2023. gada 20. marts

Noslēdzies atbalsta projekts jaunatnes darbinieku un palīdzošo speciālistu garīgajai veselībai un labsajūtai

Noslēdzies "Erasmus+" nodrošinātais projekts "Heartland", kura ietvaros divu gadu garumā tika radīti unikāli pašpalīdzības rīki izdegšanas prevencijai palīdzošajām profesijām, kas apvieno pieredzes izglītību brīvā dabā, kultūras mediāciju un apzinātību ar mākslas izpausmēm, lai palīdzētu profesionāļiem veidot noturību un pārvarēt izaicinājumus personīgajā un profesionālajā dzīvē.

"Jaunatnes darbinieki un palīdzības profesionāļi savā ikdienas darbā saskaras ar daudziem izaicinājumiem. Viņi strādā garas darba stundas, risina sarežģītus gadījumus un bieži ir pakļauti traumatiskiem notikumiem. Mēs uzskatām, ka, sniedzot viņiem iespēju mācīties, atjaunot spēkus un veidot saikni ar citiem atbalstošā un nenovērtējošā vidē, var būtiski uzlabot viņu garīgo veselību un labsajūtu," saka Zsuzska Juhász, ”Pieredzes Akadēmijas” trenere un viena no projekta dibinātājām.

Projekts piedāvā virkni aktivitāšu, tostarp 40 viegli apgūstamus un izmantojamus elastības rīkus (āra aktivitātes, mākslas izpausmes) un tiešsaistes kursu, kas paredzēti pašaprūpes, stresa pārvaldības un vispārējās labsajūtas veicināšanai.

Projektā var piedalīties visi jaunatnes darbinieki un palīdzošo profesiju pārstāvji, kuri ir ieinteresēti īstenot proaktīvu pieeju savai garīgajai veselībai un labklājībai. Dalība projektā ir bez maksas, un visi materiāli tiek nodrošināti.

Lai uzzinātu vairāk par projektu, apmeklējiet apakšlapu "Heartland of resilience". Projekta koordinators ir Academy of experience, bezpeļņas organizācija, kas atbalsta jaunatnes darbinieku un citu palīdzības profesionāļu garīgo veselību un labklājību, izmantojot neformālo izglītību Ungārijā. Projekta partneri ir Lugar Especifico no Portugāles, Marta Centrs no Latvijas un Outward Bound Romania no Rumānijas.

"Mūsu mērķis ir radīt atbalstošu un nenosodošu vidi, kurā dalībnieki var mācīties, atjaunot spēkus un sazināties ar citiem," turpina Zsuzska Juhász.

Article posted by Beata Jonite
See more
MARTA Panel Discussion During #CSW67
Advocacy

MARTA Panel Discussion During #CSW67

A panel discussion organized by MARTA took place at the NGO Forum and Civil Society Meeting in New York last week. The NGO forum took place from March 5-17 in parallel with the meeting of the 67th UN Commission on the Status of Women. At this event, the MARTA Center provided a safe space to hear the empowering stories of activists and...

2023. gada 22. marts Read more
Supporting Mental Health and Well-being of Youth Workers and Helping Professionals through non-formal educational tools
Youth programs

Supporting Mental Health and Well-being of Youth Workers and Helping Professionals through non-formal educational tools

The Erasmus+ “Heartland” Project has come to a close. "Heartland" was a unique initiative that combines outdoor experiential education, cultural mediation and mindfulness with art expression to help professionals build resilience and overcome challenges in their personal and professional lives. “Youth workers and...

2023. gada 20. marts Read more