB kultūras projektu vadītājai Dacei Paeglei, dace.paegle@rlb.lv, neskaidrību gadījumā sazināties pa tālruni : +371 29 520 251.


www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība 

Lasi vēl
MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību
Interešu aizstāvībaVardarbība

MARTA uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību

Šodien, 8. martā, Sieviešu dienā Centrs MARTA sadarbībā ar Lietuvas Cilvēktiesību Centru un Nīderlandes Karalistes vēstniecību uzsāk kampaņu #ApturiVardarbību.Statistika atklāj satraucošu realitāti: saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldi, katra trešā (30,1 %) sieviete attiecībās...

2024. gada 7. marts Lasīt vairāk
Aktīvista Rokasgrāmata
Aktīvo iedzīvotāju fondsInterešu aizstāvībaJaunatnes programmas

Aktīvista Rokasgrāmata

Vai Tev ir vēlme kaut ko mainīt savā kopienā un ārpus tās? Vai vēlies kļūt par aktīvistu, taču nezini, ar ko sākt?Centrs MARTA vēlas Tevi iepazīstināt ar Aktīvista Rokasgrāmatu. Aktīvista Rokasgrāmata ir visaptverošs ceļvedis, kas ir izstrādāts īpaši jauniešiem, kas vēlas iegrimt aktivīsma un...

2024. gada 27. februāris Lasīt vairāk