Centrs MARTA

Latvijā patiešām pārdod cilvēkus. Retāk smagam piespiedu darbam ārzemēs, biežāk – bērnus un sievietes, labprātīgi, apmuļķojot vai arī pret paša gribu nosūtot seksuālajā verdzībā. Reti kurš, aprēķinot sagaidāmo peļņu, kuru būs iespējams gūt, strādājot lauksaimniecībā, apkalpojošā sfērā vai pat privātajā auklīšu dienestā, iedomājas, ka patiesībā pats ļoti vienkārši var kļūt par labas peļņas avotu, kļūstot par ražošanas līdzekli cilvēku tirdzniecības organizētājiem.

Ja vienu cilvēku var pārdot par vismaz 1000 USD , tad vienkārši rēķinot, peļņa, kuru cilvēku tirgotājs gūst no „preces (upura) apgrozības” ir apmēram 250 000 USD.

Pasaulē cilvēku tirdzniecības bizness ir kļuvis par ietekmīgu organizētās noziedzības jomu un ir ienesīgākais pēc narkotiku tirdzniecības, ieroču biznesu atstājot trešajā vietā.

Katru gadu pasaulē 700 000 līdz 4 miljonu cilvēku tiek pārdoti un turēti verdzībā pret savu gribu. Starptautiskās Migrācijas organizācijas dati liecina, ka Baltijā katru gadu par cilvēku tirdzniecības upuriem kļūst aptuveni 2000 iedzīvotāji. Informācija par cilvēkiem, kuri arī ārvalstīs strādā nelegāli vai piespiedu darbā, ir neprecīza un nepietiekama.

Latvija, kā rāda ASV vēstniecības ziņojums, galvenokārt ir izcelsmes valsts, no kuras cilvēki tiek pārdoti uz Angliju, Īriju, Poliju, Spāniju, Vāciju, Itāliju, Izraēlu. Maldīgs ir priekšstats, ka tikai tie, kuri dodas ārpus Latvijas, tiek pakļauti cilvēku tirdzniecības riskam. Latvijā cilvēki no lauku rajoniem ar augstu bezdarba līmeni tiek pārdoti uz Rīgu un citām lielajām pilsētām.

Pirms pieņemiet darba piedāvājumu ārzemēs, nereti arī Latvijā, iegūstiet iespējami daudz informācijas! Centrā MARTA kopš 2005. gada janvāra darbojas bezmaksas karstais tālrunis 67 378 539

ZVANI, LAI:

  • Ziņotu par cilvēku tirdzniecības gadījumiem Latvijā un ārpus Latvijas;
  • Iegūtu nepieciešamo informāciju pirms došanās darbā un uzturēšanās laikā ārvalstīs;
  • Saņemtu informāciju par licenzētajiem darbā iekārtošanas birojiem;
  • Uzzinātu par dokumentiem, kuri nepieciešami dodoties uz ārvalstīm;
  • Saņemtu kontaktinformāciju par ārvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām Latvijā un Latvijas vēstniecībām ārvalstīs;
  • Iegūtu informāciju par palīdzības dienestiem un institūcijām dažādās ārvalstīs;
  • Pieteiktu jurista konsultāciju par noslēgto darba līgumu;
  • Saņemtu informāciju par palīdzības iespējām cilvēku tirdzniecības upuriem Latvijā.
Lasi vēl
Cilvēku tirdzniecībaInterešu aizstāvība

Centra MARTA alternatīvais ziņojums par Latvijas sasniegumiem cilvēku tirdzniecības apkarošanā laika periodā no 2017. līdz 2019. gadam

Lasīt šeit...

2020. gada 8. jūnijs Lasīt vairāk
PALĪDZĪBA CILVĒKU TIRDZNIECĪBĀ CIETUŠAJIEM
Cilvēku tirdzniecība

PALĪDZĪBA CILVĒKU TIRDZNIECĪBĀ CIETUŠAJIEM

Lasīt vairāk ...

2017. gada 12. aprīlis Lasīt vairāk