Projekts HEARTLAND: izdegšanas prevencija


Atbalsts jaunatnes darbinieku un palīdzošo profesiju pārstāvju garīgajai veselībai un labsajūtai, izmantojot neformālās izglītības rīkus.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas nodrošinātā projekta "Heartland" ietvaros tika radīti unikāli pašpalīdzības rīki izdegšanas prevencijai palīdzošajām profesijām, kas apvieno pieredzes izglītību brīvā dabā, kultūras mediāciju un apzinātību ar mākslas izpausmēm, lai palīdzētu profesionāļiem veidot noturību un pārvarēt izaicinājumus personīgajā un profesionālajā dzīvē.

"Jaunatnes darbinieki un palīdzības jomas profesionāļi savā ikdienas darbā saskaras ar daudziem izaicinājumiem. Viņi strādā garas darba stundas, risina sarežģītus gadījumus un bieži ir pakļauti traumatiskiem notikumiem. Mēs uzskatām, ka, sniedzot viņiem iespēju mācīties, atjaunot spēkus un veidot saikni ar citiem atbalstošā un nenovērtējošā vidē, var būtiski uzlabot viņu garīgo veselību un labsajūtu," saka Zsuzska Juhász, ELMENYAKADEMIA trenere un viena no projekta dibinātājām.

Projekts piedāvā virkni aktivitāšu, tostarp 40 viegli apgūstamus un izmantojamus elastības rīkus (āra aktivitātes, mākslas izpausmes) un tiešsaistes kursu, kas paredzēti pašaprūpes, stresa pārvaldības un vispārējās labsajūtas veicināšanai.

Projektā var piedalīties visi jaunatnes darbinieki un palīdzošo profesiju pārstāvji, kuri ir ieinteresēti īstenot proaktīvu pieeju savai garīgajai veselībai un labklājībai. Dalība projektā ir bez maksas, un visi materiāli tiek nodrošināti.

Lai uzzinātu vairāk par projektu, apmeklējiet "Heartland of resilience".

Projekta koordinators ir Elemnyakademia- bezpeļņas organizācija Ungārijā, kas atbalsta jaunatnes darbinieku un citu palīdzības profesionāļu garīgo veselību un labklājību, izmantojot neformālo izglītību. Projekta partneri ir Lugar Especifico no Portugāles, Centrs MARTA no Latvijas un Outward Bound Romania no Rumānijas.

"Mūsu mērķis ir radīt atbalstošu un nenosodošu vidi, kurā dalībnieki var mācīties, atjaunot spēkus un sazināties ar citiem."

Ja vēlies uzzināt vairāk, raksti:
Ako Kārlis Cekulis
Centrs MARTA jaunatnes programmu koordinators
ako@marta.lv