„Forums Celies!” ir 2016. gadā izveidota Centra MARTA iniciatīva ar mērķi veicināt dzimumu līdztiesību. Forums Celies strādā, lai mazinātu uz dzimumu balstītu vardarbību un diskrimināciju, veicinātu veselīgas attiecības līdzcilvēku vidū un celtu izpratni, atbildību un līdzdalību vīriešu un zēnu iesaistei vardarbības mazināšanā pret sievietēm un bērniem.


Gan vīrieši, gan sievietes Foruma aktivitātēs tiek aicināti domāt un diskutēt par jautājumiem, kas saistīti ar dzimumu līdztiesību, kā arī veicināt tās īstenošanu. Forums Celies vēlas aktualizēt vīrišķības dažādos aspektus, lai radītu iekļaujošu telpu gan sabiedrībā populāru gan tabu jautājumu risināšanai. Forums aicina domāt un sarunāties par plašu spektru jautājumu – no vīrišķības izpratnes, emociju izpausmju un veselības jautājumiem līdz dzīves stilam, bērnu audzināšanai un vīrietības daudzveidībai atšķirīgās kultūrās un laikmetos. Forums paredzēts kā vieta domapmaiņai cilvēkiem no Latvijā, iespējams, nedaudz savrupām jomām – praktiskās dzimumu līdztiesības īstenošanas, dažādām ar jauniešiem saistītām iniciatīvām, humanitārajām un sociālajām zinātnēm, uzņēmējdarbības vides, valsts institūcijām un citām sadzīves jomām.

Foruma Celies ietvaros tiek īstenotas regulāras publiskas diskusijas par aktuāliem ar vīrišķību saistītiem jautājumiem, sadarbībā ar Centra MARTA jaunatnes programmām tiek īstenotas puišu un meiteņu grupas, kā arī vadītas dažādas nodarbības par dzimumu līdztiesību un veselīgām attiecībām.

Aktivitātēm iespējams sekot līdzi Foruma Facebook un Youtube lapā, kā arī Instagram profilā. Vairāk informācijas, rakstot uz forumscelies@gmail.com 

Foruma Celies podkāstus iespējams klausīties https://forumscelies.podbean.com/ 

Skaties video

Lasi vēl
Vīrieši kā sabiedrotie dzimumu līdztiesības sasniegšanā: ko tu vari darīt?
Forums „Celies“

Vīrieši kā sabiedrotie dzimumu līdztiesības sasniegšanā: ko tu vari darīt?

Cik no turpmākajiem apgalvojumiem vari attiecināt uz sevi? “Es varu mierīgi iet pa ielu bez bailēm, ka mani seksuāli aizskars.” “Es nekad neesmu juties nedroši sava dzimuma dēļ.” “Lēmums pieņemt mani darbā vai nē, nekad netiks izdarīts, balstoties uz pieņēmumu par to, vai es...

2020. gada 11. jūnijs Lasīt vairāk
IV forums Celies saruna par vīriešiem: Igors Šuvajevs un Juris Zuitiņš
Forums „Celies“

IV forums Celies saruna par vīriešiem: Igors Šuvajevs un Juris Zuitiņš

2017. gada 9. jūnijs Lasīt vairāk
III Forums Celies saruna par vīriešiem: Ilva Skulte un Edmunds Vanags
Forums „Celies“

III Forums Celies saruna par vīriešiem: Ilva Skulte un Edmunds Vanags

2017. gada 6. jūnijs Lasīt vairāk